FK Boca zatím v divizi válí

Datum: 26. listopad 2007, 18:23
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
V sobotu se střetla Boca v prvním zápase s FC Rio Žamberk. Od začátku zápasu se opět hrála vyrovnaná partie. Do desáté minuty se prakticky žádný z týmů nedokázal dostat do vyložené šance.
V 11. minutě to změnil Doležal, když se hezky uvolnil přes bránícího hráče a golmanovi hostí nedal žádnou šanci. 1:0.
Poté se hra dostala konečně do tempa. Ve 13. minutě Provazník bombou ze střední vzdálenosti zvýšil na 2:0. Hosté si to nenechali líbit a v 15. minutě vystřelil hráč FC přes bránícího hráče Bocy a snížil na 2:1.
S tím se nechtěl smířit dobře hrající Doležal a v 18. minutě svým důrazem v koncovce stanovil poločasový výsledek na 3:1.

Druhý poločas začal náporem hostů, kteří si ve 3. minutě vypracovali jasnou tutovku, ale golman Veselý předvedl famózní zákrok a nebezpečnou střelu ze dvou metrů lapil.
V 6. minutě přišel ke slovu opět Doležal a jeho pozdrav ze čtyř metrů lovil golman v síti - stav 4:1.
To hosty natolik rozhodilo, že se již nevěnovali futsalu, což skončilo opravdu nešetrným zákrokem na Dušana Čapka, který se ocitl na hrazení.
Hráč hostí byl vyloučen a za mluvení ho následoval jeho spoluhráč, který ještě stihl napadnout rozhodčího.
Utkání tak bylo v 8. minutě druhé půle ukončeno stav zápasu měl být 5:0.
Hráči Bocy se nakonec dohodli s se soupeřem na ponechání výsledku dosaženém na hřišti a to 4:1.

Druhý zápas sehrála Boca proti rivalovi z Hlinska. Hrál se vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách a poločas tak skončil bez branek.
Boca byla přece jen nebezpečnější a to se jí nakonec vyplatilo. Křivský se na půlící čáře hezky uvolnil a přes bránícího hráče prostřelil i golmana Realu - 1:0.
Boca i nadále kontrolovala hru a vítězství Bocy pojistil ještě dvakrát kapitán Bocy Provazník. Zápas tak skončil vítěztvím chotěbořáků 3:0.

Ve třetím zápase se Boca utkala s nováčkem soutěže AC Zeppelin HK.
Hráči AC byly nepříjemným soupeřem, ale Boca nechtěla prodat svou kůži lacino. Hrál se zase vyrovnaný futsal s minimem šancí na obou stranách. Ve 12. minutě se prodral šikovně přes obranu soupeře Doležal a otevřel tak gólový účet - 1:0.
Soupeř znervózněl a začal zastavovat modrobílou lavinu jen za pomocí faulů. V 16. minutě se opět prodíral před golmana AC Doležal a byl ve vápně sražen. Provazník zahrával pokutový kop, ale brankář jeho střelu vystihl.
Skóre se přece jenom do konce poločasu změnilo. Provazník hezkou střelou napravil předchozí zaváhání - 2:0.

Když už si ve druhé půli soupeř vytvořil šanci stál v brance spolehlivý Křivský R. V 10. minutě se soupeři podařilo snížit po zaváhání obrany na 2:1. Drama nechtěl připustit Doležal a korunoval svůj den poslední brankou do soupeřovi branky na 3:1.
Do konce zápasu se vykartoval nervózní kapitán AC, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Sobota:
FK BOCA Chotěboř : FC RIO Žamberk 4:1 (3:1)
FK BOCA Chotěboř : REAL Hlinsko 3:0 (0:0)
FK BOCA Chotěboř : AC Zeppelin HK 3:1 (2:0)

Sestava: Veselý Pavel (1z.), Křivský R. (2z.) - Čapek M., Moravec M., Doležal M., Šrámek R., Čapek D. - Křivský K., Veselý P., Štefáček T., Provazník R.- Trenér: Martin Jakeš

V neděli jela Boca do Vysokého Mýta, kde se střetla v prvním zápase s místním TORPÉDEM. Soupeř od první minuty zvolil vyčkávací taktiku, ale Boca hrála velmi chytře a nepouštěla se zbytečně do riskantních akcí. Soupeř se prakticky nedostal do nějaké vyložené šance. Ve 14. minutě se po nahrávce Provazníka krásně uvolnil Blažek T. přes bránícího hráče a golmanovi hostí nezbylo než se smutně ohlednout za balónem. Celý zápas se odehrával ve stejném duchu jak začal. Boca měla sice šance na zvýšení skóre, ale stav se nezměnil. 1:0.

Ve druhém zápase se Boca střetla s "B" týmem 1. FC Nejzbach VM. Již před rozcvičkou bylo vidět, že to tým z vrchoviny nebude mít lehké. Od prvních minut to byl futsal s velkým F. Boca držela soupeře daleko od své branky. Domácí začali být mírně nervózní a to se projevilo na faulech.
1. FC jich stihlo do 16 minuty nasbírat 6 a dle pravidel se musela kopat vzdálenější penalta, kterou Doležal s přehledem proměnil na 1:0.
V 18. minutě se tento pokus opakoval, ale bohužel skóre se nezměnilo. Poté ještě přišly dvě nebezpečné střely domácích, ale golman Křivský potvrdil, že je oporou ve svém mužstvu.

Do druhé půle 1. FC vlítlo s velkou vervou, ale zde naráželi na dobře hrající Chotěbořáky. Naopak Boca mohla v 7. minutě svůj náskok Doležalem zvýšit. Nervozita domácích vyústila k vyloučení jednoho hráče 1. FC, když napadl hráče Bocy. Ve 14. minutě se přeci jenom domácí dočkali srovnání a to po velmi přísně odpískané penaltě 1:1.
V 16. minutě se svoji nezodpovědností nechal vyloučit golman 1. FC. a Boca tak dostala výhodu hrát po dobu 2 minut proti třem hráčům. Přesilovku hoši z vrchoviny po sérii narážeček přetavili ve vedoucí gól, který vsítil Čapek M.
V hektickém závěru zbytečně fauloval hráč Bocy a byl z toho akumulovaný faul a musela se kopat vzdálenější penalta. Křivský R. prokázal jakou má Boca v brance oporu a střelu reflexivně nohou vyrazil - 2:1.

Pochvalu si zaslouží celý kolektiv Bocy. Svou disciplínou a především dobrou hrou dotáhly všechny zápasy do vítězného konce.

FK BOCA Chotěboř : TORPÉDO VM 1 : 0 (1:0)
FK BOCA Chotěboř : 1.FC Nejzbach VM "B" 2:1 (1:0)

Sestava:Křivský R. - Čapek M., Moravec M., Doležal M., Vítek R. - Křivský K., Hospodka D., Blažek T., Provazník R.- Trenér: Martin Jakeš