Výsledky letní ankety spokojenosti občanů

Datum: 24. srpen 2018, 08:00
Autor: Pojďme To Změnit
Rubrika: Komunální politika
Protože hnutí Pojďme To Změnit chce v případě svého zvolení co nejvíce zapojovat chotěbořské občany do diskuse o tom, co je podle nich v Chotěboři potřebné, dovolili jsme se již nyní zeptat našich spoluobčanů na jejich názory na život v našem městě. Během dvou měsíců, tj. od 1. června do 31. července jsme se ptali všech fanoušků na našich facebookových stránkách na různé otázky, například na co jsou v Chotěboři nejvíce hrdí, s čím jsou spokojeni, co je nejvíce pálí, či co vnímají jako největší nedostatek. Celkem se nám sešlo 99 odpovědí od mužů i žen od pubertálního až do důchodového věku. Nejčastěji odpovídali ženy a muži od 31 do 40 let (celkem 32%). Téměř 90% respondentů pocházelo z Chotěboře, zbytek uvedl jako místo svého bydliště některou z místních částí. Odpověď nám dalo celkem 48 mužů (50,5%) a 47 žen (49,5%).

Průměrnou či lehce nadprůměrnou spokojenost s celkovým životem ve městě vyjádřilo dohromady 67,6% respondentů (odpovědi „Spíše dobře“ a „Ujde to“). Tuto skutečnost vnímáme jako velký nedostatek a rádi bychom, aby se tyto 2/3 respondentů cítily ve městě daleko lépe, doslovně „Velmi dobře“, a pro to uděláme maximum.

Nejvíce jsou naši spoluobčané spokojeni s úrovní škol a školských zařízení (odpověď tohoto typu uvedlo celkem 18 respondentů), na druhém místě si nejvíce cení klidu celé lokality Chotěboře a okolí (17 odpovědí). Hrdí podle respondentů máme být nejvíce na okolní přírodu – Údolí řeky Doubravky a na zámecký park (23 odp.) – nebo na místní pivovar (8 odp.), pár jedinců kladně hodnotí ostatní spoluobčany, kteří ve svém volném čase dělají něco pro druhé (4 odp.). Poté dotazovaní ocenili např. Festival fantazie a vzhled a čistotu města. Někteří nejsou spokojení s ničím nebo nevědí, na co by mohli být hrdí (8, resp. 12 odp.).

Dále jsme se ptali, co našim spoluobčanům nejvíce chybí. V této odpovědi mohli uvést až tři věci. Nejvíce všem respondentům chybí bazén či koupaliště (38 odp.) a cyklostezky (30 odp.). Dále se v počtu několika jednotek objevovaly odpovědi jako „nedostatek parkovacích míst“, „kvalitní zastupitelstvo“, či „lepší kulturní dům/divadlo/koncertní sál“.

Poté jsme dotazovaným nabídli imaginární možnost, jak se zapojit do tzv. participativního rozpočtu. Občané mohli vybrat max. tři věci, které by nejraději podpořili v rámci tohoto projektu. Nejvíce (41 hlasů) uvedlo „Nové parkoviště“, dále „Stavba veřejného koupaliště nebo bazénu“ (39 hlasů) a „Rozvoj bytové a individuální výstavby (38 hlasů). Poté se na shodných příčkách (kolem 15-20 hlasů) umístily možnosti jako „Architektonické soutěže na veřejná prostranství“, „Sportovní vyžití“, „Kulturní vyžití“, „Oprava stávajících či stavba nových kulturních budov“, „Motivační výhody pro lékaře“ nebo „Rozšíření, ochrana a pravidelná údržba zeleně ve městě“.

Děkujeme všem, kteří se do naší letní ankety zapojili, a zároveň Vám slibujeme, že Vaši důvěru nezklameme a že s Vaší pomocí to změníme!

Za Pojďme To Změnit sepsal Jakub Pikla

x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
23.07.18 17:39 Benediktus
21.08.18 23:29 iChotěboř
27.07.18 19:47 Milan Stránský
24.08.18 12:41 Blanka Lorencová
3.09.18 16:38 Petr Kletečka
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2018-09-17 13:31:36 JJ
2018-06-21 18:34:43 Mr Barry Mike
2018-06-14 13:08:27 Ced
2018-05-19 22:16:51 Lukáš Vajrych
2018-05-11 00:03:11 Appbaixar
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER