Výsledky 1. víkendu pingpongistů

Datum: 4. říjen 2006, 21:44
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Stolní tenis

V sobotu poprvé hrály týmy Chotěboře B, C a D krajské soutěže, v případě béčka "kraj jedničku", v případě céčka a déčka "kraj trojku". A všechny úspěšně.

Béčko v sestavě Milan Čapek, Michal Sokol, Tomáš Ovčačík a Milan Medek jasně přehrálo Ledeč n.S. 10:1.

Céčko - s hráči Milanem Medkem, Zdeňkem Sokolem, Martinem Tůmou a Josefem Hruškou - porazilo tým ZŠ Nuselská 10:4.

A déčko se nenechalo zahanbit, Ondřej Adam, Zdeněk Zvolánek, Roman Pleskač a Petr Veselý neměli s týmem Spokaru A problém a vyhráli 10:2. Další soboty, vždy za 14 dní, budou hrát 2 zápasy, pokaždé z jiným týmem.

Áčko v základní sestavě Michal Jakeš, Josef Koutník, Jiří Veselý ml. a Ondřej Pravda mělo premiéru ve 3.lize s týmem Tišnova, bohužel dost neúspěšnou. Nahoře v hale postavené dva úplně nové stoly (pro trénink na příští nedělní zápasy, které se budou kvůli souběžně hraným okresům hrát právě tam) sice nebyly úplně domácím prostředím, ale celkově bylo vše vhodnější než dole v herně, i pro diváky, kterých se sešlo okolo dvacítky sešlo. Na korektnost zápasu dohlížel delegovaný rozhodčí z Havl.Brodu, prostě mělo to úroveň.

Naše hra už tak výborná nebyla. Ve čtyřhrách jsme hráli většinu setů těsně, ale soupeř tahal ve všech za delší konec. Ve dvouhrách jsem začínal s nejlepším hráčem soupeře, po dvou vyrovnaných setech jsem i set jasně vyhrál, ale ve čtvrtém už soupeř nepřipustil komplikace. Josefovi a Michalovi se nedařilo, Jirka měl sety vyrovnané, také uhrál set, ale nestačilo to. V další rundě zvítězili aspoň v jednom setu Jirka i Josef, ale víc ne. Michal se nemohl dostat do hry, takže 0:3. Mně se to v posledním zápase podařilo, vedl jsem 2:0, ale díky smolné koncovce čtvrtého setu soupeř srovnal a v posledním setu mě jasně přehrál. Výsledkově krutý zápas, i když jsme čekali a čekáme, že v takové soutěži bude problém vyhrát zápas, tenhle nám nevyšel vůbec. Můžeme se utěšovat tím, že Tišnov si už také zkusil 2.ligu a vloni byl stejný tým celkově druhý. Ale spíš se pokusíme na nezdar příliš nemyslet a v dalším dvojzápase, venku s ČKD Blansko a Mor.Slavií Brno B, bodovat.

Chotěboř A - Tišnov 0:10 (Michal 0/2.5, Ondra 0/2.5, Josef 0/2.5, Jirka 0/2.5)

Další domácí zápasy hrají chotěbořské týmy v sobotu 28.10., 3.liga pak ještě 29.10. od 10.00 nahoře ve velké hale. Pro zájemce o detaily - výsledky naší skupiny 3.ligy (a mnoho dalších údajů), krajské i okresní soutěže. Těšíme se, že nás přijdete povzbudit.