Otevíráme taneční školičku pro děti a juniory

Datum: 28. srpen 2019, 10:28
Autor: TK Ella Chotěboř
Rubrika: Sport
Ve spolupráci s DDM Junior a Taneční školou Bohémia Chrast jsme se rozhodli nabídnout lekce standardních a latinsko-amerických tanců i pro mladší a starší děti. Na kurzy mohou chodit chlapci a holčičky jak v páru, tak samostatně, a výuku povedeme tak, aby si zatančili všichni.

Co všechno se děti naučí? Především pěkně rovně stát a ladně se pohybovat, dokázat zkoordinovat svůj pohyb a získat cit pro hudbu a tanec a zdravé sebevědomí. Děti potkají nové kamarády a zlepší se jejich vzájemná komunikace. Pomocí nenásilných tanečních her a cvičení probudíme v dětech kladný vztah k hudbě a pohybu a vštípíme zásady správného držení těla. Děti se zároveň přirozeným způsobem zapojí do kolektivu, rozvinou svojí fantazii a naučí ovládat své tělo.
Během celého roku budeme děti učit základní kroky do všech společenských tanců, jak standardních, tak latinsko-amerických, polky a dalších tanců. Po zvládnutí této části budeme pokračovat jednoduchými figurami a vazbami a základními technickými pravidly, která jsou důležitá pro správné provedení tanců.
Součástí výuky dětí bude i příprava na taneční soutěže v jejich věkové kategorii.

Dětem vysvětlíme, v čem spočívá kouzlo tanečních soutěží, jak se na ně připravit a co všechno je pro soutěžení potřeba. V případě zájmu a vyššího počtu dětí připravíme s dětmi i jednoduchou choreografii.

Taneční školička pro děti je určena všem dětem ve věku od pěti let do jedenácti let. První úvodní lekce se koná v úterý 1. října 2019 od 17:30.

Do Taneční školy pro juniory zveme školáky od dvanácti do šestnácti let. První úvodní lekce se koná v úterý 1. října 2019 od 18:30.

Co děti potřebují pro tancování? Především energii, dobrou náladu a chuť učit se něco nového. Na kurzy stačí pohodlné oblečení a pružná obuv (cvičky, látkové tenisky). Později, pro pokročilé tancování, jsou vhodné taneční boty (pro kluky chlapecké taneční boty, pro dívky taneční boty s nízkým podpatkem).

Kdo povede taneční lekce pro děti a juniory? Naše zkušená lektorka a tanečnice Mgr. Ludmila Neuwirthová se svým tanečním partnerem. Pracuje jako učitelka na základní škole a má zkušenosti s vedením kurzů pro malé děti. Zároveň stále aktivně tančí a může proto poskytnout aktuální informace z tanečního světa.


Kromě nových kurzů stále nabízíme hlavní tréninky tanečního klubu Ella. Pro letošní účastníky tanečních a absolventy minulých ročníků nabízíme Taneční přípravku (bElla), která navazuje na to, co se naučili na tanečních. Ze základních kroků a figur přejdeme na složitější sestavy a pokročilou techniku. Nábor do taneční přípravky bude 18. 10. 2019 v 17:00 a zveme všechny, páry i jednotlivce, které začalo tancování bavit a chtěli by se mu věnovat více. Tréninky se budou pořádat na stejném místě ve stejný čas, tedy v pátek od 17:00 do 18:30.

Pro pokročilé páry je tu Taneční klub, který navazuje na Taneční přípravku. Jeho cílem je pohybová taneční průprava standardních a latinsko-amerických tanců a příprava na párové i choreografické taneční soutěže. Tréninky se konají každý pátek od 18:30 do 20:30 a každou neděli od 9:00 do 11:30 na Velkém sále DDM Junior. Pokud máte zájem o tancování u nás, ozvěte se vedoucím klubu.

Tréninky taneční přípravky a tanečního klubu povede vedoucí klubu Ing. Věra Čapková, spolu s externími tanečními lektory.

Více informací o našem klubu a kurzech si můžete přečíst na stránkách www.tkella-cz . Přihlášky na kurzy jsou dostupné on-line na stránkách DDM Junior.

Ing. Věra Čapková, vedoucí TK Ella Chotěboř
x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
6.04.20 19:28 Táňa Lálová
12.04.20 09:18 Zdeněk Janovský
12.05.20 12:57 Café Kohout
27.03.20 11:15 Michaela Pavlasová
1.04.20 07:44 Michaela Pavlasová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-05-26 22:00:22 Jana
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
2020-02-29 11:19:11 Franta
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky