Chotěboř odvetu nezvládla a v soutěži tak končí

Datum: 11. únor 2016, 17:54
Autor: HC Chotěboř
Rubrika: Hokej
K odvetnému zápasu předkola play off o pohár Vladimíra Martince odcestovala Chotěboř do Ledče nad Sázavou. Oproti domácímu zápasu chybělo v sestavě několik hráčů – Heřmanský, Veselý, Vácha a Činčila B.

Od začátku zápasu se Chotěboř vrhla do útoku a zasypala domácího brankáře sprškou střel. V 7 minutě šla do vedení, Ledeč mezi 13 a 19 min. po hrubých chybách hostujících hráčů vývoj zápasu však otočila na 3:1, krátce na to však hosté stihli snížit na 3:2 a šlo se do kabin.

Ve druhé části hosté nejenže stav vyrovnali, ale otočili zápas na 3:5, následovalo nevyužití několika šancí, opět přišla chyba a Ledeč z protiútoku 2 minuty před odchodem do kabin snížila na 4:5.

V poslední třetině domácí stav vyrovnali nahozeným pukem, který skončil za zády Peška. Aby toho nebylo málo, po tlaku Ledče v pásmu Chotěboře, jeden z hostujících hráčů nesmyslně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, Ledeč vystřídala a po prohraném vhazování hostující hráči zkameněli, Marian Havel našel Svobodu, který překonal ležícího Peška a v čase 59:28 rozjásal tak domácí diváky.

Tento hráč se však předvedl ještě o několik vteřin později, bohužel v negativním světle, když svůj nájezd od modré čáry na hostujícího obránce Fibikara zakončil výskokem a nesmyslným přímo likvidačním zákrokem Fibikara dohrál úderem na hlavu. Ten ho na oplátku přetáhl hokejkou a pro oba tak zápas skončil v čase 59:44 ……. Kdy jindy a za co by měl následovat trest ve hře pro domácího Svobodu s odebráním průkazu. A tvrdým disciplinárním trestem.

Chotěboř tak letošní sezónu předčasně končí. Ledči nezbývá nic jiného než ji sportovně poblahopřát k postupu do semifinále. Ačkoliv toto mužstvo uhrálo po základní části pouhých 6 bodů, naopak Chotěboř 38, play off je úplně jiná soutěž, kde se vše maže a začíná znova.

Dík patří všem fanouškům, kteří vážili do Ledče cestu a po celý zápas mužstvo hlasitě podporovali.

HC Ledeč – HC Chotěboř 6:5 (3:2,1:3,2:0)

Branky: Svoboda (Müller, Eis), Dvořák (Eis), Dvořák (Kadlec), Kraučuk ( Hajšman, Fibikar), Hospodka (Adamec, Hajšman)
Vyloučení: 9:4 Dudák OK, Svoboda 5+OK – Fibikar 5+OK