Bedřichov - Chotěboř „A“

Datum: 12. listopad 2006, 22:31
Autor: Lukáš Procházka
Rubrika: Volejbal
Dnes jsme se opět po 14. dnech vypravili směr Jihlava, ovšem k týmu v tabulce níže postavenému. Proto se od nás očekával, po minulém výpadku s Rissami, plný bodový příděl. Museli jsme však řešit otázku nahrávače, protože Martin H. již dříve oznámil svoji dnešní nepřítomnost. Tomu jsme přizpůsobili i včerejší trénink na tomto postě, kde se pohybovali Ondra M. a Kuba K. Nakonec, a pro mnohé dosti nečekané, se ukázalo povolání zcela jiného nahrávače, který ovšem chce zůstat v anonymitě pro případné další překvapení soupeře. S mužstvem odjížděl také poprvé Zdeněk Špinar, který se zapojil až v průběhu sezóny do tréninkového procesu. Do základní sestavy nastoupili tito hráči: smečaři Ondra M. a Michal P., na postu blokařů Jiří K. a Petr P., univerzál Lukáš V. a náš anonymní nahrávač J. Soupeř se nás dokázal držet během celého prvního zápasu vždy do stavu okolo 12. bodů, ale poté sérií nevynucených chyb, obzvláště na podáních, jsme se dokázali od něho odpoutat a vytvořit si několika bodový náskok do závěrečné koncovky. První set proto skončil výhrou 25:20. Vinnou naší nepozornosti a možná slabší motivace jsme ale ve druhém a částečně i ve třetím setu soupeře pustili zpět do hry a o vítězství jsme museli tvrdě bodovat až do posledních chvil. Ale zlepšenou hrou a větším hladem pro vítězství jsme dokázali soupeře dostat pod tlak a oba poslední míče ve druhém a třetím setu nám daroval zkaženým servisem. Konečný stav prvního zápasu tedy zní: 3:0 (20, 23, 21).

Před druhým zápasem jsme již tradičně zašli na místní polévku, abychom načerpali nové síly. Základní sestava zůstala stejná, ale počítalo se s prostřídáním hráči z lavičky. Do prvního setu jsme nevstoupili zrovna dobře a soupeř si vypracoval menší náskok. Ten jsme pomaličku stahovali, až nakonec obě družstva vstupovala do koncovky ve vyrovnaném bodu. Na naší straně došlo ke změně na postu smečaře, když odešel Ondra M. a nahradil ho Zdeněk Š. Začala tahanice o každý bod a vedení se přesouvalo z jedné strany na druhou. Lepší nervy a trochu větší klid i přes nepřízeň rozhodčích, kteří nám několikrát jasně uškodili, jsme dokázali set vyhrát v poměru 36:34. Jakoby se stávalo tradicí, hrát s jihlavským celkem alespoň jeden set nad 30 bodů (viz. 29.10.). Do druhého setu zůstal na hřišti Zdeněk Š. a na postu blokaře se objevil Karel H. místo Petra. P. Průběh druhého setu byl vyrovnaný jen asi do poloviny. Vlivem horšího příjmu a několika nevydařených náhrách si soupeř vytvořil rychle 5. až 6. bodové vedení, které neustále udržoval. I přes několikanásobná střídání na všech postech se nepodařilo vývoj třetího setu zvrátit a ten jsme nakonec prohráli 25:17. Do třetího setu se vrátila původní sestava a začalo se od znova. Vyrovnaný boj, aniž by jeden z týmů dokázal odskočit větším rozdílem. V průběhu setu se na hřiště opět dostal Zdeněk Š., který tam vydržel až do konce zápasu. Ondra M. tak mohl využít svých bohatých taktických zkušeností, které dnes slavili v jeho případě úspěch – ať už se jedná o změnu na podání nebo bloku. Ve vyrovnané koncovce třetího setu jsme byli opět o něco lepší a mohli jsme slavit dílčí úspěch. Od začátku čtvrtého setu jsme byli jasně lepší a náš náskok narostl až na rozdíl 8 bodů. To tým poněkud ukolébalo a soupeř bod po bodu začal stahovat náskok, až vyrovnal. Za stavu 22.22 došlo opět k osvědčenému střídání na podání, kdy dnes dobře hrajícího Jirku K. vystřídal Lukáš P. Svým podáním pomohl k výhře 25: 22 a celkově 3:1.

Základem dnešního úspěchu bylo rychlé srovnání s jiným nahrávačem, větší chuť po vítězství, širší lavička a větší počet zkušenějších hráčů na hřišti.

Zápasů se zúčastnili tito hráči: anonymní hráč, Vajrych L., Marek O., Půža M., Procházka L., Kohl J., Kárník J., Tezner J., Horák K., Pátek P., Špinar Z.