Kuba - perla Karibiku

Datum: 1. březen 2010, 11:24
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Kultura
KUBA-perla Karibiku-Karek Wolf
Kinosál Chotěboř – středa - 10. března v 18.00
Cestopisná beseda s videoprojekcí.

KAREL WOLF (*1976)
CESTOVATEL A FOTOGRAF
„Chodil jsem do skautského oddílu a jednou mi kamarád navrhl, abychom se vydali na moot, což je mezinárodní setkání starších skautů konané jednou za čtyři roky, do Mexika. A tak jsme jeli na "expedici". Na setkání jsme strávili čtrnáct dní, potom jsme jeli na Yucatán a do Guatemaly… a cestování mě naprosto nadchlo. Byla to pro mě velká exotika, bavilo mě dokumentovat všechno, co jsem viděl, a po návratu o tom vyprávět svým vrstevníkům v Praze, kterým jsem připadal jako velký cestovatel.“
..říká o svých začátcích Karel Wolf, kterému označení cestovatel právem přísluší. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a po Mexiku následovala Indonésie, Guatemala, Bolívie, Peru, Ekvádor, Argentina, Chile, Kambodža, Bangladéš, Indie, Nepál, Barma, Laos, Čína, Malajsie, Thajsko, Maroko, Kuba, Malawi....

Během besedy se přenesete o několik desítek let nazpět do země, kde socialismus vládne pevnou rukou.

Životní situace Kubánců není nejlepší, ale přesto je většina obyvatel Kuby spokojena. Propletený systém nízkých platů a dotovaných státních služeb je natolik silný, že změnu Kuby rozhodně nečekejte v příštích pěti letech.

Vláda Fidela a Raula Castrových vytvořila z Kuby ojedinělé místo na světě, kde si návštěvník připadá jako v muzeu. Slavné kubánské koktejly (mojito, cuba libre, daiquiri), doutníky cohiba, naleštěné ?ameriky? a krásné ženy v rytmu salsy se vám rychle vryjou pod kůži. Seznámíte se s přenádhernými plážemi, koloniálními městy a národními parky.

Nejvyšší hora Pico Turquino (1974 m) je pokryta krásnými stromovými kapradinami. V diashow se dozvíte i cestovatelské rady, jak a kdy vyrazit na Kubu, jak nezávisle cestovat po ostrově a jak umět kličkovat v systému dvojí ekonomiky.

Bližší informace naleznete
zdeKomentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky