Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Tým, který vystřídal sestoupivší Pramen Havlíčkův Brod, přivítal v sobotu večer v havlíčkobrodské hale na Losích rezervu prvoligového Tanga Brno.

Boca Chotěboř – Tango Brno B 2:2
Hosté začali aktivněji a v zápase působili futsalovějším dojmem. V 8. minutě si vyměnili míč Klusák s bývalým kapitánem A týmu Brna Vlčkem a ten prostřelil Křivského. Boca ovšem na svoji odpověď nenechala dlouho čekat. Provazník přesně rozehrál rohový kop, na který si naběhl Moravec a nedal brněnskému gólmanu šanci. Mladí hráči Tanga se ale dostali opět do vedení, po rohovém kopu se odražený míč dostal až ke Klusákovi, který vstřelil druhou branku. Boca pak mohla srovnat, tečovaná střela Provazníka skončila na tyči, ale do kabin se nakonec šlo za jednobrankového vedení Tanga.

Pět minut po začátku druhé půle podtrhl Čapka brněnský brankář Zrzavý a Provazník penaltu s přehledem proměnil.

Ve 32. minutě dostal za protesty hostující hráč červenou kartu a Tango hrálo ve třech proti čtyřem. Paradoxně ale mohlo v oslabení rozhodnout, dvě jejich šance však zůstaly nevyužity. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou pak dostali hosté další červenou kartu, ale ani ze druhé dvouminutové přesilovky nedokázala Boca nic vytěžit. Tango si tak na jih Moravy odvezlo bod.

„Bod nakonec beru. V první půli byli hosté lepší, ve druhém poločase jsme ale zabrali. Mrzí mě nevyužité přesilovky,“ zamyslel se po zápase trenér Bocy Martin Jakeš. „Pro náš mladý tým je bod ze hřiště soupeře dobrým počinem, šlo o poměrně vyrovnaný zápas. K sudím se ale raději vyjadřovat nebudu,“ dodal věcně sekretář Tanga Václav Kubíček.

Branky: 12. Moravec, 25. Provazník(p) – 8. Vlček, 16. Klusák. Poločas: 2:1. Diváci: 50
Boca: Křivský – M.Čapek, Vítek, Moravec, Hromádka – Provazník, Odvářka, Staněk, D. Čapek