Vyloučení: 6:4 domácí Vomela 2+10+OK, hosté 2+2,2+10

Fejfar,Musílek,Řehoř
Pavliš,Slavík
Branky: Vlasák, Pokorný,Krajíček,Kubát
Stav série: 0:1

Již při zápase chotěbořských v Litomyšli prohlásil jeden můj známý, že to byla reklama na hokej a tak jsem si toto jeho přirovnání půjčil do názvu dnešního článku. A byla to opravdu reklama na hokej.
V prvním zápase semifinálové série mezi chotěbořskými hokejisty a hosty z pomezí Moravy, tahali po zásluze za delší konec právě hosté. Po opatrné první třetině, která skončila bez branek začal ve druhé části hry vše Vlasák, který ve 25. minutě po přihrávce Krajíčka přivedl domácí do vedení 1:0. Hosté o čtyři minuty později kontrovali na 1:1 a ve 35. minutě šli do vedení 1:2, ale minutu na to Pokorný po přihrávce Svobody srovnal skóre na 2:2, když využil přesilovou hru a domácí byli na koni a podařilo se jim za půl minuty otočit skóre zápasu ve svůj prospěch, kdy Krajíček po asistenci Vlasáka nádherně zavěsil pod víko. V závěrečné části hry opět hosté začali tahat za delší konec tohoto skvělého utkání a ve 43. minutě nejdřív srovnali skóre na 3:3, když využili přesilovou hru. O šest minut později obrátili vývoj zápasu 3:4 po chybě domácí obrany a v čase 53:05 zvýšili svůj náskok již na 3:5 opět po vyšachování domácí obrany. Domácí poté nevyužili nabídnuté šance v podobě přesilovky 4 min, ale v závěru ještě stačil Kubát snížit v čase 58:47 na 4:5 z pohledu domácích. Trenér Halamka potom ještě sáhl v závěru zápasu ke hře bez brankáře, ale hosté svoje vítězství již ubránili.
Co říci závěrem? Hosté zaslouženě zvítězili a hodně jim k tomu pomohli jejich příznivci, kteří byli celý zápas hodně slyšet. Jim sekundovala opět pouze hrstka domácích fandů od modré čáry a za to jim patří dík! Ostatní chotěbořští diváci by se měli nad sebou zamyslet a začít konečně fandit, když se našim nedaří. Doufejme, že se naši v dalším zápase této semifinálové série, který odehrají již tuto neděli na velmi horkém Třebovském ledě neztratí a přivezou odtud dobrý výsledek. Milan Knob