Úspěšní žáci ZUŠ Chotěboř

Datum: 20. březen 2009, 20:12
Autor: Milan Moc
Rubrika: Základní umělecká škola
Jak již bylo uvedeno na jiném místě těchto stránek, v lednu a únoru letošního roku proběhla školní a okresní kola celostátních soutěží základních uměleckých škol České republiky, každoročně organizovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž probíhá každoročně, přičemž se jednotlivé soutěžní obory střídají ve tříletých cyklech. V letošním školním roce vypsalo ministerstvo soutěžní oblasti pro hudební obor mj. v disciplínách hra na dechové nástroje.

Po úspěšných okresních kolech této soutěže zabodovali žáci naší školy i v krajském kole hry na dechové nástroje, které se konalo 18. března ve Žďáře nad Sázavou. Hráč na trubku, Dan Bílek, jeden ze sólistů Dechového orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř, obsadil v kraji po velmi dobrém výkonu hezké druhé místo a potvrdil tak, že právem patří mezi nejlepší mladé trumpetisty našeho regionu.

Ještě úspěšněji se prezentoval svým výkonem Pavel Fiala, který ve hře na tubu obsadil první místo, což znamenalo potvrzení výborné úrovně oddělení dechových žesťových nástrojů na chotěbořské ZUŠ. Jmenovaní žáci jsou ze třídy učitele Aloise Štěrby, jsou oporami v Dechovém orchestru mladých a dělají čest své škole i svému městu.

Oběma žákům i jejich učiteli patří poděkování nejenom za svědomitou přípravu na samotnou soutěž, ale i za dlouhodobou záslužnou práci a reprezentaci ZUŠ Chotěboř.

Úspěchu, pro změnu v nehudebním soutěžním klání, dosáhli ještě další dva žáci naší školy, tentokrát dramatického oboru, Michaela Chalupová a Vlastimil Rasocha. Výkon v recitační soutěži Říkejme si básničku konané dne 25. února v chotěbořském DDM Junior jim zajistil postup do okresního kola v Ledči nad Sázavou. Oba jmenované vyučuje Lenka Bártová.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
5.03.20 22:26 Jaroslav Ludvík
21.02.20 08:21 Jaroslav Ludvík
26.02.20 21:55 Jaroslav Ludvík
13.02.20 07:59 Jaroslav Ludvík
3.03.20 21:36 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
2020-02-29 11:19:11 Franta
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky