2012 - z Bajkalu na východ

Datum: 7. prosinec 2018, 09:39
Autor: Informační centrum
Rubrika: Knihovna
Cestovatel Marek Šimíček toužil znovu projít nejdivočejší a nejodlehlejší část Bajkalu, ze Severobajkalska na ostrov Olchon. Cestoval ze severobajkalského nádraží v Chužiru na Olchonu, který je vzdálen zhruba 300 km, 7 dní. Z toho dvě noci strávil u rybáře, který v roce 1968 jako řidič tanku „osvobozoval” Prahu, prožil nezapomenutelný týden u náčelníka Ligy Bajkalských ledových kapitánů. Dalších 18 dní na Olchonu, včetně bruslení okolo ostrova, přes Malé moře k pevnině a zpět včetně účasti na ustanovení ruského rychlostního rekordu na ledu. Následovala zastávka v Irkutsku, cesta vlaky a stopem na Ojmjakon - pól chladu, nejstudenější trvale obydlené místo na Zemi, vzdálené 12 000 km od Mniši. Podstatnou část cesty Marek Šimíček absolvoval stopem, především v Kamazu, ale projel se i Tatrou 8X8.

Poslední cestovatelská přednáška v tomto roce se koná v pondělí 10. prosince od 16 hodin v podkroví knihovny.

Jste srdečně zváni.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky