Doubravan sehrál vánoční divadlo a pomohl válečným sirotkům

Datum: 11. leden 2019, 10:41
Autor: PS Doubravan
Rubrika: Kultura
Přelom roků 2018 a 2019 byl pro Doubravan velice plodný. Nejen, že potěšil a vánočně naladil obyvatele 3 obcí v regionu (konkrétně koncerty v Rozsochatci, Slavíkově a Kojetíně), ale hlavně také připravil jeden z kulturních vrcholů předvánoční sezony v Chotěboři svým představením Hej, mistře, kde před zaplněnou Sokolovnou v Chotěboři sehrál scénicky Českou mši vánoční Hej, mistře od Jakuba Jana Ryby společně s divadelním spolkem SCHOD. Toto představení také ještě reprízoval ve Vilémově.
Na druhé premiéře v Chotěboři také sbor představil své nové CD s názvem Doubravan Republice, které vydal ke 100. výročí založení ČSR. Kmotry CD se stala čestná členka sboru, paní Hana Včelová a za největšího podporovatele, město Chotěboř, starosta Tomáš Škaryd a místostarosta David Šafránek. Nový disk si můžete zakoupit za cenu 150,- Kč v IC Chotěboř.

Prvním koncertem v novém roce 2019 se stal Tříkrálový benefiční koncert, který se uskutečnil ve spolupráci s Akademickou farností Nejsv. Salvátora v Praze a jejich Salvátorskou Scholou, naším hostitelským sborem. Výtěžek tohoto koncertu, na kterém zazněla mimo jiné také vánoční Missa Pastoralis „Alma nox“ od Mikuláše Schneidera-Trnavského, byl věnován organizaci Chuť pomáhat, která pomáhá dětem ve válečných oblastech, hlavně pak na Ukrajině. Díky štědrosti všech návštěvníků se nám podařilo vybrat přes 20 000,- Kč.

Děkujeme všem posluchačům, divákům, podporovatelům, kteří nám pomáhají s veškerým servisem okolo a našim rodinným příslušníkům za zázemí, a pevně doufáme, že nám všichni zůstanete věrni i v dalším roce, ve kterém vstoupíme již do své 157. sezony. Můžete se na nás těšit například už ve středu 20. března 2019 v chotěbořském kině, kde vystoupíme společně s Dětským pěveckým sborem Kvítek v rámci celorepublikové akce Zpíváme pro UNICEF.

Za Pěvecký sbor Doubravan

Jakub Pikla, sbormistr
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky