TANCEHRANÍ A KONTAKTNÍ IMPROVIZACE

Datum: 4. duben 2017, 20:29
Autor: Klub Šalamounek
Rubrika: Kulturní akce
V dubnu v Chotěboři přivítáme vynikající tanečnici Kateřinu H. Hanzlíkovou z Brna. Povede zde několik lekcí tance a kontaktní improvizace, určených pro dospělé i pro děti.
Nevíte, co si pod názvem kontaktní improvizace představit? Kontaktní improvizace je spontánní tanec s partnerem. Nejedná se ale o tanec podobný tancům společenským. Není zde žádné předepsané držení ani kroky. Jsou tu jen dva lidé (nebo více) ve vzájemném vztahu. To ale samo o sobě nečiní kontaktní improvizaci nijak výjimečnou. Kontaktní improvizace pracuje s váhou a gravitací. Můžete se na svého partnera pověsit, a když budete vzájemně naladění, budete vnímat své těžiště. Váš partner vás odnese vás jako pírko. Zavěsíte se do sebe a spočinete v pozici, jakou byste sami nevymysleli (a už vůbec byste ji sami neprovedli). I tak může vypadat zkušenost z kontaktní improvizace. Váš zážitek může být ale i úplně jiný - vždy záleží na setkání dvou lidí a na tom, co mezi nimi tady a teď vznikne a co vytvoří.
• Kontaktní improvizace umožňuje projevovat naši přirozenost a reagovat spontánně. Často zažijeme zcela odlišné vnímání situace, prostoru, času i sebe sama. Takový tanec umocňuje bytí tady a teď.
• Kontaktní improvizace je vhodná pro každého, kdo rád tančí, pohybuje se, anebo komunikuje s ostatními lidmi a chce se se v tom zdokonalit. Je to aktivita vhodná pro všechny, kteří chtějí rozpohybovat své tělo, rozbourat své stereotypy a lépe, intenzivněji vnímat sebe i ostatní.
• Kontaktní pohyb vám dopomůže k zcitlivění a vnímání druhých i sebe sama, přinese vám novou fyzickou zkušenost a v neposlední řadě příjemný pocit z pohybu a uvolnění.
¨
Pro maminky s dětmi od 10ti měsíců je určená dílna: „Kontakt s dětmi“ od 14:00 do 15:00.
Pro starší děti bez doprovodu rodičů otvíráme s Kateřinou lekci: TanceHraní od 10:30 do 11:30.

A pro dospělé je připraven odpolední workshop: Kontaktní improvizace od 16:00 do 18:00.
Na všech lekcích je omezená kapacita, je proto nutné přihlásit se předem mailem na (skriteksalamounek@email.cz), nebo telefonicky na 733 645 896.


Více o lektorce:
Kateřina H. Hanzlíková vystudovala obor Taneční a pohybová terapie na Pedagogické fakultě v Olomouci v rámci celoživotního vzdělávání a poté v roce 2014 absolvovala výcvik taneční a pohybové terapie v Praze. V roce 2015 si doplnila vzdělání o pedagogické minimum. Taneční a pohybové výuce předškolních dětí se systematicky věnuje od roku 2008. S kontaktní improvizací se setkala poprvé na půlroční stáži v portugalské Évoře před třinácti lety a od té doby je v neustálém procesu rozšiřování a zdokonalování této zkušenosti. Je velmi vlídnou, citlivou a srdečnou lektorkou, která se dokáže přizpůsobit momentálním potřebám dětí. Způsob jejího vedení je velmi srdečný, jemný a respektující. Ochotně a ráda se s vámi podělí o své zkušenosti a ještě raději se s vámi pustí do tanečního dialogu. Děti jsou jejími nejlepšími tanečními učiteli a zejména její syn Matouš, který se sám často lekcí účastní, je její nynější největší taneční inspirací.
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER