Piráti v Chotěboři

Datum: 9. březen 2017, 19:24
Autor: Piráti Chotěboř
Rubrika: Komunální politika
Je to téměř rok, co Chotěboř navštívil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Při loučení nás s úsměvem vyzval, ať v Chotěboři založíme pirátskou buňku. Co se zprvu zdálo jen v nadsázce míněná poznámka na rozloučenou, stalo se nakonec skutečností - v sobotu 18. února 2017 totiž bylo v Chotěboři úspěšně založeno místní sdružení Pirátů.

Piráti nejsou jen „stranou stahovačů a huličů“, jak se mnoho lidí domnívá. Program Pirátů pokrývá veškerá společenská témata včetně ekonomiky, vzdělávání či zdravotnictví. Hlavní důraz je ovšem stále kladen na ochranu soukromí občanů a jejich práva na svobodné šíření informací, což je téma stále více a více aktuální. Důležitými pirátskými tématy jsou ale například i transparentní a otevřený stát (např. aktuálně hodně diskutovaný registr smluv), či ochrana dalších základních občanských práv a svobod.

Na rozdíl od nově zakládaných politických stran či hnutí, u kterých není jasné, kdo za jejich založením stojí či s jakými úmysly na politickou scénu přichází, se u Pirátů ničeho takového bát nemusíte – a to minimálně ze tří důvodů:

Piráti jsou zavedenou stranou – na české politické scéně působí již osm let (například vládnoucí politické hnutí ANO bylo založeno teprve před pěti lety). A každým rokem jsou viditelnější a úspěšnější. V pražském zastupitelstvu působí hned čtyři zástupci Pirátů, v Mariánských Lázních mají dokonce pirátského starostu. Čeští Piráti jsou navíc součástí celoevropského pirátského hnutí, které má své kořeny ve Švédsku. Největší úspěch doposud zaznamenala Pirátská strana na Islandu, kde v parlamentních volbách skončila na třetím místě.

Piráti jsou demokratickou stranou. Nejvyšším orgánem strany je celostátní fórum, které je složeno ze všech členů strany. Rozhodující hlas tak nemá jen několik nejvyšších představitelů strany – ale všichni její členové. Piráti také nejsou stranou jednoho muže (i když Ivan Bartoš je bezpochyby nejznámější tváří Pirátů). Od jejího založení se na postě předsedy strany vystřídalo již pět osobností.

A hlavně - Piráti jsou otevřenou a transparentní stranou. Veškerá pirátská komunikace je přístupná na internetu široké veřejnosti. Stejně tak všechny pirátské schůze jsou veřejné. Pirátští zastupitelé vyplňují v evidenci lobbistických kontaktů, s kým se scházejí a o čem jednají. Veškeré platební transakce jsou viditelné na transparentním účtu. A mohli bychom pokračovat dál. Tato otevřenost a transparentnost má samozřejmě i svá úskalí, ale výhody jednoznačně převládají – a právě v tomto je obrovská konkurenční výhoda Pirátů oproti všem ostatním politickým stranám či hnutím.

Pokud chcete poznat, jak to u chotěbořských Pirátů chodí (anebo pokud byste dokonce chtěli rozšířit naše pirátské řady), přijďte se podívat na jednu z našich - jak už to u Pirátů bývá - veřejnosti otevřených schůzí, které se budou pravidelně konat přibližně jednou za měsíc. Nejbližší schůze proběhne v neděli 26. března od 20:00 v komunitním centru Zastávka194 (Kohoutův dům, č.p. 194 na chotěbořském náměstí).

Pokud byste nás chtěli poznat méně formálně (a současně udělat dobrý skutek), můžete se k nám přidat v sobotu 8. dubna, kdy se budeme spolupodílet na akci Ukliďme Česko.

A pokud nás zatím chcete jen zpovzdálí sledovat, podívejte se na naše facebookové či webové stránky.

Náš cíl pro rok 2017 je jednoznačný – dostat Piráty do poslanecké sněmovny!

Vaši Piráti

Michal Křivohlavý (michal.krivohlavy@pirati.cz), Roman Kubát a Tomáš Dostálek

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 13.03.17 08:26
Autor: KJ
Titulek:
A hlavně to jsou vítačí uprchlíků :-D
odpovědět | #2 | 16.03.17 10:34
Autor: Jan Pošvář
Titulek: Re:
Ani vítači, ani odpůrci, máme vlastní pohled na věc.

Krom jiného navrhujeme docela zásadní změnou - zřizování azylových zařízení mimo území EU. Výrazně by to znepříjemnilo život převaděčům, rovnou by se odfiltrovali migranti, kteří nemají nárok na azyl a byl by klid.

Viz. https://goo.gl/mYx2hV
odpovědět | #3 | 17.03.17 14:16
Autor: Roman Kubát
Titulek: Re:
Pokud máte čas, zastavte se 26.3. ve 20:00 na naší veřejné schůzi, a můžeme probrat téma uprchlíků podrobněji, i když si nemyslím, že je to zrovna ten problém, který Chotěboř, Vysočinu a vůbec Českou republiku trápí nejvíce.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.04.18 22:12 Pojďme To Změnit
2.05.18 08:00 Tomáš Dostálek
5.04.18 12:44 Informační centrum
17.05.18 23:15 Ondřej Pravda
27.04.18 12:19 Lenka Mečiarová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2018-05-19 22:16:51 Lukáš Vajrych
2018-05-18 19:28:01 Lenka Bolkova
2018-05-11 00:03:11 Appbaixar
2018-05-10 23:58:36 mister juan
2018-05-05 08:41:39 Tomáš Dostálek
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER