Přehlídka zájmové činnosti žáků školní družiny

Datum: 29. červenec 2009, 13:17
Autor: Jana Blažková
Rubrika: ZŠ Buttulova
„Vážení a milí rodiče, milí hosté, vítáme Vás v rámci projektu Přispějme k ještě kvalitnější a modernější výuce na ZŠ Chotěboř Buttulova na přehlídce zájmové činnosti žáků naší školní družiny a klubu. Zároveň mezi námi vítáme starostku města Elišku Pavlíkovou a ředitelku školy PaedDr. Zdenku Königsmarkovou. Jsme opravdu moc rádi, že jste si všichni udělali čas a přišli mezi nás. A hlavně jsme napnutí, jak se Vám to, co jsme připravili a nacvičili, bude líbit.“

Tato slova zazněla 22. června v podvečer v budově ZŠ při setkání s rodiči žáků a s veřejností při uspořádání přehlídky zájmové činnosti. Minule jsme informovali o přípravách a nyní Vás provedeme večerním programem, který jistě napoví, že nabídka byla pestrá a rozmanitá.

Prvňáčci mají moc rádi zvířátka, a proto se s ostatními chtěli podělit o svou radost. K veselým říkadlům si namalovali obrázky, které jejich vystoupení zpestřili. Protože přednášet chtěla většina dětí, utvořily dvě skupinky. Nejprve se obecenstvo zaposlouchalo do první z nich.

Zpíváte si někdy pro radost? Naši školáci často a rádi. Známé dětské písničky „Pec nám spadla, Myší tanec, Skákal pes a Kočka leze dírou“, zazpívali a doplnili říkadly žáci prvních a druhých tříd. V závěru této části bylo připraveno i malé překvapení – pozvánka na výlet. Kam? Kdo dobře poslouchal první tóny, hned věděl, že se projde po pražském mostě! Humorný text písně všechny jistě pobavil.

Následovala sportovní část. Na programu nebyl ani hokej či kopaná. Již tradičně si děvčata z pátých tříd připravila sestavu v aerobiku, aby ukázala, jak umí vyjádřit radost z pohybu. Diváci vytvořili vhodnou atmosféru a cvičenky povzbudili svým potleskem.

Naučit se hrát na jakýkoliv hudební nástroj je velice pěkné, ale zároveň i náročné. Děvčata ze zájmového útvaru „hra na flétnu“ se představila s písničkami z pohádek při hudebním doprovodu.

Nyní jsme se přenesli zpět mezi zvířátka. Čekala nás další část říkadel v podání prvňáčků. Roztomilé verše opět pobavily všechny přítomné. A teď trochu z jiného soudku. Děvčata ze čtvrté a páté třídy, Simona a Jana, se předvedla sestavou v netradiční sportovní disciplíně, kterou je step.

Dádu Patrasovou nemusíme nikomu představovat. Určitě všichni znáte její žížalu Jůlii. Z její dílny „Klap, klap - song“ už tolik známý není. Však při rozcvičce pro jazyk a tělo prvňákům a druhákům tóny zněly v uších a z fůry různých zvuků se složil jejich dětský svět. Všichni jim drželi palce, aby se jim slůvka, ruce i nohy nezamotaly!

Pozor, právě začínáme… Zaposlouchejte se do pohádky „ O Šípkové Růžence“. Kdo se chtěl vrátit zpátky do dětství a shlédnout pohádku, pro toho určitě nadešel nyní ten správný čas. Toto přání mohli splnit mladí herci, děvčata a kluci ze čtvrtých a pátých tříd.

Při posvíceních a na výročních trzích, poutích a jarmarcích prodávali perníkáři turecký med a perníčky zdobené marcipánem. Bývaly na nich krásné nápisy. Například: „Srdce z pouti nezarmoutí; Kdo jí naše perníčky, zpívá si den celičký; Medový perníček do srdce chodníček; Kdo jí med je dlouho feš, nebude mít nikdy pleš!; Zkuste jak náš perník chutná, nebude žádná smutná“. Naše perníky upekla paní vychovatelka. Na rynku si děvčata a kluci z prvních tříd zatancovali při písničce „Perníkář“. Na flétnu je doprovodila Simona ze čtvrté třídy. Slušivé zástěrky děvčatům ušila paní vychovatelka, ony si je již samy ozdobily.

A teď trochu příjemné hudby. Tradičně nesmí chybět ani malé představení děvčat, která navštěvují zájmový útvar „hru na kytaru“. Opět s doprovodem Báry z osmé třídy a s přídavkem příjemného zpěvu žákyň z různých ročníků. Výběr písniček byl úměrný jejich věku – zkrátka „holky z naší školy“!

„Školní rok“ – co vlastně tento výraz představuje? Poprvé definoval pojem školní rok, školní týden a školní prázdniny Jan Ámos Komenský, učitel národů. A jak školní rok vnímají žáci naší školy? To v literárním pásmu, při hře na školu, představili chlapci a děvčata z 1. a ze 2. třídy. Společně s nimi jsme zasedli do školních lavic. Videoklip výtvarných prací žáků, který připravila paní vychovatelka, doplnil a jistě zpříjemnil poslech.

Děvčátka z druhé a třetí třídy se předvedla se svými oblíbenými písničkami, kde je opět doprovodilo piáno. Pro zpestření letního večera se ozývaly i hlasy z publika.

A nadešel závěr. Před odchodem do svých domovů, zazněla slova poděkování všem účinkujícím a všem přítomným, dětem přání pěkného vysvědčení a hezkých prázdnin.
Než-li nám všem klesla víčka těsně před spaním, nasadili jsme si papírové čepice a společně si zazpívali všichni dohromady „Večerníčka“.

Účinkovali:
žáci ŠD a ŠK a zájmových útvarů
pod vedením vychovatelek ŠD a ŠK
J. Blažkové, J. Francové, H. Lorencové,
J. Škarydové.

Po skončení kulturní části jsme se všichni sešli v přízemí budovy - v prostorách školní kuchyně, jídelny a přilehlých částí, kde za pomoci rodičů (hlavně maminek, babiček,…) bylo pro všechny přítomné připraveno malé pohoštění. Podávaly se sladkosti, chuťovky, chlebíčky, slané pečivo a nechyběla ani káva, čaj a limo.

Děkujeme za podporu v době nácviku ředitelství školy, třídním učitelkám za uvolňování žáků při závěrečných zkouškách, rodičům za trpělivost a za případnou pomoc při výrobě kostýmů a rekvizit. Rodičům patří ještě poděkování za pečení sladkostí a přípravu studené kuchyně.

Fotografie ke článku si lze prohlédnout na adrese http://sdaskbuttulova.rajce.net/Prehlidka_zajmove_cinnosti.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 30.07.09 14:34
Autor: Jana Blažková
Titulek: Přehlídka zájmové činnosti žáků ŠD a ŠK - fotogalerie
Odkaz na fotografie z kulturní akce žáků ŠD a ŠK Buttulova: http://sdaskbuttulova.rajce.net/Prehlidka_zajmove_cinnosti


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
5.03.20 22:26 Jaroslav Ludvík
21.02.20 08:21 Jaroslav Ludvík
26.02.20 21:55 Jaroslav Ludvík
13.02.20 07:59 Jaroslav Ludvík
3.03.20 21:36 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
2020-02-29 11:19:11 Franta
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky