Závěrečné vystoupení tanečního oboru

Datum: 10. květen 2010, 09:25
Autor: Milan Moc, ZUŠ Chotěboř
Rubrika: Základní umělecká škola
Základní umělecká škola Chotěboř, důvěrněji nazývaná „hudebka“, „zuška“ nebo postaru „liduška“, není školou vychovávající pouze mladé hudebníky. Poskytujeme základy vzdělání i v dalších uměleckých oborech – výtvarném, literárně dramatickém a v neposlední řadě v oboru tanečním.

Taneční obor při ZUŠ Chotěboř byl založen již v roce 1992. Dnes jej navštěvuje 90 žákyň, jejichž nadání rozvíjí paní učitelka Mgr. Sylvie Tonarová. Vychovává mladé, nadané tanečnice s vizí jejich zařazení po absolutoriu školy do tanečních souborů zájmové umělecké činnosti nejrůznějších zaměření. Nejlepším žákyním našeho tanečního oboru též nabízíme odbornou přípravu ke studiu na taneční konzervatoři.

Studium tanečního oboru na ZUŠ je rozděleno do tří stupňů. Nejmladší děti procházejí jedním až dvěma lety přípravné taneční výchovy, dále pokračují ve studiu prvního (7 let), popřípadě i druhého stupně (4 roky). Podle dosud platných učebních plánů vyučujeme v tanečním oboru rozmanitým předmětům. Po taneční průpravě procházejí žákyně výukou současného tance, lidového tance, osvojují si základy klasické taneční techniky, absolvují taneční praxi a pracují v souborech. Ve druhém stupni studia se jejich znalosti a dovednosti v uvedených předmětech dále prohlubují a mohou si přibrat další z předmětů - historický tanec. Nejúspěšnější pak u nás procházející odbornou přípravou na konzervatoř, mohou v rámci rozšířeného studia absolvovat též základy dějin tance a jsou seznamovány s hudební naukou (záměrně zde používám ženský rod – je škoda, že náš taneční obor nenavštěvují i kluci, rádi bychom je u nás přivítali).

Tak jako každým rokem, i letos uspořádá taneční obor při ZUŠ Chotěboř své závěrečné vystoupení, které se uskuteční v chotěbořské sokolovně ve středu 12. května 2010 od 17 hodin. V bohatém programu plném zajímavých choreografií paní učitelky Tonarové se představí všechny současné žákyně tanečního oboru, od přípravných ročníků až po letošní absolventky 1. stupně studia. Přijměte, prosím, na tuto přehlídku půvabného pohybu co nejsrdečnější pozvání.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
30.09. 00:09 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
29.08. 07:51 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci a srpnu
1.07. 07:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíce červenec a srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
DNES! - Vernisáž jednodenní výstavy!
13.06. 13:51 - Ve čtvrtek 13. června v 17:00 proběhne v prostoru Zastavkafe vernisáž jednodenní výstavy s názvem DOUBRAVKA. Jedná se práce studentů SUPŠ Jihlava - Helenín z prostředí údolí Doubravky a Chotěboře.
ČTENÁŘSKÁ DÍLNA - Nabarvené ptáče
7.06. 11:29 - V pondělí 17.6. proběhne v prostorách Zastavkafe další Čtenářská dílna, tentokrát budeme diskutovat nad knihou J. Kosinského Nabarvené ptáče.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
1.09.19 13:22 Petr Kletečka
7.09.19 15:22 Dobrá Společnost a Zastavkafe
28.08.19 10:28 TK Ella Chotěboř
2.09.19 09:27 Michaela Pavlasová
24.09.19 21:44 Aneta Bártová, Dominika Trtíková
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2019-08-03 11:58:21 Josef Vogel
2019-06-25 08:13:42 Milan Stránský
2019-06-13 23:14:25 Ondra
2019-06-12 12:43:57 Pepan
2019-05-12 19:20:10 Petr
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky