Výsledky motokárových závodů v Brodě

Datum: 20. březen 2012, 01:00
Autor: Ondřej Rázl
Rubrika: Ostatní
Vítězy motokárových závodů v Havlíčkově Brodě jsou Patrik Bláha a Veronika Buráňová.

V neděli 18. března se v havlíčkobrodské Kartaréně jely 1. Motokárové závody s Rebelem. Vítězem mužské kategorie je Patrik Bláha, mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Buráňová.

Do závodu se celkem přihlásilo patnáct mužů a tři ženy, své závodní schopnosti spolu měřili po celé nedělní odpoledne. Vše začalo úderem třinácté hodiny, kdy všichni postupně absolvovali desetiminutový trénink, seznámení s tratí a s motokárami.

Samotný závod se jel vyřazovacím způsobem, střetli se vždy dva vylosovaní závodníci a ten, který nejrychleji odjel dvacet kol, postupoval do dalšího kola. Z vyřazených závodníků navíc na divokou kartu v každém kole postupovali jezdci s nejrychleji zajetým kolem. Po třech kolech byla známa pětice nejlepších, kteří si to pak v pěti kolech rozdali o nejrychleji zajeté kolo. Třetí příčku zajel Václav Buráň, který byl o čtyři desetiny sekundy pomalejší než Leoš Hlaváček. Zlatý pohár pak s časem 15.919 vybojoval Patrik Bláha. „Já jsem tady jel dneska poprvé a v motokáře jsem tři roky neseděl, takže jsem docela překvapený. Konkurence byla náročná, ale naštěstí se mi podařilo být nejrychlejší. Líbilo se mi tady a už se těším na příště,“ říká vítěz mužské kategorie.

Mezi ženami to bylo o něco jednodušší, sešly se jen tři a tak měly všechny pohár jistý. V kategorii nastoupily sestry Buráňovy, starší Veronika získala zlato, mladší Markéta odešla s bronzem. Stříbrný pohár pak převzala Eva Beránková. „Trať je technicky hodně náročná, tak jsem ráda, že jsem vyhrála. Pro mě je to obrovská motivace do příště, jen doufám, že nás v kategorii bude víc,“ popsala své pocity zlatá Veronika Buráňová.

Závodníci kromě pohárů, cen od sponzorů a permanentek do Kartarény získali také body do Havlíčkobrodského motokárového šampionátu, na jehož konci bude absolutní šampion Kartarény HB pro rok 2012. Předávání pohárů se ujal starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. „Já jsem na motokáry vždycky jezdil do Brna, takže jsem moc rád, že je máme v Havlíčkově Brodě. Samotné závody se mi líbily, bylo vidět, že každý jel s obrovským nasazením a tak to má být,“ řekl těsně po finálovém kole starosta Jan Tecl, který nad soutěží převzal záštitu.

„S průběhem závodu jsem maximálně spokojený, hlavně že se nikomu nic nestalo a všichni dojeli v pořádku do cíle. Doufám, že účastníci odcházeli spokojeni, děkuju všem závodníkům, divákům i sponzorům a už se těším na další závody. “ uzavřel pořadatel Michal Prášek.

Sponzorem závodů byl Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Provident, Město Havlíčkův Brod a Spektrum Holas. Mediálním partnerem pak kulturní magazín ZOOM a i-deník Vysočina-news.cz.

Více informací:
Michal Prášek
provozovatel dráhy
606 269 650

Autorem fotografií je Beatrice Bížová.
x
I v kategorii žen se jelo s velkým nasazením (Markéta Buráňová)
x
Patrik Bláha přebíra pohár a ceny z rukou starosty Jana Tecla a pořadatele Michala Práška

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.04.18 22:12 Pojďme To Změnit
2.05.18 08:00 Tomáš Dostálek
17.05.18 23:15 Ondřej Pravda
16.05.18 07:50 Jakub Pikla
27.04.18 12:19 Lenka Mečiarová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2018-06-16 12:09:10 giuseppina eleonora
2018-06-14 13:08:27 Ced
2018-05-19 22:16:51 Lukáš Vajrych
2018-05-11 00:03:11 Appbaixar
2018-05-10 23:58:36 mister juan
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER