Ohlédnutí za leteckou show v Chotěboři

Datum: 19. červen 2012, 08:40
Autor: Jan Adamec
Rubrika: Aeroklub Chotěboř
Letošní ročník přinesl do Chotěboře spoustu úžasných novinek. Na letišti v Chotěboři se podařilo představit jakýsi průřez historií celého letectví. Od historického letounu Avia BH-5, který stál u zrodů letectví, když v roce 1923 vyhrál závod o cenu belgického krále, až po nejmodernější vojenské stíhačky a akrobatické speciály. Program byl opravdu nabitý, jak ten letecký, tak i dopolední program pro děti a večerní hudební vystoupení, za což patří obrovský dík i všem naším učinkujícím.

V rámci leteckého programu došlo vůbec poprvé v historii k přistání proudového letounu na půdě chotěbořského letiště, když zde v 10.30 přistál letoun L-29 Delfín. Tento letoun dostal exkluzivní povolení, aby mohl vystoupit přímo na našem leteckém dni a jeho představení rozhodně patřilo k těm nejlepším.

Další velikou novinkou byl přílet letounu Sikorsky S38. Jedná se o obojživelný letoun, který je schopen přistání na souši i na vodě a jeho majitel Tom Schrade s ním severní cestou ze Spojených států Amerických přes území Grónska přilétl do Evropy, aby zde mohl vystupovat na prestižních leteckých dnech a tak je nám obrovskou ctí, že právě on se se svým letounem předvedl na našem leteckém dni.

Velice krásná byla i akrobatická vystoupení. Se svými čtyřmi Zlíny Z226 vystoupila akrobatická skupina Follow Me, jejich představení patřilo k těm nejkrásnějším, která jsme mohli během celého odpoledne vidět. Na našem letišti vystoupil i akrobatický speciál SU-31, který používají piloti české akrobatické reprezentace při soutěžích v té nejvyšší kategorii po celém světě.

Na závěr leteckého programu čekalo na příznivce letectví velice příjemné překvapení v podobě letounu Supermarine Spitfire a jeho pilota Stephena Steada. Jedná se o britský jednomístný stíhací letoun sloužící v RAF během druhé světové války. Bylo to opravdu velice nečekané představení, které celý náš letecký program nádherně zakončilo.

Neméně zajímavá byla i vystoupení dalších letounů, na fotografie z jejich vystoupení a z celého leteckého dne se můžete již brzy těšit na našich internetových stránkách www.airshowchotebor.cz.

Děkujeme Vám všem, co jste přišli. Děkujeme i generálnímu parterovi celé akce společnosti GCE group a všem dalším neméně důležitým partnerům, za možnost uspořádání leteckého dne a budeme se s Vámi těšit za rok znovu naviděnou.
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 20.06.12 21:52
Autor: roman
Titulek:
bylo to dorý
odpovědět | #2 | 20.06.12 22:51
Autor: Ludva
Titulek: Re:
Co dobrý. Výborný!!. Skvělý!!!!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.04.18 22:12 Pojďme To Změnit
2.05.18 08:00 Tomáš Dostálek
5.04.18 12:44 Informační centrum
17.05.18 23:15 Ondřej Pravda
27.04.18 12:19 Lenka Mečiarová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2018-05-19 22:16:51 Lukáš Vajrych
2018-05-18 19:28:01 Lenka Bolkova
2018-05-11 00:03:11 Appbaixar
2018-05-10 23:58:36 mister juan
2018-05-05 08:41:39 Tomáš Dostálek
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER