Datum: 14. únor 2007, 10:33
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Boca Chotěboř 9:0 (8:0) Penthause Jihlava
První poločas odehraný doslova v exhibičním tempu přinesl BOCE cenné tři body. Nebezpečný, ale unavený Penthouse Jihlava se nezmohl na odpor. Karty v duelu BOCY A s jihlavským Penthousem byly již od počátku zápasu rozdány naprosto jasně. Jihlavští přijeli do haly v Havlíčkově Brodě pouze v pěti lidech do pole, a proto nemohli dlouho odolávat tempu, které chotěbořští hráči od počátku nasadili. Hned v druhé minutě obral Provazník váhajícího obránce o míč a předložil jej T. Blažkovi před prázdnou branku. Boca z ďábelského tempa neubrala a soupeř pomalu odpadával fyzicky. V dobrých šancích se třikrát zjevil Hospodka, vedle pálil Křivský a přesnou mušku neměl ani Doležal. Druhý gól si připsal umístěnou až střelou zpoza pokutového území Kafka. Na druhé straně jednou chytala za Doležala tyč, ale to bylo ze strany jihlavských na dlouho vše. Třetí branku vymyslel nádhernou přihrávkou na T. Blažka opět dobře hrající Provazník. Čtvrtý zásah nese punc zkušeného kapitána Bocy, kterého T. Blažek trefil šťastně na brankové čáře.

Penthouse poté naprosto rezignoval a do jeho sítě padal jeden gól za druhým. Třetí zásah na pomyslné pažbě si připsal individuálně opět T. Blažek, přesně mířil i M. Blažek, po několika zahozených jasných šancích se konečně radoval i Hospodka a jednu trefu zařídil Křivský. Poločas tedy skončil z pohledu Jihlavy hrozivým skóre, ale po změně stran se BOCA k nelibosti diváků nevypjala k populární „desítce“. Penthouse vyrovnal hru a jeho šikovní hráči zápas okořenili několika pěknými technickými finesami. Jednou za Doležala chytal na brankové čáře Hospodka a dvakrát si dobrý zákrok připsal i dlouhán v brance BOCY. Na druhé straně pálil M. Blažek jen do tyče a o dvě minuty později Čapek napálil pouze břevno. Jedinou branku druhé půle si připsal po pěkné nahrávce přes pokutové území Doležal. Celkově tedy BOCA rozstřílela Penthouse, který se drží v popředí tabulky, poměrem 9:0.

Boca Chotěboř 11:1 (4:1) Ekon Jihlava
V dalším utkání se BOCA střetla s dalším Jihlavským týmem. Slabší Ekon Jihlava se sice zpočátku snažil držet se soupeřem krok, to se mu ale vedlo pouze úvodních pět minut, po kterých již rozdíl ve skóre narostl na tři branky. V dalším průběhu se střelecký nabuzení hráči chotěbořského týmu nedrželi na uzdě a Ekonu nastříleli potupných jedenáct branek. Střelcem dne se stal T. Blažek, který zaznamenal druhý hattrick. Použijme zde jeho slova: „Hoši, je to sakra pěkně rozjetý.“ Tleskáme a jen tak dál.

Sestava: Doležal P.- Provazník R., Blažek T., Čapek M., Kafka P.- Doležal M., Blažek M., Hospodka D., Křivský K.
Trenér: Jakeš Martin

autor: Jakub Janáček