Chotěboř prohrála smolně v prodloužení

Datum: 1. únor 2016, 10:43
Autor: HC Chotěboř
Rubrika: Hokej
Třetí zápas čtvrtfinále play off KLM sehrálo mužstvo Chotěboře v neděli opět ve Světlé n.S., kde se mu před týdnem vůbec nevedlo. Fanoušci byli v očekávání, jak bude zápas probíhat, ve středu se v Chotěboři odehrála vyrovnaná partie, ale štěstí stálo na straně Světlé, která se v sérii ujala vedení 2:0 na zápasy a doma mohla již definitivně rozhodnout o postupu a slavit.

K zápasu neodcestovali zranění Mašek, Eis a Žemlička, distancovaný Fibikar a trenérům se z různých důvodů omluvili i Adamec a Heřmanský, navíc během rozbruslení musel pro opětovné zranění třísel odstoupit i Kadlec, takže sestava se musela jako tradičně lepit do poslední chvíle.

Kdo čekal, že domácí brzy půjdou do vedení a nastřílejí soupeři branky, musel být zklamán. Obě mužstva podala bojovný výkon a nebyla schopná využít ani jednu přesilovou hru, přesilovky Chotěboř prostě neumí zahrát, pokud v nich nevystřelíme na branku, tak je to špatné. Navíc jsme měli hned v úvodu zápasu možnost hrát celé 2 minuty pět proti třem.

Na úvodní branku se tak muselo čekat do 53 minuty, kdy po chybě hostujícího obránce v rozehrávce se ke kotouči dostali Dolinský s Jakubem Doležalem a prvně jmenovaný rozjásal Pěšinky. Radost domácích však neměla dlouhého trvání a za dvě minuty dokázal Hajšman po skrumáži před Koubským stav srovnat na 1:1. Zápas šel do prodloužení. Uběhlo z něho 40 vteřin a domácí Ondřej Včela od modré nahazoval kotouč na branku, před kterou hostující obránci nedokázali odtlačit dobře clonící útočníky, Pešek absolutně nic neviděl a najednou byl kotouč za jeho zády. A bylo rozhodnuto. Paní štěstěna stála opět na straně Světlé. I takovéto branky v zápasech bohužel padají.

Všichni hráči v tomto zápase bojovali a každý odehrál to, na co má. Chtělo to proměnit některou z přesilových her, zápas by se vyvíjel určitě jinak. V brance jsme měli v Peškovi velikou oporu. Zápas tentokrát velice dobře odřídil hlavní rozhodčí, kterým byl Bc. David Kolář. Dík patří divákům, kteří nás auty přijeli podpořit. Jenom mě mrzí, že po středečním domácím zápase, fanoušci nedokáží naplnit autobus, který pro ně byl na včerejší zápas opět připraven.

Nezbývá než poblahopřát Světlé k postupu do semifinále play off KLM, myslím si, že série se odehrála z obou stran korektně jak na ledě, tak v hledišti, bylo se na co dívat a všechny 3 utkání navštívilo mnoho fanoušků a tak by to mělo být.

Nyní nás čeká předkolo play off o pohár Vladimíra Martince, které začínáme na domácím ledě v neděli 7.2.2016 v 17 hod. a přivítáme mužstvo HC Ledeč n.S. Ve středu 10.2.2016 se hraje odveta v Ledči, případný rozhodující zápas odehrajeme opět doma v neděli 14.2.2016 v 17 hod. Předkolo se hraje na 2 vítězné zápasy.

HC Světlá n.S. – HC Chotěboř 2:1 p (0:0,0:0,1:1 – 1:0)

Branky : Dolinský, O.Včela – Hajšman
Vyloučení : 9:7