Datum: 19. leden 2020, 20:35
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Hlinsko : HC Chotěboř 6:5 P (2:3,2:2,1:0.1:0)

Branky domácí : 0:49 Vlček (Brázda), 11:22 Beneš (Dítě, Homola), 36:07 Zdražil (Hudec, Fink), 39:44 Sobotka (Plachý, Beneš), 46:42 Hudec, 62:27 Homola (Dítě)

Branky hosté : 3:57 Kříž, 8:20 Kříž (Suchý, Hospodka Jan), 19:55 Suchý, 30:06 Hospodka Jan (Vantuch), 36:50 Dvořák (Ludvík Jaroslav, Svoboda),

Vyloučení : 6:8 (Dvořák – CH - OT)

Využití : 1:1

V oslabení : 0:0

Zásahy brankářů : 38:29

Rozhodčí : Vrba – Říha, Kalina, (delegát Teplý)

Diváci : 235

HC Hlinsko : Peřina (Saifr) – Lenoch Šimon, Sobotka, Vácha, Beneš, Fink, Brázda – Skotar, Pazourek, Chvojka, Králíček, Zdražil, Janoušek, Homola, Dítě, Plachý, Vlček, Nečas, Hudec, Pelán

HC Chotěboř : Pešek (Rulf) – Lacina – Klofáč, Suchý – Kříž, Ludvík Jakub – Jaroš, Kopecký, Březina – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Hospodka Jakub

Chyběli : Novák, Kulich – Mendl, Musílek – Mašek, Pecen

Do zápasu vstoupili lépe domácí, hostující obránce chyboval v rozehrávce a Vlček po přihrávce Brázdy poslal Hlinsko do vedení. Netrvalo dlouho a ve 4 min. Kříž nahodil kotouč, Peřina neviděl a bylo to 1:1. V 6 min. mohl z trestného střílení skórovat Dvořák, ale na Peřinu nevyzrál. V 7 min. měl obrovskou šanci Pelán a hned po něm na druhé straně Činčila, ale nedali. V 9 min. šel za katr Pazourek a hosté šli po 10 vteřinách do vedení, když se opět trefil Kříž. V 11 min. byl naopak vyloučen hostující Svoboda a Beneš přesilovku střelou od modré využil a srovnal na 2:2. Potom se nepískalo, když byl před Peřinou sražen Jar. Ludvík. Hlinsko se najednou začalo dostávat před Peška, který však své spoluhráče podržel. Hra se opět vyrovnala a ve 20 min. měli hosté výhodu dalšího tr. střílení, které Suchý chladnokrevně využil. Peřina zasahoval 12x, Pešek 11x.
Hned na začátku druhé části jel sám na Peška Zdražil, ale nedal. Ve 23 min. měli hostující dvě šance za sebou, nejdříve Činčila a po něm Jan Hospodka. Hosté se ubránili když byl vyloučen Ludvík Jakub. Ve 31. min. krásně nahrál Vantuch Činčilovi a bylo to 2:4. Za minutu hezky nahrál puk z pásma Lacina na modrou Jar. Ludvíkovi, který jel sám, ale Peřina jeho blafák zázračně kryl. Za další minutu si domácí Vlček a Dítě vybrečeli po dlouhé diskusi u čárových a hlavního sudího údajný faul Jar. Ludvíka, hosté se ale ubránili. Ve 36 min. tečoval nahozený kotouč krásně domácí Skotar, ale Pešek zázračně kryl. Z protiútoku jel sám na Peřinu Kraučuk, Peřina byl však proti. Krátce po tomto zakončení píchnul před zraky sudích hokejkou mezi nohy Kraučuka Dítě, ale faul se nepískal. ???? Domácí se dočkali ve 37 min., když se za zády obránců objevil Zdražil a nedal Peškovi šanci. Po 50 vteřinách rozebrala domácí obranu druhá formace a Dvořák dorazil kotouč za Peřinu, 3:5. Ve 38 min. měl Hudec šanci při vyloučení Březiny. Ve 40 min. šel na trestnou i Lacina a domácí ve hře 5 ku 3 snížili Sobotkou na 4:5. Těsně před sirénou byl vyloučen ještě domácí Homola. V této části zasahoval Peřina 12x, Pešek 11x.
Hned v první minutě měl příležitost bojovný Hudec, který se ale přece jenom dočkal ve 47 min. , kdy vyrovnal na 5:5. Příležitosti hostujícího Klofáče, dále Jana Hospodky a Vantucha, kteří jeli na Peřinu, prostě nic. V 55 min. zahrozil před Peškem výborně hrající Beneš. V 57 min. putovali současně za potyčku na trestnou lavici Kraučuk a Hudec.
Vše tak směřovalo k prodloužení, což se nakonec stalo. Hned na jeho začátku měl šanci domácí Beneš. Ve 3. min. zratil hostující hráč na modré kotouč, přišlo přečíslení, Dítě nahrál Homolovi a ten rozhodl o bonusovém bodu pro Hlinsko.
V poslední třetině byli hosté jasně lepším mužstvem, ale co dokázali zahodit za příležitosti, nad tím zůstával rozum stát.
Vezeme tak alespoň jeden bod, ale sahali jsme po třech. Hráčům patří za odvedenou práci poděkovat, to samé početnému hostujícímu zástupu fanoušků.
Ve středu Vás všechny čekáme na domácím ledě, když v okresním derby hostíme mužstvo ze Světlé n. S. Toto derby nemá nikdy favorita a jistě se bude na co dívat, buďte u toho, začátek v 18:30 hod.