Moravská Třebová vítězí a vede 2:1 na zápasy

Datum: 1. březen 2020, 20:35
Autor: Jaroslav Ludvík
Rubrika: Hokej
HC Slovan Moravská Třebová : HC Chotěboř 5:4 SN (1:0,1:2,2:2,1:0)

Branky domácí : 17:10 Faltus (Kudrna, Langr), 23:35 Janků (Čikl, Augustin), 52:01 Hradil (Faltus, Kobza), 55:02 Marek (Bahounek), 65:00 Čikl

Branky hosté : 20:33 Jan Hospodka (Vantuch), 38:10 Dvořák (Činčila), 42:39 Vlček, 52:27 Suchý (Svoboda)

Vyloučení : 5:5

Využití : 0:0

V oslabení : 0:0

Zásahy brankářů : 38:42

Rozhodčí : Veselý, Kareš – Hájková, Pilný

Diváci : 726

HC Slovan Moravská Třebová : Turek (Kašpar) – Hradil, Kudrna, Janků, Muselík, Rajnoha – Langr, Řehulka, Čikl, Faltus, Augustin, Kobza, Cach, Marek, Pavlovský, Bahounek, Kavan
HC Chotěboř : Pešek (Novák) – Kříž – Klofáč, Lacina – Ludvík Jaroslav, Suchý – Mendl, Ludvík Jakub – Jaroš, Vantuch – Hospodka Jan – Činčila, Mašek – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Eis, Březina – Hospodka Jakub

Chyběli : Kulich – Kopecký, Musílek, Pecen

Čtvrté utkání začali mnohem lépe domácí a Pešek měl během první minuty 5 zásahů !!! Největší šanci zazdil Pavlovský. Ve 4 min. dobře vystřelil zápěstím Bahounek, po chvilce zazvonila Peškova tyč po střele Augustina, kterému nahrával Pavlovský. Hosté se dostali před Turka až v 5 min. kdy měli dobré příležitosti Dvořák a po něm Eis. V 6 min. tvrdě zasáhl na hlavu rukou Augustin Jar. Ludvíka, ale nepískalo se. V 8 min. kryl Pešek těžkou střelu Langra. Za minutu byl v šanci Dvořák. V téže minutě byl vyloučen Řehulka, ale po chvíli hosté špatně střídali a hrálo se 4 na 4, kdy měl dobrou příležitost Suchý. Ve 13 min. byl vyloučený Muselík, ale na modré fauloval po chvíli Mendl Čikla a bylo opět po přesilovce. Domácí diváci se dočkali branky na začátku 18 min., kdy po vyhraném vhazování Faltus poslal Třebovou do vedení. V poslední minutě byl vyloučen Čikl, jenomže ho hned fauloval zbytečně Kříž a obě mužstva byla ve 4. V závěru ujel Dvořák, byl faulován, ale sudí nenašli odvahu vylučovat, natož nařídit tr. střílení. Hosté dlouhou dobu v této části působili zakřiknutým dojmem.
Do druhé části vstoupili hosté dobře a Jan Hospodka po půl minutě vyrovnal, nahrával Vantuch. Ve 21 min. podrazil Faltus Vlčka, ale hosté přesilovku nevyužili. Domácí šli do vedení ve 24 min., po chvíli zachránila Turka tyč po střele Maška. Potom měl dvě dobré příležitosti Augustin. V půlce utkání byli v dobrých šancích Činčila, po něm Marek. Za dvě minuty byl opět Činčila sám před Turkem. Za minutu 2x zahrozili domácí, ale hosty podržel Pešek., to samé ve 36 min. Po chvíli Peška střelou ze strany vyzkoušel Čikl. Ve 39 min. založili hosté rychlý protiútok, Činčila pěkně nahrál puk Dvořákovi a ten nedal Turkovi šanci. Po této brance dostal Marek osobní trest.
V třetí části měl příležitost ve 42 min. Vlček, po minutě střílel tvrdě od modré Muselík. Potom přišla veliká chvíle kapitána Vlčka, který projel celé hřiště a nedal Turkovi šanci. Domácí mohli vyrovnat Pavlovským, dále to zkoušel Kudrna. Ve 48 min. byl vyloučen Kříž a chvíli po něm Vantuch, domácí hráli minutu přesilovou hru 5:3, Augustin ani Čikl však nedali puk ani do prázdné brány. V 52 min. se ocitl v obrovské šanci Vantuch. Vyrovnání se domácí dočkali na začátku 53 min. když skóroval Hradil. Jenomže po 30 vteřinách Suchý poslal hosty znovu do vedení po přihrávce Svobody. V čase 55:02 vystřelil Marek, sudí Veselý který stál blízko údajně puk v brance neviděl, dle hostujících hráčů a brankáře skončil puk na tyčce, sudí se společně poradili a vyrovnávací branka byla uznána. Po minutě střílel opět Hradil. Zápas tak po 60 minutách šel do prodloužení.
Hned v min. byl sám před Turkem Svoboda, hra se dostala před Peška, Pavlovský však domácí diváky nerozjásal. Následovala příležitost Vlčka a potom spálil 2x možnost Faltus.
Samostatné nájezdy, dovednostní soutěž.
Za domácí dávají branky Čikl, Augustin a Janků, za hosty ze třech nájezdů nikdo.
Zápas měl z obou stran úroveň, v hledišti perfektní diváckou kulisu, diváci museli být spokojeni. Těm našim děkujeme za podporu a již v úterý naše hráče přijďte všichni podpořit, hráči udělají všechno k tomu, aby se ve čtvrtek do Moravské Třebové opět vrátili a série se rozhodla v pátém utkání.