Datum: 23. únor 2020, 20:13
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej

HC Slovan Moravská Třebová : HC Chotěboř 4:3 P (0:0,3:1,2:0,1:0)

Branky domácí : 25:51 Čikl (Augustin, Pavlovský), 41:04 Augustin, 47:22 Augustin (Faltus), 62:38 Rajnoha

Branky hosté : 22:04 Dvořák (Eis, Lacina), 29:18 Suchý (Kraučuk), 34:31 Jan Hospodka (Kříž)

Vyloučení : 8:8

Využití : 4:1

V oslabení : 0:0

Zásahy brankářů : 44:22

Rozhodčí : Hájek, Čížek -Schaffer, Pošvář

Diváci : 600

HC Slovan Moravská Třebová : Turek (Kašpar) – Hradil, Kudrna, Hučík, Janků, Muselík, Rajnoha – Langr, Řehulka, Čikl, Faltus, Augustin, Kobza, Cach, Marek, Pavlovský
HC Chotěboř : Pešek (Kulich) – Lacina – Ludvík Jaroslav, Lacina – Mendl, Kříž – Klofáč, Ludvík Jakub – Jaroš, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Eis, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Březina – Musílek – Hospodka Jakub

Chyběli : Novák – Kopecký, Pecen

Semifinálový zápas začal a hned od začátku se bylo na co dívat. V 5 min. v šanci Vantuch, v 6 min. Suchý s Eisem před Turkem, v 7 min. jeli čtyři !!! domácí hráči na jednoho obránce, ale příležitost zahodili. V 8 min. nedal dobrou příležitost Hradil nikým neatakován před Peškem. V 10 min. to z úhlu zkoušel Dvořák, po něm Mašek, ale Turek držel. Ve 12 a 13 min. se ocitl opět v dobrých šancích Vantuch, krátce po něm poslal pěknou střelu na Turka Dvořák. Ve 14 min. Zahodil obrovskou příležitost po přečíslení domácí Muselík. V téže minutě fauloval 2x po sobě Pavlovský Činčilu, ale ani jeden sudí nenašel odvahu vylučovat. V 15 min. měli dvě příležitosti domácí, Pešek ale kryl. V 17 min. 2X střílel agilní Pavlovský a v 18 min. zazdil tutovku Hradil. Tato třetina se musela divákům líbit. Turek zasahoval 15x, Pešek 9x.
Ve druhé části diváci již viděli branky. Hned na začátku se dostal do zakončení Čikl. Byli to hosté, kteří šli Dvořákem ve 23 min. do vedení. Po něm střílel Mašek, hosté měli veliký tlak ve 25 min. Domácí vyrovnali při vyloučení Suchého. Krátce na to šel na trestnou Adolf, ale paradoxně šanci měl v oslabení Faltus, který jel sám na Peška, ale nedal. Ve 28 min. byl vyloučen Muselík a hosté šli do vedení, když se trefil Suchý. Po chvíli nedal do odkryté branky kotouč Vlček. Ve 31 min. neskončila brankou příležitost Muselíka. Při vyloučení Janků, který ztrácel postupně nervy, pálil 2x pěkně od modré Mendl. Domácí to zkoušeli následně střelou Rajnohy od modré, ale Pešek byl pozorný. Ve 35 min. Uvolnil Kříž Jana Hospodku a ten ač tísněn, překonal Turka. Ve 37 min. Byl opět v dobré příležitosti Jan Hospodka, tentokrát nedal. Za zmínku stojí nepotrestaný faul Janků na Činčilu před domácím brankářem. Závěr třetiny po vyloučení Vantucha hosté dohrávali v oslabení. Turek zasahoval 13x, Pešek 8x.
Třetí třetinu si diváci patřičně užili. Ve 42 min. našlápl Augustin, projel celé hřiště a střelou přes obránce snížil na 2:3. Potom šel na trestnou Mašek, krátce po něm Řehulka a Janků. Ve 45 min. to zkoušel Suchý. Potom byli vzájemně vyloučeni Pavlovský a Kraučuk. Přišel naprosto zbytečný faul hostů a ve 48 min. Augustin střelou od modré vyrovnal na 3:3. Ve 49 min. jeli na Turka dva hráči, Eis přestřelil. V 52 min. další nevyužité šance, Jan Hospodka a Činčila. V 54 min. se hosté ubránili při vyloučení Laciny. Následně další současné vyloučení dvou hráčů s čísly 9, Janků a Kříže. V 57 min. pěkná střela Eise a následně závěr zápasu režírovali domácí, kteří nevyužili 3 obrovské šance. 58:46 a na trestnou jde domácí Kudrna, hosté dohrávají v početní výhodě a zápas jde do prodloužení. Turek zasahoval 14x, Pešek 5x !!!
Hosté 46 vteřin početní výhody nevyužívají. V čase 61:41 si dnes velice nepřesný sudí Hájek naprosto vymyslí vyloučení hostujícího Eise. Domácí se natlačí před Peška, na modré při střele Augustin zlomí hokejku, ujíždí Dvořák stíhán právě Augustinem, který ho rukama svalí na led, jak jinak, nepíská se !!!!! Hra se vrátí do pásma hostů a domácí v čase 62:38 nahozeným pukem Rajnohy od modré získávají první bod v této sérii. Pan sudí Hájek bude dnes zcela jistě dobře spát …..
Chotěboř odehrála velice dobré utkání, hráči odmakali a bojovali, za stavu 1:3 v poslední třetině však po zbytečných faulech, ač to bylo mnohdy diskutabilní, dostali domácí hráče do zápasu.
Díky všem hráčům a fanouškům, ve středu v domácím prostředí budou hráči bojovat o vyrovnání série. Přijďte hráče povzbudit, děkujeme.