MlýnFest 2018 -

Datum: 2. září 2018, 22:53
Autor: Klub Šalamounek
Rubrika: Kulturní akce
Nejen kapela ZRNÍ zahraje na MlýnFestu

Jak jsme Vás informovali v minulém čísle Echa, i letos plánujeme MlýnFest 2018 – II. Benefiční festival pro obnovu Horního mlýna. A právě na sobotní odpoledne 22. 9. právě sem přijede zahrát i velmi oblíbená kapela české alternativní scény z Kladna – ZRNÍ. Sami o své tvorbě říkají: „Na hudbě nás baví objevovat nový možnosti a kombinace. Hrát si, bejt spolu v hudební krajině, kterou společně vytváříme. Baví nás zkoumat, vyjadřovat a sdílet svý pocity. Většina našich písniček vzniká společnou improvizací. Hodně nás inspiruje příroda, její trvalý principy, krajina, lidová hudba, ale stejně tak vycházíme i ze současný, rychlý, elektronický doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, specifický lidský pocity a situace, i nový hudební možnosti. Zpíváme česky. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád ve stejnym složení. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes.“ Zveme Vás, abyste si jejich akustické vystoupení přišli poslechnout.
Své struny, bicí a saxofónové tóny rozezní i chotěbořská kapela BENBEND komunitního sdružení Benediktus, kde zpívají lidé s postižením spolu s asistenty. Mezi oblíbené hity patří i „Čížeku, čížecku..“ a my doufáme, že tato písnička nebude ani na MlýnFestu chybět.
Aby byl hudební zážitek ještě větší, z Jihlavy dorazí kapela LU A DŽIGOLOS, právě oni budou mít na MlýnFestu svojí premiéru před Chotěbořským publikem a nebudou chybět ani PILGRIME PIMPLE. Ty jste mohli na našem již tradičním festivalu slyšet i minulý rok. Jejich frontman ZDENĚK ROLLER tu dále vystoupí i sám, se svým projektem EGOLOGIE a bude tento festival částečně moderovat.
Celou hudební část poté zakončí ROMAN RADKOVIČ COLLECTIVE. Ti se se svojí tvorbou vyhýbají všem žánrovým škatulkám. Jejich hudba přesahuje všechny obvyklé zákonitosti a očekávání… tak kdo ví, co můžeme očekávat my.

Letos chceme ale také potěšit děti a proto velká část programu bude přichystána pro ně. S pohádkou pro děti přijede Divadelní společnost KEJKLÍŘ, Kočovné divadlo Rózy Blechové či KAŠPAŘI – kejkle a balónková show. Dále tu bude workshop s Bárou Polívkovou a DRUMBENY a nebude chybět ani výtvarná dílna či ŽONGLOVACÍ ŠKOLIČKA. Pokud si chcete vyrobit své vlastní žonglovací náčiní, doneste s sebou staré bavlněné punčocháče!

Jsme rádi, že se k Mlýn Festu připojuje i Muzeum Chotěboř s programem ku příležitosti otevření Muzea krajiny J. V. Neudeorfla.

V průběhu celého odpoledne budou na místě k zakoupení výrobky od rodičů a dětí Šalamounkova Dvorečku, žáčků Svobodné školy Chotěboř a z aktivit, které zaštiťuje Klub Šalamounek.
Výtěžek z prodeje stejně jako výtěžek z celého festivalu půjde na rozvoj areálu Horní Mlýn, který chceme otevřít veřejnosti jako centrum pro vzdělávání a na provoz SPRSV (které zaštituje Svobodnou školu Chotěboř, Šalamounkův Dvoreček a Klub Šalamounek).

Těšíme se na společně prožité odpoledne!https://www.facebook.com/events/1906029233032705/
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky