Naše nová multifunkční hala

Datum: 2. říjen 2006, 22:45
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Sport
Chotěbořský zimní stadión se proměnil v multifunkční kryté zázemí pro pořádání nejen sportovních, ale také kulturních akcí.
Město slibuje jeho celoroční využití a věří, že vložené investice se vyplatí pro rozvoj kultury a sportu v Chotěboři. Petr Cakl za hokejové funkcionáře, kteří stadion spravují, prohlašuje: „Chceme v Chotěboři ve spolupráci s městem a kulturními agenturami oživit tradici konání různých akcí, ať už to jsou koncerty, festivaly, nebo veřejné oslavy regionálního významu. To by pochopitelně mělo pomoci k lepšímu finančnímu zajištění provozu a údržby celého zimního stadionu.“

Vnitřní přestavba, zahrnující opravu hrací plochy, strojovny a výměnu mantinelů, probíhala celé léto mimo hokejovou sezónu a spolkla přibližně 15 milionů korun. Město se na této částce podílelo jednou pětinou, zbytek získalo ze státního rozpočtu.
„Hrací plocha byla nekvalitně udělaná s velkými nerovnostmi od samého počátku. Však se to brigádně lepilo ještě za socialismu. Nerovnosti byly příčinou ztrát elektrické energie. Navíc by se každá plocha, stejně jako strojovna měly z preventivních důvodů kvůli účinnosti a bezpečnosti zhruba po dvaceti letech vyměnit“ vysvětluje místostarosta Chotěboře Milan Linhart.
Posléze doplňuje, že o této potřebě ví město a výkonný výbor chotěbořského hokeje již několik let. Zároveň nezastírá, že v nejhorším případě by celá akce mohla ještě pár let počkat: „Jen by po těch několik dalších let byly zbytečně vysoké náklady na elektřinu. Stávající plocha navíc byla nevyužitelná pro letní sezónu, například pro pořádání koncertů, či volejbalových turnajů. V letošním roce se naskytla možnost dotace ze státního rozpočtu, tak jsme ji využili,“ obhajuje rekonstrukci Linhart.
Výkonný výbor HC Chotěboř, ale upozornil, že kdyby se záležitost s opravou interiéru nezrealizovala letos, hrozilo, že hokejový svaz neschválí hrací plochu pro krajské soutěže, což by v podstatě znamenalo přerušení činnosti hokejového oddílu v Chotěboři.
Chotěboř společně se Světlou nad Sázavou byly totiž jedinými městy v krajské hokejové soutěži, kteří neměly dnes již nutné vybavení stadionu s novými mantinely a plexiskly okolo hrací plochy. „Je to důležité nejen z hlediska bezpečnosti hráčů, ale především diváků. Vždyť v prvních řadách hlediště bývají během hokejových utkání především malí obdivovatelé svých hráčských vzorů a v minulosti už došlo k nepříjemným zraněním, naštěstí bez následků,“ říká k této věci člen výkonného výboru hokejistů Cakl.
Slavnostní otevření opraveného zimního stadionu je stanoveno na sobotu 7. října. Zájemci si mohou přijít poslechnout rockovou muziku od skupiny Arakain, která zde k této příležitosti koncertuje v 19.30.
Provoz nové ledové plochy začíná v úterý 10. října.
x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 3.10.06 09:53
Autor: Jirka C.
Titulek: Jak střecha ?
No jo, plocha, to je jedna věc. Zajímalo by mě ale, jak je to se střechou. Údajně jsou tam statické problémy způsobené minulou zimou. To nijak neomezí zimní provoz v nastávající sezóně ?
odpovědět | #2 | 3.10.06 10:25
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Jak střecha ?
Pan docent z ČVUT střechu prohlédl a žádné zásadní problémy neobjevil. Doporučil několik opatření, která by mohla statiku střechy ještě mírně zlepšit. Oficiální písemné stanovisko od něj ještě nepřišlo, ale realizace těch opatření se předpokládá až v příštím roce. Bez sněhu je hala bez problémů a až začne sněžit, musí se sníh průběžně shazovat tak jako tak. Oproti minulým létům to ale budou pěkné peníze z rozpočtu města navíc. Záleží na množství sněhu a na počtu oblev během zimy, které sníh odstraní samy. Částka se může pohybovat od 0 korun až po 500 nebo 750 tisíc.
odpovědět | #3 | 3.10.06 11:10
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Jak střecha ?
nebo taky melounek nebo dva... ještě dotaz, co město udělalo během léta pro lepší shazování sněhu? jsou na střeše provedeny kotvy pro lana, žebříky pro snažší přístup na střechu atd.? já myslím, že ne. alespoň ze země nic vidět není. počítá se, že se do zimy tyto zařízení na střechu ještě doplní?
odpovědět | #4 | 3.10.06 11:24
Autor: Mikeš
Titulek: No budeme se na tu víceúčelovost těšit
Já to stejně zase vidím na maximálně 2 hodiny bruslení pro veřejnost týdně a dvakrát za léto koncert. Měli by si to hokejisté platit ze svého - nebo z toho co přes léto vydělají na pronájmu. :-)
odpovědět | #5 | 3.10.06 11:30
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Jak střecha ?
