TJ CHS Chotěboř A – TJ Sokol Bedřichov

Datum: 18. únor 2007, 21:13
Autor: Zdeněk Špinar
Rubrika: Volejbal
Dne 18.2.2007 nastoupili chotěbořští volejbalisté v domácím prostředí ke svému dalšímu ligovému utkání. Čekal je soupeř z Bedřichova, který je na posledním místě v tabulce.

Do prvního zápasu nastoupilo družstvo ve složení: O. Marek (libero), P. Pátek, J. Kohl (blok), Z. Špinar, L. Vajrych (smeč), H. Tezner (universál) a M. Hudík (nahrávač).
Začátek prvního setu a průběh celého zápasu byl velmi vlažný. Hráči Chotěboře, vědomi si své herní převahy, nehráli s maximální koncentrovaností. Z toho vyplynulo množství chyb a nepřesností na jejich straně. Soupeř ovšem nebyl schopen trestat a využívat chyby domácího celku. Před zraky diváků se proto neodehrávala moc zajímavá podívaná. Po hodině hracího času byl konec zápasu s jasným výsledkem 3:0 pro tým Chotěboře.

K druhému zápasu družstvo Chotěboře nastoupilo v pozměněné sestavě, na postu blokaře vystřídal D. Každan J. Kohla. Postupem času mělo dojít ještě k dalším střídání, ale díky průběhu prvního setu to nebylo možné. Tým Bedřichova začal více riskovat na podání a díky několikabodovým šňůrám odskočil na rozdíl 7 bodů. Přestože se domácím povedlo v závěru několika kvalitními obranými zákroky v poli a na síti stáhnout bodové manko, tak už to nestačilo a první set Chotěboř prohrála. V druhém setu byl konečně k vidění kvalitnější volejbal, celek domácích musel zabrat a to přineslo několik hezkých výměn. Hráči Chotěboře přehráli soupeře ve všech činnostech a vyhráli druhý set rozdílem třídy. V dalších setech už nenechali nic náhodě a díky zlepšenému výkonu celého družstva si došli pro další cenné dva body do tabulky. Díky nim Chotěboř přeskočila v tabulce Žďár nad Sázavou a posunula se na druhou příčku s jednobodovým náskokem na třetí celek.

Sestava: Hudík Martin, Kohl Jiří, Vajrych Lukáš, Půža Michal, Tezner Jan, Marek Ondřej, Špinar Zdeněk, Grund Richard, Každan Dan, Kárník Jakub, Pátek Petr, Horák Karel