JAKUB PUSTINA a jeho hosté

Datum: 26. srpen 2015, 13:13
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Koncerty
Putovní festival „Jakub Pustina a jeho hosté“ již patří mezi tradiční akce na území České republiky. V letošním roce se uskuteční již desátý ročník. Jedná se o turné koncertů s operní, písňovou a operetní tématikou. Letos po boku Jakuba Pustiny vystoupí talentovaný operní pěvec z Íránu Ardalan Jabbari. Na klavír oba umělce doprovodí Marta Vašková.
Program
F. Schubert: Gruppe aus dem tartarus (Ardalan Jabbari)
F.P. Tosti: Ideale (Jakub Pustina)
Mitch Leigh: The Impossible Dream (Ardalan Jabbari)
G. Verdi: OTELLO: Niun mi tema (Jakub Pustina)
R. Wagner : TANHÄUSER: O , du mein holder Abendstern (Ardalan Jabbari)
R. Wagner: WALKÝRA: Ein schwert verhiess mir der Vater (Jakub Pustina)
F. Chopin: Mazurka A mol
W.A.Mozart: DON GIOVANNI: Fin ch´han dal vino (Ardalan Jabbari)
A. Buzzi-Peccia: Lolita (Jakub Pustina)
G. Verdi: OTELLO: Credo un Dio crudel (Ardalan Jabbari)
R. Sieczyński: Wien, Wien, nur du allein (Jakub Pustina)
B. Smetana: Poetická polka G mol
G. Verdi: OTELLO: Si pel ciel (duet Jakub Pustina, Ardalan Jabbari)

Životopisy:
Ardalan Jabbari je absolventem vídeňské konzervatoře a univerzity v oborech, opera, píseň a oratorium a také univerzity v Grazu v oboru sólový zpěv. Absolvoval řadu mistrovských kurzů u významných operních pěvců a obdržel několik ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích a též stipendium rakouského ministerstva kultury. Je letošním laureátem Mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny, které se letos zúčastnilo vice jak 300 operních pěvců z 48 zemí světa.

Jakub Pustina byl od počátku pěvecké kariéry veden předním sólistou Národního divadla, národním umělcem a držitelem ceny Grammy Václavem Zítkem. Je absolventem Mistrovských pěveckých kurzů Petra Dvorského (SK). Získal první cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Dáje je držitelem prvního místa z Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina, druhého místa z Mezinárodní pěvecké soutěže M. S. Trnavského a stal se absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec. Zpíval po boku Petra Dvorského, Josého Cury nebo Evy Urbanové. V roce 2007 debutoval na jevišti Státní opery v Košicích. Od roku 2011 pravidelně vystupuje v Národním divadle Praha a ve Slovenském národním divadle Bratislava. V roce 2014 debutoval v Národním divadle v Panamě, kde se také v roce 2015 představil jako Canio z Leoncavallových Komediantů. V současné době se věnuje především interpretaci Richarda Wagnera, kterého měl možnost prezentovat i v rámci nejprestižnějšího festivalu Richarda Wagnera v německém Bayreuthu. Jeho hlas zněl za doprovodu symfonického orchestru nebo klavíru například v Polsku, Německu, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Lucembursku, Dánsku, Slovensku, Americe, Austrálii a Novém Zélandu. Pěvecky se zdokonaluje u Petra Dvorského a Gabriely Beňačkové.

Docentka Hudební fakulty JAMU Marta Vašková vystudovala hru na klavír na JAMU v Brně u doc. Jandery. Od roku 1986 působí na katedře zpěvu – obor klavírní spolupráce. Kromě dlouholeté pedagogické práce aktivně koncertuje s významnými operními zpěváky doma i v zahraničí. Doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod.
Spolu s manželem Milanem Vaškem tvořili klavírní duo, které taky získalo několik ocenění – např. 2. cena na mezinárodní soutěži klavírních duí v Jeseníku v roce 1984 a 1. cena tamtéž v roce 1986. Pro Český rozhlas nahráli skladby pro 2 klavíry hlavně soudobých skladatelů.

Bližší informace naleznete
zde

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky