Autor: Lukáš Vajrych
Rubrika: Volejbal
TJ Sokol Hrotovice - TJ CHS Chotěboř „A“

Dne 17.3.2007 odjeli chotěbořští volejbalisté na souboj s celkem jednoznačně kralujícím týmem v tabulce – Hrotovice.

První set začal z obou stran trochu opatrně. Za stavu 6:6 se Chotěboři podařilo odskočit na rozdíl čtyř bodů. Tento mírný náskok si udržovala až do stavu 20:16, kdy došlo k nahromadění chyb a soupeř vyrovnal na 20:20. Bohužel jsme nedokázali zkoncentrovat hru a set prohráli 25:23. Druhý set byl podobný jen s tím rozdílem, že se bojovalo o každý bod a nedošlo ani u jednoho z týmů k bodové šňůře. Bohužel se nám koncovka opět nevyvedla. Soupeř opět vyhrál 25:23. Třetí set jsme začali s tím, že není co ztratit. Soupeř na nás tlačil hned od začátku a po chvíli vedl rozdílem tří bodů. Zlepšením hry na saku jsme tento rozdíl stáhli a soupeře poprvé porazili 25:23. Ve čtvrté sadě se opět zadařilo a byl tu stav 25:23. Tudíž nerozhodně 2:2 na sety. Závěrečný tie-break jsme začali o trochu lépe a získali bodík navíc a tudíž nemalou výhodu. Soupeř se nás ještě snažil zastavit oddechovými časy, ale marně a tak jsme zvítězili 3:2.

Po vynikající polívčičce a krátké pauze, jsme opět nastoupili na palubovku. Bez nervů a s kuráží z předchozího zápasu se nám podařilo vyhrát první set. Bohužel došlo opět k podcenění soupeře a k pár zbytečným chybám, a tak jsme prohráli další dva sety. Do čtvrtého setu jako by nastoupil na palubovku úplně jiný tým. Soupeře jsme jednoznačně přehráli na saku a ukázali ,že se mu nevzdáváme. Stav 25:13 hovoří sám za sebe. K rozhodujícímu střetu došlo opět až v pátém setu. Tentokrát měl soupeř výhodu jednoho bodu a my jsme hráli pod tlakem, že nesmíme zkazit. Za stavu 15:14 pro soupeře se nám podařilo vyrovnat a následně otočit stav na 16:15. Po precizně zahrané koncovce jsme nakonec soupeře přehráli 19:17 a 3:2 na sety.

Jak již výsledky naznačují, jednalo se o velice vyrovnané zápasy, kde rozhodovala každá chybička. Chotěboř podala za celou sezónu nejvyrovnanější výkon. Jako jediná byla schopna v této sezóně porazit tým Hrotovic 2x v jednom dnu a navíc na jeho domácí půdě. Právem tedy dovezla domů plný počet bodů.