Boca zvítězila v pohárovém derby

Datum: 6. únor 2008, 22:07
Autor: Jakub Janáček
Rubrika: Fotbal
Světelští začali pohárovou partii na výbornou, nepustili Bocu do úvodního tlaku a naopak brzy sami udeřili.
Ve třetí minutě pláchl obráncům Křikava a přesnou křížnou střelou otevřel skóre. Chotěboř se ještě neoklepala z úvodního šoku a o dvě minuty později nabídl svoji minelou gólman Křivský pohodlnou pozici pro Dvořáka. Ten se nemýlil a S.U.D. již vedl o dvě branky. Teprve poté se začala zahřívat i ofenziva Bocy a kapitánu Provazníkovi se podařilo přízemní střelou snížit.

Světlá se pak dostala pod tlak divizního soupeře a deset minut před pauzou dostal parádní přihrávku do běhu Doležal, který potvrdil pověst střelce. Hráči Bocy pak měli několikrát na kopačkách třetí branku, za hostujícího brankáře chytala i tyčka, ale kýžený gól přišel až těsně před koncem prvního dějství. Provazník dokonale zužitkoval spolupráci s Blažkem a do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro Bocu.

Futsalisté Světlé ale nesložili zbraně a svoji hrou dokazovali, že nejsou v popředí krajského přeboru náhodou. Přesnou přihrávku dostal na počátku druhého poločasu Dvořák, který tvrdou střelou vymetl pavouky z Křivského šibenice.

Hosté byli chvílemi nebezpečnějším týmem a zle zatápěli nekoncentrované obraně divizního celku. Šutérské kvality ale opět potvrdil nekompromisně Doležal, který v jednom z brejků prostřelil světelského brankáře. Papírový outsider ale dokázal znovu odpovědět a Petrus zakončil pěknou akci hostí přesně a srovnal na 4:4.

Poté se ale karty definitivně obrátily a byla to opět Boca, která převzala otěže zápasu. Několik jejích šancí se neujalo, ale pět minut před koncem se jí podařilo zatlačit všechny protihráče do pokutového území, výborně hrající Provazník si pohrál s obráncem a přízemní střelou rozhodl.

Závěrečnou snahu světelských zabrzdil Krupička, který dostal červenou kartu za nesportovní chování a v poslední vteřině přidal šestý gól do opuštěné klece Doležal, který stejně jako Provazník zkompletoval hattrick. V příštím kole poháru se Boca utká v dalším okresním derby s Dělem Modlíkov.

FK Boca Chotěboř - S.Ú.D. Světlá nad Sázavou 6:4 (3:2)

Branky: Provazník 3, Doležal 3

Sestava: Křivský – Čapek M., Moravec, Blažek, Provazník – Hospodka, Kafka, Čapek D., Doležal