Běh Chotěbořskem v nové podobě

Datum: 29. duben 2006, 18:17
Autor: Jiří Novotný
Rubrika: Atletika
23.4.2006, Chotěboř: 27. ročník Běhu Chotěbořskem přinesl velmi kvalitní výkony a novou podobu. Letos se totiž tento běh stal součástí seriálu Běžec Vysočiny a tak diváci byli svědky startu atletů, kteří do Chotěboře málokdy zavítají. A bylo to nesporným osvěžením a přínosem. I přes kosmetické organizační nepřesnosti byl tento mítink hodnocen kladně – jak po pořadatelské, tak po sportovní stránce. Trať byla výborně značená, počasí bylo oproti minulým ročníkům vlídnější. Atraktivnosti přispěla i osobní účast pana ministra vnitra Bublana a starosty města Chotěboř pana Škaryda, kteří, mimo jiné, dekorovali nejlepší běžce. Nejrychlejším mužem se stal jihlavský Aleš Láník a ženou domácí Dagmar Novotná.

Ředitel běhu: Jiří Novotný
Časomíra v cíli: Bohumil Novák, Martin Hanousek, Jiří Novotný
Realizační tým: Hotařová Jana, Remeňová Eva, Miksa Miroslav, Sedláková Iva, Musil Lubor, Novotná Ludmila a Dagmar
Zvláštní poděkovaní patří: manželům Šťastným z Libice n. Doubravou za provoz občerstvovací stanice na 10. km, starostům Libice n. D. a Bezděkova za zajištění reprodukované hudby podél trati, Jaroslavu Málkovi za zapůjčení zvukové aparatury, TJ CHS Chotěboř za poskytnutí zázemí, obvodnímu oddělení Policie ČR Chotěboř a Městské policii Chotěboř.

Sponzoři běhu: Bene Zvolánek Chotěboř, Pivovar Rychtář Hlinsko, Tchibo Dymáček Chotěboř, Klas Sviták Chotěboř, Natex Kubát Benátky, Soleta Signum.

Závod se běžel za oblačného počasí, při teplotě 13°C, za mírného západního větru. Všichni doběhli v pořádku.