Vánoční turnaj pro tým U14 skončil 3.místem

Datum: 8. leden 2010, 10:49
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Na turnaj se přihlásilo celkem 12 týmů. Hrálo se ve dvou základních skupinách systémem každý s každým, zápasy se hrály na 2 x 6 min. Po odehrání základních skupin následovalo čtvrtfinále, vítězové se utkali v semifinále a celý turnaj končil zápasem o 3. místo a vyvrcholil finálovým utkáním. V semifinále i ve finále se již hrálo 2 x 8 min.

Základní skupina:

FK Boca Chotěboř - TJ Dálnice Speřice 1 : 2 (0 : 1)
V prvním zápase naši nečekaně prohráli (stejného soupeře 2x porazili na turnaji v Humpolci). Po prvním poločase jsme prohrávali, ve druhém poločase jsme srovnali skóre, ale soupeři se podařilo dát ještě jeden gól a tak hoši odcházeli z palubovky s těsnou porážkou.

FK Boca Chotěboř – TJ Sokol Pohled 2 : 0 (1 : 0)
Ve druhém zápase již naši neponechali nic náhodě a jak v poločase, tak na konci zápasu vedli. Soupeři tentokrát skórovat nedovolili.

FK Boca Chotěboř – Sklo Bohemia Světlá 3 : 0 (2 : 0)
I ve třetím zápase jsme po dobrém výkonu, který potvrdily 3 góly v soupeřově síti, zvítězili. I v tomto zápase soupeř naši branku nepokořil.

FK Boca Chotěboř – TJ Čejov 3 : 0 (2 : 0)
I tentokrát naši předváděli pěkný futsal. Škoda, že si dávali před soupeřovou brankou přednost, jinak by mohlo být skoŕe na naší straně podstatně vyšší.

FK Boca Chotěboř - FC Thomson Tišnov 1 : 1 (0 : 1)
V tomto zápase jsme nastupovali proti našemu soupeři z KP ve futsalu. Soupeř se ujal v tomto zápase vedení a naši se nemohli před soupeřovým brankářem prosadit. Ve druhé půli poslechli taktické rady trenérů, využili chybu v soupeřově rozehrávce a srovnali na konečných 1 : 1.

Čtvrtfinále:

FK Boca Chotěboř - FK Řeporyje Praha 1 : 0 (0 : 1)
V tomto čtvrtfinále hráči přihlížejícím rodičům pěkně zahráli na nervy. V první půli totiž využili pouze jednu z mnoha příležitostí ke vstřelení gólu a protože ve druhé půli již další gól nevstřelili napínali všechny přihlížející až do konce zápasu. I přes těsné vítězství měli hráči Bocy v průběhu celého zápasu jasnou převahu.

Semifinále:

Do semifinále postoupily 3 týmy z naší skupiny (Chotěboř, Tišnov, Čejov) a pouze jediný tým ze druhé skupiny (divizní Havlíčkův Brod, jak několikrát zdůraznil místní komentátor, za který nastoupili 4 odchovanci z Ledče, 3 z Chotěboře a 1 hráč, který je z HB na hostování ve Slavii Praha).

FK Boca Chotěboř - FC Thomson Tišnov 0 : 3 (0 : 2)
V tomto zápase se soupeři podařilo vstřelit 2 rychlé branky, na které jsme nedokázali odpovědět a tak jsme ve druhém poločase již šetřili síly na boj o 3. místo. Tentokrát si již soupeřův brankář své rozehrávky pohlídal, tak často nevybíhal až do středu pole a tak naši nemohli využít této situace ke vstřelení gólu.

TJ Čejov – FC Slovan Havlíčkův Brod 0 : 0 (0: 0)
V tomto zápase měli hráči Havlíčkova Brodu překvapivě plno práce se soupeřem z Čejova, který měl i místy více šancí. Utkání skončilo bezgólovou remizou a na penalty do finále postoupili hráči z Havlíčkova Brodu.

O 3. místo:

FK Boca Chotěboř – TJ Čejov 3 : 0 (1 : 0 )
Naši hráči se soupeřem z Čejova ani v druhém vzájemném zápase na tomto trunaji problémy neměli a bez problémů zvítězili. Hráli opět i pro oko diváka a zaslouženě zvítězili. Za třetí místo v turnaji si odvezli pohár, diplom a bronzové medaile.

Finále:

FC Thomson Tišnov – FC Slovan Havlíčkův Brod 3 : 1 (3 : 0)
Ve finále hráči Tišnova s přehledem přehráli divizní Havlíčkův Brod. Svého soupeře téměř k ničemu nepustili a tentokrát si z turnaje odvezli putovní pohár. V předchozích ročnících totiž skončili 2x druzí a 1x třetí.

Ani naši jednotlivci se v turnaji neztratili, Adam Turek se dostal do nominace na nejlepšího hráče turnaje (stejný počet bodů měli i 2 hráči Tišnova a hráč Havlíčkova Brodu Martin Venc). Po penaltovém rozstřelu nakonec zvítězil Martin Venc z FC Slovan Havlíčkův Brod, kde je na hostování z Chotěboře. Nejlepší brankář byl z týmu Dolní Kralovice (chytal rozstřel o nejlepšího hráče), bohužel naši ho nemohli prověřit, neboť jsme se s tímto soupeřem neutkali.
Dlouho kandidoval na nejlepšího střelce turnaje i náš Filip Kroutil, který nakonec se 7 brankami skončil na pěkném 3. místě. Králem střelců se stal hráč z vítězného celku FC Thomson Tišnov.