Těsná prohra s Chrudimí

Datum: 10. prosinec 2015, 10:31
Autor: HC Chotěboř
Rubrika: Hokej
K prvnímu utkání nadstavbové části KLM přicestovalo do Chotěboře mužstvo HC Chrudim. V domácí sestavě chyběla čtyři jména ze základní sestavy - Kraučuk a Svoboda kvůli zraněním, Vácha a Žemlička z pracovních důvodů. Domácím patřil úvod první části,kdy 3 minuty soupeře zamkla v jeho pásmu, ale Chrudim se rychle rozkoukala, nastěhovala se před Peška, nejdříve zazvonilo břevno a v čase 4:12 otevřel skóre zápasu hostující Karásek po přihrávce Kišše. Chotěboř vyrovnala ve 14 minutě, když se trefil Dvořák, kterému přihrával Eis. Domácí se tlačili dál před Amenta, v 17 min. zahodil 2x šanci Kašpar. V čase 19:20, při přesilové hře domácích, nahodil od modré kotouč Kadlec před gólmana a Kašpar vstřelil svojí první branku v dresu Chotěboře. Tím skončila první třetina, zásahy brankářů 12:15.

O přestávce došlo na slosování vstupenek a 4 diváci si mohli vyzvednout pěkné ceny, které na dnešní zápas věnovali Sativa Keřkov s.r.o., Solná Jeskyně Havlíčkův Brod a domácí klub.

V druhé části se diváci branky nedočkali, ačkoliv šancí na obou stranách bylo dost. Ve 32 min. chytil bombu Kadlece Ament, hosté z brejku taktéž nepřekonali Peška. Hra se přelévala od branky k brance, ale oba gólmani svoje týmy drželi. Na konci druhé části hry fauloval domácí Müller a šlo se do kabin.

V úvodu poslední třetiny měla Chrudim početní výhodu, při které domácím zle zatápěla, ale branka nepadla.Ve 43 min. neudržel nervy na uzdě hostující Dobiaš, který sekl Dvořáka hokejkou do obličeje a putoval rovnou do sprch. Menší trest obdržel i Dvořák. Ve 45 min. zahodil velikou šanci Fibikar, po něm střílel od modré Kadlec, ve 47 min. neproměnil Kašpar, domácím se prostě branku vstřelit nedařilo a tak přišel trest, kdy po chybné rozehrávce v čase 49:13 Chrudim vyrovnala na 2:2, úspěšným střelcem byl Kišš. A aby toho nebylo málo, tak v 53 min. zmrazil domácí hráče i diváky hostující Polák a rázem to bylo 2:3. V 56 min. vychytal Pešek Králíčka při stoprocentní šanci. Domácí nesložili zbraně a bojovali, ale koncovka je slabým článkem tohoto mužstva. Závěr zápasu nezvládl sudí Kolář a domácí Fibikar a po něm i Veselý obdrželi po jeho sporných výrocích osobní tresty. Chrudim držela co nejvíc puk na svých hokejkách a domácím tak nedovolila ani sáhnout ke hře bez brankáře.

Je to škoda, protože hráči si dokáží vypracovat v zápase spoustu šancí, ale chybí zakončení a důraz okolo branky. Chrudim se tady představila tradičně jako velice kvalitní a dobře bruslící soupeř. V neděli naše mužstvo čeká cesta na horký led do Světlé, kde hráči mohou jen překvapit. Proto je přijeďte podpořit v co největším počtu, bude to boj se vším všudy.

HC Chotěboř – HC Chrudim 2:3 (2:1,0:0,0:2)
Branky : Dvořák (Eis), Kašpar (Kadlec) – Karásek (Kišš), Kišš (Karásek), Polák (Karásek,Kišš)
Vyloučení : 5: 4, domácí Fibikar a Veselý 10 min, hosté Dobiaš 5+OK, Polák 10 min.
Využití : 1:0
Rozhodčí : David Kolář – Radek Teplý, Ondřej Škorpil
Diváci : 150
Zásahy brankářů : 42 : 52
Chotěboř : Pešek – Veselý, Fibikar, Novotný, Kadlec, Heřmanský, Krejčí – Mašek, Hajšman, Hospodka, Eis, Kašpar, Dvořák, Petržílek, Ludvík, Adamec, Müller
Chrudim : Ament – Budínský, Vích, Brožek, Urban, Kišš, Karásek, Dobiaš, Novák, Polák, Vágner, Cvrček, Kohoutek, Seidler, Procházka, Králíček
Nejlepší hráči : domácí : Dvořák hosté : Vágner

Ceny pro nejlepší hráče zápasu věnovala firma Aumeto Chotěboř s.r.o., které tímto děkujeme.