PŘIJĎTE SI VYROBIT HUARACHE SANDÁLE

Datum: 4. duben 2017, 20:19
Autor: Klub Šalamounek
Rubrika: Kulturní akce
K chystanému workshopu (13. 5. 2017) na Huarache sandále bych ráda ozřejmila, co barefoot obuv znamená. V překladu do češtiny anglické slovo barefoot znamená „bosý“ nebo „naboso“. Z toho vychází staronový náhled na obouvání, chůzi. Chůze naboso přišla do módy a šíří se po celém světě. Mnoho lidí v chůzi naboso vidí velkou pomoc. Protože chodíme hlavně v obuvi a naše nohy nejsou zvyklé na nepříjemné povrchy, přichází ke slovu barefoot obuv. Můžeme se v ní pohybovat, kde se nám zachce, a nemusíme se bát zranění či zašpinění.

Hlavní rozdíly oproti klasické obuvi jsou v podrážce – je velmi tenká. Chybí jí jakákoliv podpora klenby. Tvar boty vychází z anatomie chodidla a nijak nohu nedeformuje. Boty jsou proto širší než, na jaké jsme zvyklí, a tvar špičky je také odlišný. Boty jsou lehké, měkké a můžete si v nich připadat jako v bačkůrkách.

Chtěla bych zde uvést pro a proti. Nejprve uvedu výhody – příjemné uvolnění těla a mysli, odstranění různých bolestí, přírodní masáž nohou, změna držení těla, vylepšení zdravotního stavu. Chůze naboso nám však může způsobit potíže v případě, že bychom začali chodit pouze v barefoot obuvi, a nijak nezměnili způsob našlapování, chůze či běhu. Malé děti se teprve učí chodit a pro ně je barefoot obuv skvělým pomocníkem. Chodidla dospělých však prošla většími či menšími zraněními. Dospělí mají různě deformované nohy a pro návrat do své přirozené podoby je vhodné zvykat chodidla postupně. Přichází teplé období a to nás vyloženě volá k bosým procházkám. Zkusme si alespoň občas zout boty a vychutnat si rosu v trávě.

M. Málková (vede workshop: VYROBTE SI HUARACHE SANDÁLE, pořádaný Klubem Šalamounek).
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER