Branky: Pavliš 3,Fink 2,Plachý,Fejfar,Svoboda
Pokorný,Vlasák,Svoboda
Hospodka J.,Pavliš,Fink
Fejfar,Kubát,Plachý
Slavík

Měl to být snadný zápas podle pohledu na pomalu bruslícího soupeře, leč v závěru zápasu to bylo nakonec o něčem úplně jiném
Chotěboř začala zápas velkým náporem, který bohužel neskončil brankou. Nakonec se domácí radovali z prvního úspěchu, kdy v čase 6:39 našel Vomela Plachého a ten ve vlastním oslabení otevřel skóre zápasu 1:0. Druhou branku domácích přidal v čase 11:50 Pavliš po přihrávce Finka 2:0. Hosté prvně skórovali v čase 16:32 a snížili stav na 2:1 pro domácí Chotěboř. V poslední minutě první třetiny se ještě trefil fejfar, kterému přihrával Pavliš 3:1.
Ve druhé části hry se nejdřív zapsal do listiny střelců Fink, který po přihrávce Plachého vyslal na brankáře hostí nemastnou střelu, kterou si tento hokejkou nasměroval sám do vlastní brány a odporoučel se na střídačku 4:1. O deset minut později se po samostatné akci podruhé v tomto zápase trefil Pavliš 5:1. V čase 37:54 snížili hosté na 5:2 po rozebrání domácí obrany.
V závěrečné třetině se nejdřív v čase 44:59 podruhé trefil Fink po úporném ostřelování branky hostí ze všech pozic, přihrával Fejfar 6:2. Potom se ale na ledě Brodské Kotliny začaly dít věci. Hosté v padesáté minutě snížili na 6:3 opět po chybě domácí obrany. Za čtyři minuty opět po chybě obrany a navíc v oslabení snížili již jen na dva góly 6:4 a aby nebyl všemu konec, tak v čase 57:31 přidali další gól, kterým využili přesilovou hru 6:5! Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas. V čase 59:07 přidal sedmou branku domácích Svoboda po přihrávce Vlasáka a o jedenáct vteřin později srovnal účet zápasu hattrickem Pavliš po přihrávce Plachého 8:5.
V pondělí 6.3. od 19.00 se chotěbořští hokejisté představí v odvetě na ZS v Hluboké nad Vltavou, kde je bude čekat tuhý boj o postup do dalšího kola kvalifikace o baráž do II. hokejové ligy. Popřejmě jim hodně zdaru v tomto důležitém utkání.