Boca venku obrala Hradečáky o body

Datum: 18. listopad 2007, 22:38
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
V prvním zápase se BOCA střetla s hradeckým FC SALAMANDREM “B“ (“A“ – druhá liga). Od prvních minut se hrál velmi vyrovnaný zápas, který se především odehrával uprostřed palubovky.
Boca šla do zápasu s cílem neobdržet branku a pokusit se z brejku dát gól. Tento taktický záměr nakonec vyšel v 11. minutě, když Sláma křižnou přihrávkou našel před brankou volného Hospodku a ten se nemýlil: 0:1 .
FC se začalo ještě více tlačit do útoku, ale zde narážela na dobře organizovanou obranu chotěbořáků. Boca si ještě vypracovala dvě slibné šance, ale bohužel nevedly ke skórování.
Poločas skončil 0:1.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Změna přišla v 5. minutě. To zaúřadovali bratři Čapkové, když starší Michal připravil šanci pro mladšího Dušana a ten jeho nabídkou nepohrdl: 0:2.
FC se stále nemohlo dostat ke skórování a tak přišel v 10. minutě další trest v podání kapitána Bocy Provazníka, který obešel bránícího hráče a tvrdou střelou nedal hradeckému golmanovi šanci: 0:3.
FC se přeci jenom 11. minutě dostali do slibné šance, ale golman Vasil byl proti. Ve 12. minutě opět zaúřadoval Provazník, když nahrávku Blažka proměnil ve čtvrtý gól.

Od 15. minuty se hradečtí hráči rozhodli pro hru bez brankáře. Hra se přesunula na polovinu Bocy a v 16. minutě po rychlé narážečce hradeckých hráčů se ze střední vzdálenosti trefil hráč FC bombou pod horní tyč: 1:4.
FC pokračovalo v náporu a po snaze bránícího hráče o vypíchnutí balónu se hráč FC uvolnil a z hranice vápna nedal golmanovi Bocy žadnou šanci.
Stav utkání v 18. minutě byl 2:4.
V 19. minutě Čapek D. dobrým obranným zákrokem obral hradeckého obránce o balón a v poklidu zvýšil do prázdné branky pátou branku. FC již rezignovali a zápas se dohrál v poklidném duchu.

Ve druhém utkání narazila Boca na místní hradecké mužstvo AC ÚDOLÍ HLADU. Začátek Boce opravdu nevyšel. Hned v první minutě se u postraní čáry hezky uvolnil hráč AC a nepříjemná střela skončila v síti: 1:0. Boca se stále nemohla dostat do tempa a narážela na dobrou obranu soupeře.
Od desáté minuty zápasu začala Boca tlačit na pilu a hradečtí hráči je zastavovali jen za pomoci faulů. V 16. minutě to byl již šestý akumulovaný faul a následoval pokutový kop. Provazník bohužel orazítkoval jenom tyč a následnou dorážku lapil brankář.
V 18. minutě se pokutový kop opakoval a to už byl kapitán Bocy úspěšný. Dokonce poločasu zůstal stav 1:1.

Do druhé půle šla Boca s odhodláním dovést utkání do vítězného konce, ale hned ve 3. minutě zblokovaná střela k překvapení všech skončila v síti: 2:1. Poté se situace z první půle opakovala a Boca marně dobývala hradeckou bránu.
V 11. minutě výborně podržel Bocu jejich golman, když vyrazil dvě nepříjené střely hráčů AC.
Ve 13. minutě se opět měnil stav utkání v neprospěch Chotěboře a AC tak zvýšilo svůj náskok po špatném střídání Bocy: 3:1. V 15. minutě se hráči Bocy odhodlali ke hře bez brankáře. Po krátkých narážečkách se nápřáhl k ráně Provazník a jeho střelu dopravil do sítě Blažek a tři minuty před koncem byl stav 3:2.
V 19. minutě se povedla Boce opět podopná akce se stejnými aktéry a bylo vyrovnáno 3:3. Poslední minuta již na výsledku nic nezměnila a Boca si tak připsala zasloužený bod do tabulky.

Za předvedenou hru si zaslouží pochvalu celý tým v čele s výborným Provazníkem.

Sestava: Vasil Z. – Čapek M., Sláma P., Šrámek R., Čapek D. - Křivský K., Hospodka D., Blažek T., Provazník R . – Trenér: Martin Jakeš
FC SALAMANDR "B" : FK BOCA 2:5 (0:1)
AC ÚDOLÍ HLADU HK : FK BOCA 3:3 (1:1)