Lužice a Lužičtí Srbové

Datum: 1. listopad 2018, 10:00
Autor: Milan Žák
Rubrika: Kulturní akce
Podařilo se nám v kooperaci s Knihovnou I. Herrmanna, IC Chotěboř a Cekusem Chotěboř realizovat v Chotěboři velmi zajímavou přednášku o nejmenším západoslovanském národě, který nemá svůj stát a přes to si drží svou jedinečnou kulturu a zvyklosti po mnoha staletí. Přijďte se dozvědět více o národě, který má s Čechy mnoho společného – o Lužických Srbech. Poznatky předají lektoři Společnosti přátel Lužice tedy lidé, kteří jsou v tomto směru snad nejvíce povolaní.

Navštivte dne 26. 11. v 16:00 hodin podkroví Chotěbořské knihovny a uvidíte, že společně strávíme velmi příjemné odpoledne a dozvíme se mnoho nového! Mimo jiné i odpovědi na otázky:

* Kde je Horní a kde Dolní Lužice?
* Proč Lužičtí Srbové nežijí na Balkáně?
* Co Lužické Srby pojí s Čechy?
* Kolik jich ještě je?
* Co je to duál a co muskowosobowosć?
* Kde koupíte nejlepší hořčici a kde kyselé okurky?

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost! Srdečně Vás všechny zve Milan Žák.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 28.11.18 08:23
Autor: novotná J.
Titulek: Re: opakování?
Já tu akci nestihla. Nevíte někdo jestli se bude opakovat? Pokud ano, kdy prosím bude další?
odpovědět | #2 | 28.11.18 09:16
Autor: Milan Stránský
Titulek:
Dvouhodinová přednáška s projekcí byla skutečně perfektní a díky za ni.
odpovědět | #3 | 28.11.18 17:45
Autor: Milan Žák
Titulek:
Dobrý večer diskutujícím,
velmi mě těší Vaše řádky zde v diskuzi a chci Vám za ně poděkovat. Paní Novotná: bohužel vzhledem k určitým okolnostem nejsem schopen garantovat, že v dohledné době bude realizována přednáška přímo zde v Chotěboři, nic méně se pokusím v kooperaci s lektory realizovat přednášku v místě, které by nebylo pro „Chotěbořáky“ až tak nedostupné. O akci se budu snažit opět co nejlépe informovat. Jestli Vás tato problematika zajímá hlouběji, doporučuji navštívit web "společnosti přátel Lužice". Pokud se třeba rozhodnete býti členem, bude Vám chodit Česko-lužický věštník, kde naleznete aktuální informace z Horní a Dolní Lužice. S přáním klidného večera M. Žák


FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky