Datum: 18. leden 2016, 09:43
Autor: HC Chotěboř
Rubrika: Hokej
K poslednímu domácímu utkání nadstavbové části přijelo mužstvo HC Polička.

První část patřila do sestavy se vrátivšímu Svobodovi, který poslal domácí do vedení, hosté snížili Zobačem, ale Svoboda vrátil vedení na stranu domácích.

Ve druhé části Polička vyrovnala z hole Bednáře, ale vedení na stranu Chotěboře strhl Dvořák, kterému nahrál Svoboda, do kabin se šlo tedy za stavu 3:2.

V poslední části hosté dokázali stav vyrovnat, když se trefil Jiří Musil - zlý muž tohoto utkání. Ve 45 minutě již po čtvrté v tomto utkání, šli domácí do vedení, když po krásné kombinační akci zakončoval pod břevno Vácha, kterému nahrávali Müller a Kraučuk. Hosté o chvíli později v přesilové hře vyrovnali Hejtmánkem na 4:4 a zápas směřoval k prodloužení. Ještě před koncem řádné hrací doby, když domácí drželi kotouč na svých hokejkách, hostující Jiří Musil 3 s před koncem dohrál a podkopl úplně zbytečně domácího Kraučuka, ten neudržel nervy a přetáhl protihráče hokejkou přes nohy. Oba aktéři vyfasovali 5+OK a po krátké přestávce se šlo hrát prodloužení.

To trvalo 2 minuty a Dvořák po nahrávce Váchy zápas rozhodl a alespoň trochu tak potěšil fanoušky, kteří toho od obou mužstev včera moc neviděli. Chtěl bych ještě tímto některým domácím fanouškům vzkázat, že tím, když na hráče a na trenéry víc jak polovinu zápasu z tribuny křičí, nikomu tím nepomůžou. Jedná se o pár jedinců. Ne vždy se každému daří, hráči i trenéři vidí, kde mužstvo tlačí bota a snaží se na tom pracovat.

K poslednímu zápase cestuje mužstvo ve středu na led Litomyšle a až toto poslední kolo vyřeší otázku, která mužstva se střetnou ve čtvrtfinále play off KLM, které naše mužstvo zahájí tuto neděli 24.1.2015 na ledě některého ze soupeřů – Moravská Třebová, Česká Třebová, Světlá. Tak koho si víc přát?? Dozvíme se ve středu večer okolo 21 hod.

HC Chotěboř – HC Polička 5:4 p (2:1,1:1,1:2 – 1:0)

Branky : Svoboda (Dvořák, Kadlec), Svoboda (Eis), Dvořák (Svoboda), Vácha (Müller, Kraučuk), Dvořák (Vácha)
Vyloučení : 6:6, navíc Kraučuk 5+OK – Musil 5+OK
Využití : 0:1
V oslabení : 0:0
Zásahy brankářů : 37:25
Diváci : 250
Rozhodčí : Přichystal – Nedvěd, Honza
Nejlepší hráči : (vybírají trenéři svých mužstev) domácí : Svoboda, Vácha – hosté : Boháček L., Bednář
Sestava : Pešek ( 31. Hamarič) – Kadlec, Vácha, Ludvík, Müller, Novotný, Krejčí – Hospodka, Kašpar, Coufal, Dvořák, Svoboda, Eis, Hajšman, Kraučuk, Petržílek