Bude záležet na vývoji rozpočtu. S úpravami střechy v letošním rozpočtu počítáno nebylo, protože problémy se sněhem se objevily až v době, kdy již byl rozpočet schválen. Žádné mimořádné příjmy během roku se neobjevily a některé investiční akce byly o něco dražší, než byl původní odhad. V době sestavování rozpočtu totiž ještě nejsou k dispozici stavební projekty, proto se částky do rozpočtu pouze odhadují. Vysoutěžená cena se pak od projektové ceny může zase lišit nahoru i dolů. Ale i v průběhu samotných staveb dochází k vícepracem a méněpracem. Mění se i ceny surovin, značně například kolísají ceny asfaltových směsí na opravy komunikací. Tak se stane, že na konci roku nějaké peníze v rozpočtu přebývají a jiné se nedostávají. Pokud se peníze najdou, připadají letos zřejmě v úvahu jen jednoduchá opatření typu žebřík.
odpovědět | #6 | 3.10.06 11:33
Autor: Václav Pravda
Titulek: mantinely v létě
Provedené úpravy jsem viděl tento víkend. Plocha je pěkná, hladká, mantinely sice vypadají slabě, ale jsou jistě propočítané na úder pukem, takže když si vezmu stáří původního chladicího systému a plochy, slibované úspory a fakt, že většina peněz nešla z rozpočtu města, chválím město za dobrý projekt a dobrou investici. Věřím, že se letní využití najde. Pane Linharte, rád bych se ještě se kvůli potenciálnímu využití zeptal, pokud budete znát odpovědi, zda se budou mantinely na letní provoz odmontovávat nebo zda zůstanou celý rok na pevno. Jak to je/bude se záchody pro obecenstvo, případně bude-li v nich i sprcha, aby se při letních akcích nemuselo do šaten. Dále bych se rád zeptal, zda se dá chladit i v létě kvůli snížení teploty při nějakých akcích s větším počtem lidí (nemám představu, jak moc teplo v hale v létě je). A poslední dotaz je, jakou zátěž (třeba maringotka, šermířské souboje, stoly s počítači, židličky s kovovými nohami apod.), snese bez nějaké dodatečné letní podlahy, případně zda a kdy se s nějakou podlahou počítá (i když s tím zřejmě volby zamíchají). Děkuji.
odpovědět | #7 | 3.10.06 13:29
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:mantinely v létě
Všechno je záležitost dalších investic. Teď půjde o to, zda je veřejnost pochopí jako investice do kultury nebo do sportu. Podle toho se budou novým zastupitelům lehčeji či obtížněji zvedat ruce. Mantinely by určitě sundávat šly, ale je otázkou, kdo by měl poměrně náročnou demontáž a zase montáž zaplatit. Šatny a další zázemí by se postupně, jak budou peníze, měly stěhovat do prostor pod tribunou. Ty prostory jsou úžasné a je to jen otázka času, peněz a nápadů na jejich efektivní využití. Zátěž snese plocha velkou, ale nebezpečí poškrábání od kamínků nebo kovových dílů tu samozřejmě je. Bude proto zapotřebí nějaký koberec na plochu pokládat.
odpovědět | #8 | 3.10.06 14:57
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Re:mantinely v létě
Děkuji. Koberce bych mohl zařídit za odvoz, jistě bychom je nepoužili jen my. Ale bylo by třeba je uložit přímo na zimním stadionu. Zkusímse domluvit se správcem. Ještě bych doporučil přestěhovat úřad práce a z budovy udělat částečně ubytovnu pro sportovce. Pár U-ramp a podobně by umožnilo mít krytý prostor pro skateboardisty. Možností využití je hodně - zmiňovaný beachvolejbalový kurt a další využití, plocha je to více než 4 x větší než plocha haly. Dává to podstatně větší smysl než plánovaný megaareál.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
29.04.18 22:12 Pojďme To Změnit
2.05.18 08:00 Tomáš Dostálek
5.04.18 12:44 Informační centrum
17.05.18 23:15 Ondřej Pravda
27.04.18 12:19 Lenka Mečiarová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2018-05-19 22:16:51 Lukáš Vajrych
2018-05-18 19:28:01 Lenka Bolkova
2018-05-11 00:03:11 Appbaixar
2018-05-10 23:58:36 mister juan
2018-05-05 08:41:39 Tomáš Dostálek
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER