Vzpomínky a novinky z hotelu Fantazie 2017

Datum: 11. září 2017, 15:37
Autor: Václav Pravda
Rubrika: Kulturní akce
VZPOMÍNKY

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Když jsme před čtyřmi roky otvírali hotel Fantazie (dříve U zámku) pro taneční lekce organizované DDM Junior, vůbec jsme nevěděli, co nás čeká. Neměli jsme žádné zkušenosti s provozem hotelu ani restaurace. Organizace Festivalu fantazie, PragoFFestu a FanCity nám za ta léta sice dala spoustu zkušeností, jenže jiného druhu. Ale věděli jsme, že nám pořádání FFestivalů nestačí a potřebovali jsme skladové prostory i kancelář. A měli jsme už za sebou zprovoznění ubytování v hotelu Vysočina v letech 2004 a 2005 (provizorní jen pro FF), i pozdější zprovoznění Sokolovny po odchodu nájemce a výprodeji všeho zařízení (včetně rozvaděčů, zařízení WC a koupelen, dveří, světel apod.). Tenkrát nám to přišlo jako dobrý základ pro další dobrodružství. (Dnes nám to přijde jako drzost :-).)

Celé dva roky před naším příchodem nebyl hotel ani restaurace v provozu, byl odpojený plyn i elektřina, vyrezlá topení a vymrzlé rozvody vody byly jen jedním z mnoha problémů. Díky tomu, že jsme neměli žádné zkušenosti, neměli jsme ani žádné obavy. Nikdo jiný hotel provozovat nechtěl, každý zkušený podnikatel si uměl spočítat, že se mu to nevyplatí. My ne :-). Po nejnutnějších opravách pro ubytování účastníků Festivalu fantazie, po připojení k elektřině, vodě a plynu, a po velkém úklidu nám bylo líto nechat hotel zase rok chátrat a řešit stejné problémy před dalším FF znovu. Díky naší neznalosti a nezkušenosti jsme se nebáli hotel pronajmout po festivalu už trvale. A dobře jsme udělali.

Zkoušeli jsme ze začátku pořádat rockový festival i taneční rockovou zábavu, ale už je to zřejmě přežitek nebo jsme to neuměli, úspěch to nebyl. Jezdili k nám rybáři na závody, zažili jsme poslední, 50. ročník Plesu zahrádkářů, proběhl u nás karneval Hit Rádia Vysočina, taneční mistrovství ČR v klipovém tancování a řada dalších akcí. Litujeme skončených festivalů Deskofobie a Bloody Xmas, ale pořád zkoušíme něco dalšího a vypadá to, že jsme našli recept.

Tanečníci jsou nám zřejmě souzeni. Díky parketu a sálům, které jsme dokončili a vybavili. Začalo to před třemi roky taneční skupinou HotchPotch, ale pak si prostory i služby oblíbily i další taneční skupiny. Po odchodu youtuberského tábora GeekCamp, který s námi hotel od začátku stavěl na nohy, se tanečníci stali našimi hlavními zákazníky. Od loňského podzimu jsme hostili celkem 17 tanečních soustředění, v létě běžela i dvě zároveň. Převážná většina skupin byla velmi spokojena a přivítáme je i v nastávající sezóně.

Kromě tanečníků jsme v minulé sezóně hostili i studentskou konferenci BEST a studentskou konferenci AIESEC, Pivovarský ples a Ples komediantů, firemní večírky, školní sraz, atletické soustředění a další akce. Ale přejděme k současnosti.

NOVINKY

Je to už čtyři roky a my právě začínáme pátou sezónu, 14.9. začíná pátá série tanečních lekcí v hotelu Fantazie. Dvanáct lekcí vyvrcholí o 3 měsíce později, 14.12., závěrečným věnečkem. Těšíme se na maminky napnuté, jak budou vypadat vybrané šaty na tančící dceři, a která se to vlastně líbí jejich klukovi, těšíme se na tatínky ostřížím zrakem zkoumající partnery svých dcer a maminky cizích dcer ;-), těšíme se na zprvu nesmělé a dřevěné, ale pak stále lepší a sebevědomější tanečníky a tanečnice, kteří to kvůli získání piva zase budou na nás zkoušet s tím, že si občanku zapomněli doma :-). A těšíme se na organizátory a taneční tým vedený Michelle a jejich pravidelný rituál :-). Hranolků, vína i dalších dobrot máme dost, nebojte.

Letos na podzim kromě tanečních lekcí očekáváme svatbu (výjimečně pro kamaráda, jinak svatební hostiny nezajišťujeme), školní sraz 2 tříd gymnázia po 30 letech, malý festival popkultury FanCity, Svatocecilský koncert DOM, 4 taneční soustředění, firemní večírek, soukromou oslavu Silvestra… Uvidíme, co přinese nový rok, ale tanečních soustředění přibývá a letní prázdniny už máme napůl plné. Chtěli bychom se otevřít školám v přírodě, adaptačním kurzům a sportovním soustředěním.

O hotel (a FFestivaly) se staráme čtyři na plný úvazek, provoz zajišťují Jana P. a Lenka K., administrativu Iva P., s údržbou, rozvojem a technologiemi nám pomáhají kamarádi organizátoři FFestivalů, zejména Radek N. Když jsem už nakousl toto téma, právě nabízíme volné místo asistentky pro hotel Fantazie a FFestivaly, mohlo by být zajímavé pro někoho po ekonomicky orientované škole. Napište si o detaily na info@hotelfantazie.cz.

Díky hostům a našemu plnému nasazení se nám daří postupně hotel opravovat a vylepšovat. Rekonstruovali jsme většinu pokojů i restauraci, se Stavospolem jsme rekonstruovali dámské i pánské sprchy a WC, plus jsme zateplili restauraci zespod z garáže. Nakoupili jsme do části pokojů nový nábytek, ložní prádlo a přikrývky, vybavili jsme kuchyni restaurace, zautomatizovali topení a vylepšili řadu dalších věcí. Do konce roku ještě chceme vyměnit okna v restauraci a vylepšit vzhled stropu ve vestibulu u restaurace, vyměnit zábradlí na balkonech. Na rozhraní zimy a jara chceme rekonstruovat další pokoje. Je toho před námi ještě hodně, ale baví nás to a náš neziskový koncept a otevírání jen pro akce (nemáme denní provoz ani hotelu, ani restaurace) docela funguje i v tak komerčním oboru, jako je provoz hotelu a restaurace. Držte nám palce a přijďte se při nějaké příležitosti podívat, třeba na taneční nebo na ples.
x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER