Chotěboř po tuhém boji vítězí, série srovnána !!!

Datum: 26. únor 2020, 21:55
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Chotěboř : HC Slovan Moravská Třebová 4:3 (0:1,3:2,1:0)

Branky domácí : 21:59 Jan Hospodka Vantuch, Kraučuk), 37:07 Suchý (Dvořák, Eis), 37:07 Svoboda (Dvořák), 48:50 Jan Hospodka (Svoboda, Eis)

Branky hosté : 0:25 Pavlovský (Čikl, Augustin), 23:10 Řehulka (Holub, Čikl), 26:52 Marek (Řehulka, Muselík)

Vyloučení : 10:10

Využití : 1:1

V oslabení : 0:0

Zásahy brankářů : 25:35

Rozhodčí : Vepřovský, Rulíček – Kopecký, Štěrba

Diváci : 480

HC Chotěboř : Pešek (Novák) – Kříž – Ludvík Jakub, Suchý – Mendl, Klofáč – Ludvík Jaroslav, Musílek – Jaroš, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Eis, Březina – Hospodka Jakub

Chyběli : Kulich – Lacina, Pecen, Kopecký

HC Slovan Moravská Třebová : Turek (Kašpar) – Kudrna, Hradil, Janků, Muselík, Holub, Hučik – Langr, Řehulka, Čikl, Augustin, Kobza, Cach, Marek, Pavlovský, Faltus

Do začátku druhého zápasu domácí vstoupili nekoncentrovaně a po 25 vteřinách šli hosté Pavlovským do vedení. Ve 3 min. měl dobrou příležitost Jan Hospodka, v téže minutě byl vyloučen Pavlovský, byli to hosté, kteří z brejku 2 na 1 zahodili Faltusem šanci. V 5 min. při vyloučení Jar. Ludvíka se dostal do šance naopak domácí Jan Hospodka. V 7 min. to pěkně zkoušel Eis, v 8 min. na druhé straně 2x Pavlovský, do Turka bušil Dvořák a Svoboda. V 11 min. nastřelil Marek Peškovu tyčku. V 11 min. píchnul Pavlovský hokejkou do břicha Dvořáka, sudí toto ocelili pouze dvouminutovým trestem !!! Ve 13 min. vyloučen Augustin a hned po něm zbytečně domácí Kříž. Ve 13 min. byli současně vyloučeni Mendl s Muselíkem. V 15 min. nedal po krásné akci Suchý a hned po něm Vantuch, v 16 min. Jan Hospodka. V 17 min. opět současně vyloučeni Holub a Kříž. V 18 min. veliká šance hostů, v závěru třetiny znovu vyloučen Kříž a po něm Muselík.
Druhá třetina a hokej pro oko diváka. Nejdříve to zkoušel Eis, ve 22 min. srovnal Jan Hospodka. Hosté šli znovu do vedení Řehulkou, ve 25 min. pěkně střílel Kříž. Následně pěkně od modré střílel hostující Kudrna. Domácí přečkali oslabení při vyloučení Maška, hosté při této přesilovce měli příležitost, ale stejně tak Vantuch. Ve 27 min. jdou hosté do vedení dobře hrajícím Markem. Potom to ale začalo. Domácí si vytvořili veliký tlak, Turek nevěděl kam dřív skočit, Eis a Jan Hospodka si na něm vylámali zuby. Přečkali jsme i vyloučení Svobody. Potom jel sám na Turka Dvořák, ale nedal. Ve 32 min. šance Svobody a Vantucha, následně Činčila, hned z protiútoku netrefil zcela prázdnou Peškovu branku Cach. Diváci se dočkali snížení stavu ve 35 min. když perfektně vymetl pavučinu Suchý. Tlak domácích dále pokračoval, střela za střelou šla na Turka. Vyrovnání jsme viděli ve 38 min. To Svoboda střelou po ledě nachytal Turka na hruškách. V poslední minutě ještě měl slibnou příležitost Eis. Hosté hrozili velice z rychlých brejků, hlavně jejich elitní formace.
Třetí část přinesla drama od začátku do konce. Hokej jako břitva plný osobních soubojů, důrazu a bojovnosti.
Ve 44 min. vyzkoušel Peška ze strany Pavlovský. Ve 44 min. byl vyloučen Činčila, ale šanci měl domácí Vantuch, který jel sám na Turka. Ve 47 min. nebyli potrestány dva fauly na domácí, následně se srazili Vlček s Cachem a s kterým to nevypadalo chvíli dobře. Ve 48 min. byl vyloučen Kudrna a domácí využili přesilovou hru Janem Hospodkou. Domácí se potom ubránili při vyloučeních Maška a Jakuba Ludvíka. V 52 min. kapitán hostů Čikl tvrdě fauloval úderem na hlavu Dvořáka, opět stejně jako v první třetině při píchnutí Pavlovského, následoval pouze menší trest. V 53 min. při signalizovaném vyloučení Vantucha jel sám na Peška Kudrna, Pešek však spoluhráče podržel. V téže minutě měl další příležitost Dvořák. Na začátku 58 min. Kobza zcela zbytečně u střídačky vytrhl a zahodil spoluhráčovi hokejku a hostům tak zkomplikoval závěr zápasu. V 59 min. současně vyloučeni Klofáč s Markem. Hosté odvolali Turka, ale domácí hráči závěr zvládli a zcela zaslouženě dnes vyhráli, ačkoliv již prohrávali 1:3, svůj výkon zvedli a dočkali se od fanoušků závěrečné děkovačky.
Děkujeme divákům za povzbuzování, kaňkou je, že někteří hostující fanoušci absolutně prohru neunesli a při odchodu ze stadionu provokovali domácí publikum a vyvolávali potyčky.
Hodnocení trenéra Aleše Kraučuka :
,,V dnešním utkání se ukázala síla našeho mužstva, když jsme se za nepříznivého stavu 1:3 zvedli a od půlky utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme otočili vývoj utkání na 4:3. Všem hráčům děkuji za obětavý výkon a předvedenou hru. Musím poděkovat všem divákům, že přišli a podporovali náš tým a tím nám pomohli k