Chotěbořské kino mělo vloni historicky nejvyšší návštěvnost

Datum: 4. leden 2019, 09:21
Autor: Erika Nováková
Rubrika: Kultura
„Návštěvnost z předloňského roku jsme překonali. Rok 2018 byl pro nás vůbec nejúspěšnější v historii,“ informuje vedoucí chotěbořského kina Hana Hrušková.
Již tradičně bodovaly české snímky jako Tátova volha, Věčně tvá nevěrná, Po čem muži touží. Do kina táhnou i pohádky, letos měly největší úspěch Čertoviny, Když draka bolí hlava nebo Čertí brko.
Ze zahraničních filmů se dokonce dvakrát musel promítat celosvětový hit Bohemian Rhapsody. „Jednou za rok se objeví kus, který způsobí mezi filmovými fanoušky takřka šílenství. A příběh o Freddiem Mercurym byl přesně takový,“ usmívá se Hana Hrušková. Jedním dechem dodává, že film o legendární kapele a jejím frontmanovi musí chotěbořské kino na přání mnoha diváků uvést ještě do třetice, ve čtvrtek 10. ledna.
Z dalších zahraničních produkcí zaplnil kino do posledního místečka muzikál Mamma Mia 2 a erotický snímek Padesát odstínů svobody.
„Kromě klasických filmů nabízíme i podívanou ve 3D, která si také našla své příznivce a rozšířila tak nabídku kina. V tomto formátu většinou promítáme akční fantasy nebo pohádky. Diváci si v tomto případě mohou vybrat, jestli chtějí vidět originální verzi nebo dabovanou,“ vypočítává vedoucí chotěbořského kina.
Kulturní stánek města úzce spolupracuje i se školami ve městě. „Jsme rádi, že si k nám školy našly cestu. Před prázdninami k nám na pohádky zavítají většinou žáci z nižších ročníků, v průběhu roku pak některé filmy vhodně zakomponují do vyučovacího procesu střední školy. Takovým snímkem byl například film o Janu Palachovi,“ dodává Hana Hrušková.
x

Komentáře k tomuto článku nebyly povoleny autorem.

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky