SVĚTOVÝ TÝDEN RESPEKTU K PORODU V ŠALAMOUNKU

Datum: 9. květen 2018, 10:30
Autor: Klub Šalamounek
Rubrika: Kultura
Světový týden respektu k porodu v Šalamounku
Třetí květnový týden je světovým respektu k porodu. Porod je něco co každý z nás na vlastní kůži zažil, když přicházel na svět. V mnoha městech České republiky probíhají v tuto dobu zajímavé akce –přednášky, diskuze, setkání a promítání. Letos již podruhé můžete zažít Týden respektu k porodu –festival o těhotenství, porodu a rodičovství i v Chotěboři. Na této akci spolupracuje KlubŠalamounek s H.A.M. – Hnutím za Aktivní Mateřství.

V týdnu od 14. května – 20. května 2018 pro Vás chystáme bohatý program.

Zde je malé naladění na to, co náš čeká.
Začneme již v neděli 13. května s Míšou Málkovou v Zastávce194. Ta tu pro všechny ženy, které mělynebo budou mít miminko, či si chtějí zatancovat společně, uvolnit se, zrelaxovat a získat informace,jak posílit svojí vitalitu a ženskou energii, nabídne ukázkovou lekci Tančíme spolu - Loona Dance.

Dále se můžete těšit na Masáže miminek. Toto setkání doporučujeme pro rodiče s dětmi od narozenído 1 roku /mohou být ale i starší/ či pro těhotné. Svá děťátka si můžete vzít sebou a hned na nich vše zkoušet. Dozvíte se, jaké olejíčky používat a proč by se měly masáže stát každodenní součástí života.Lektorka Leona Burkoňová absolvovala kurz vedený přímo Janou Hašplovou.

Povídání s dulou Martinou Malou Prachárovou na téma Přirozenosti v životě ženy. Každá mámev sobě hodně strachů a nevěříme si. I proto někdy žádáme o pomoc i tehdy, když si můžeme nejlépe poradit samy.

Čekala jsem miminko, ale nepřišlo /když se nedaří otěhotnět nebo dítě donosit/- i v dnešní době bývá toto téma tabu, o kterém se raději nemluví. Jak na tuto situaci většinou reaguje okolí a co by spíš ženě pomohlo. Povídání s Gabrielou Kittnarovou, ženou, která byla šestkrát těhotná a porodila dvě zdravé holčičky.
Jak se připravit na bezpečný a hezký porod v nemocnici a dá se na něj vůbec připravit? Informacei sdílení s Gabrielou Kittnarovou v sobotu 19. května.

O výchově dětí aneb co nám neřekli.. o prvních letech života dítěte.. „Je důležité pochopit, že dítě propukne v pravý pláč, který slouží k pročištění starých bolestí, jen tehdy, pokud se cítí bezpečně apřijímáno i v takovém stavu. Nejhorší chybou by bylo nechat dítě, které se pročišťuje pláčem, osamotě, nebo ho dokonce poslat pryč.....Proč dítě, které například při hře spadlo, se rozhlédne, apokud nevidí žádný známý obličej, vstane samo, aniž by plakalo a proč, jakmile po pár krocích spatří matku, spustí velký křik? I o tom si budeme povídat s Pavlou Sedláčkovou

Šátkovací poradna s Petrou Konigsmarkovou, kde si budete moci prohlédnout a vyzkoušet šátky,nosítka a nosící oblečení. Petra může poradit, jaký šátek si vybrat či jak na první úvaz.

Moderní látkování– sdílení zkušeností... Pro maminky, které "odlátkovaly" svá robátka.. či pro ty,které by chtěly začít a neví, jak na to.. Přijďte se tedy podělit se svými zkušenostmi a nasbíratinspiraci. Společně se pokusíme odpovědět na vaše otázky spojené s látkovými plenkami. Jak s látkováním začít? Kolik si nakoupit plen? Jak se o pleny starat a prát?
Budete mít možnost prohlédnout si a osahat zboží od prodejci Látkové pleny Lillybe, Gaga´s plenya Petit Lulu.

Ukázková lekce Babyjógy s Evou Musterovou Marvanovou. Vyzkoušíme si aktivity, které pomáhají maminkám a přitom rozvíjí děti. Naladíme se na sebe i na miminko a bude prostor i pro sdílení a krátkou meditaci.

Dále plánujeme promítání filmu s porodní tematikou a nabízíme knihy s aktuální tématikou
k vypůjčení.

Pro více bližších informací sledujte náš www.facebook.com/Salamounek a http://salamounek.cz
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky