Zprávičky z dětského domova Nová Ves

Datum: 7. duben 2009, 12:00
Autor: Pavla Teznerová
Rubrika: Dětský domov Nová Ves
Podoubravské kraslicové stromořadí
V únoru 2009 nás oslovila PhDr. B. Krčová z Občanského sdružení Sobíňov, zda bychom se chtěli zapojit do akce "Velikonoční cesta k varhanám aneb Podoubravské kraslicové stromořadí."
Občanské sdružení Sobíňov a Svazek obcí Podoubraví se chce pokusit o zápis do české verze Guinessovy knihy rekordů - chce vytvořit nejdelší stromořadí v ČR ozdobené kraslicemi. Aby bylo dosaženo rekordu, musí být zavěšeno na stromořadí od OÚ v Sobíňově až ke kostelu v Sobíňově více než 31 tisíc kusů kraslic. 7. dubna 2009 přijedou do Sobíňova sčítací komisaři z agentury Dobrý den z Pelhřimova, kteří zhodnotí, zda se rekord podařil. Pokud ANO, představí Podoubraví a pokus o rekord 9. dubna 2009 na Staroměstském náměstí v Praze.
Do akce jsme se zapojili společně se školami, školkami a neziskovými organizacemi.
Zdobíme s dětmi kraslice různými technikami a jsme plni očekávání, zda se i naším přičiněním podaří rekordu dosáhnout.

Víkend ve Špindlerově Mlýně
V pátek 27. března odjelo 24 dětí spolu s doprovodem 5 vychovatelů na víkendový pobyt ve Špindlerově Mlýně – Bedřichově. Jako každý rok jsme využili pozvání ředitele VOLAREZY Praha (Vojenská lázeňská a rekreační zařízení Praha). Děti si užily poslední lyžování a jízdy na snowboardech a večer relaxovaly v krytém bazénu s tobogánem, divokou řekou a perličkovou koupelí.

Šek z plesu Hitrádia Vysočina pro dětský domov
28. března předal Ing. arch. František Vostál, ředitel Hitrádia Vysočina, na XIV. Reprezentačním plese „Pekelná noc“, našemu dětskému domovu „Šek“ v hodnotě 44 000 Kč. Je to výtěžek z tomboly plesu, jehož pořadatelem bylo Hitrádio Vysočina. Peníze budou použity na úhradu letních táborů pro naše děti.

Dárkový poukaz z plesu firmy Dvořák
Na plese firmy Elektro Dvořák byl předán paní Etele Coufalové, ředitelce DD, dárkový poukaz v hodnotě 15 000 Kč na nákup zboží v prodejnách Elektro Dvořák. Bonusem k šeku byla lednička v podobě tučňáka Pingui, která svým designem zaujala všechny děti i dospělé v DD.

Zabíjačka v dětském domově
4. dubna byla v DD tradiční zabíjačka. Starší děti se připojily k zaměstnancům DD, kteří přijeli ve svém volnu a pod vedením pana Křivohlavého udělali všechny tradiční pochoutky, bez kterých se zabíjačka neobejde – smažený mozeček, ovar s křenem, křupavé škvarky, jitrnice a jelítka, kroupová polévka, na neděli byly připraveny řízky. Mnohé nově příchozí děti si nedovedly představit, co slovo zabijačka znamená, poslední byla před 5 lety. Trocha váhání před ochutnáním ovaru, škvarků a jitrnic, vystřídalo následné ….“jéé ono je to fakt dobrý“.
x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
5.03.20 22:26 Jaroslav Ludvík
21.02.20 08:21 Jaroslav Ludvík
26.02.20 21:55 Jaroslav Ludvík
13.02.20 07:59 Jaroslav Ludvík
3.03.20 21:36 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
2020-02-29 11:19:11 Franta
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky