Favorité v poháru postupují

Datum: 28. leden 2010, 16:57
Autor: Jakub Janáček
Rubrika: Fotbal
Kolo se dohrává tuto neděli, kdy v brodské sportovní hale hostí Chlapíci Pribinu Hesov.

Pacov – Pramen H.Brod 4:5
Domácí se pustili do favorita s chutí a již ve 13.minutě vedli po trefách Jiříka a Šlechty o dvě branky a navíc nevyužili další dvě obrovské šance. Pramen ale zabral a po brankách Petra Mareše a Tůmy vyrovnal. Ve 24. minutě ještě vrátil Pacovu vedení Váňa, ale vzápětí srovnal matador Michal Mareš. Navíc tři minuty před poločasem po nahrávce Chmelíka strhl vedení na stranu Brodu mladík Klimeš. Druhá půle začala opatrněji, až v poslední čtvrtině zápasu se začaly opět rodit šance. Domácí podruhé v utkání nastřelili tyč, ve 48. minutě opět agilní Klimeš překonal gólmana Čecha a zvýšil na 5:3 pro Pramen. Pět minut před koncem ještě snížil na jednobrankový rozdíl pacovský Vlach, ale favorizovanému Pramenu se již těsné vítězství podařilo udržet.

Branky: Klimeš 2, P.Mareš, M.Mareš, Tůma. Poločas: 3:4
Sestava: Meloun – M.Mareš, P.Mareš, Tůma, Chmelík, Stojan, Bdžoch, Klimeš

Dělo Modlíkov – Boca Chotěboř 3:14
Na palubovce v Přibyslavi se jako první hned v úvodu radovali po Vopršalově střele domácí, ale pak již převzala otěže zápasu divizní Boca. Hosté rychle kombinovali, dostávali Dělo pod tlak a brzy se dostavily i branky. Modlíkov, který hraje krajskou soutěž, hrozil spíše z brejků a většina utkání se odehrála na jeho polovině. Boca nakonec po jasném vítězství postoupila dále. „Soupeře jsme chtěli
v malé hale přehrát hlavně narážečkami a pohybem, což se nám do puntíku povedlo. Hráči se pak již futsalem bavili,“ usmíval se trenér Bocy Martin Jakeš. Bocu čeká v semifinále Chelsea Hartíkovice, Pramen se střetne s vítězem duelu Chlapíci – Pribina.

Branky: Vopršal 2, Štědrý – Veselý Petr 3, Hromádka 3, Chlubna 2, Čapek 2, Odvářka, Provazník, Moravec. Poločas: 2:6
Modlíkov: Čermák – Jirásek, Stejskal, M.Sobotka, P.Pavlík, Mokrý – Vopršal, Štědrý, Kalenda, P.Sobotka, M.Pavlík
Boca: Pavel Veselý - Čapek, Moravec, Provazník, Vítek, Hromádka - Chlubna, Veselý Petr, Odvářka