Rozloučení s prázdninami je za námi

Datum: 9. září 2009, 17:15
Autor: OS Fantazáci
Rubrika: Náš region
Prázdniny jsou definitivně za námi i s prvním týdnem nového školního roku, který bývá spíše přípravou na opravdové vyučování.

Letošní Rozloučení s létem bylo zpočátku velkým dobrodružstvím, hlavně pro nás, Fantazáky. Pokračuje totiž období, kdy se, bez našeho přičinění, nedaří nic, jak bychom si přáli. Například dobře připravenou čarodějnickou hru, na kterou jsme se všichni velmi těšili, nám přerušila bouřka s lijákem.

Počasí nás vypeklo i při letošní akci pro kuře, kdy bylo naopak poprvé v roce skutečně krásné jarní počasí a lidé logicky odjeli na prodloužený velikonoční víkend někam do přírody, místo aby jedno odpoledne věnovali zábavě v chotěbořské aréně. I když byl program opravdu bohatý a akce vzorně připravená, nepřinesla velký příspěvek do sbírky POMOZTE DĚTEM! a nám vznikl mínusový stav v naší pokladně. Doufejme, že smůlu do třetice jsme už si vybrali právě při pořádání Rozloučení s prázdninami, a od tohoto okamžiku se na nás bude usmívat alespoň malé štěstíčko.

I přes naše letošní velké finanční problémy, jsme si totiž řekli, že nesmíme děti zklamat. Na rozdíl od peněz, nám nápady zatím nechybí. Vymysleli jsme takový program, abychom si společně na hřišti užili hodně skotačení a legrace. První problém s chybějícím zvukařem Leošem, nám pomohl vyřešit náš kamarád Luboš Vaněk z Chotěboře, který ochotně a nezištně přijel se svou technikou a Leoše zastoupil. Hostinský Roman se bezvadně postaral o veškeré občerstvení. Ceny do soutěží nám pro děti věnovala firma Profimédia z Pardubic, u které pracuje Fantazačka Kristina. Štos velkých čokolád věnovala rodina Honzíčkova. Zbývalo už jen připravit soutěže a hry.

Pozvali jsme bratra Slávky, Láďu Hanuše, který nám pomáhal i při akci Salva pro kuře. Naleštil a překontroloval všechny své modely aut, připravil dětskou motorovou čtyřkolku a moc se těšil, že vše dětem v Jeřišně předvede. O tom, že smolné období nekončí, nás přesvědčila zpráva, že se Láďa, týden před akcí, náhle ocitl v nemocnici. Do poslední chvíle jsme doufali, že se přeci jen zotaví natolik, aby mohl přijet.

O podívanou na modely se spalovacími motory v akci, jsme nechtěli děti připravit. V sobotu ráno, při pohledu na oblohu, nám ale bylo jasné, že Láďa do Jeřišna ani jezdit nemusí, protože se počasí opět pokazilo a na dovádění na hřišti bylo skutečně dost velké chladno. Nemínili jsme se vzdát a prakticky dvě hodiny před avízovaným začátkem, jsme vymysleli hry a soutěže, které bychom s dětmi mohli uskutečnit v sále KD. Šlo o čistou improvizaci. Přiznáme se, že s námi cloumal dost velký strach z toho, jak to všechno dopadne a zda, když jsme to nevzdali my, nevzdají to ani děti.

Při vší té pohromě, jsme ale nakonec měli velkou radost. Tu nám udělali naši malí přátelé, kteří nezklamali. Nejprve přijely děti z Dětského domova v Nové Vsi a pak se začala scházet i místní drobotina, dokonce i někteří přespolní. Díky improvizaci došlo i na slíbené opékání špekáčků, na soutěž dětí proti Fantazákům a díky Zdeňkovi Doležalovi, dokonce i na střelbu ze vzduchovek. Děti v soutěžích vyhrály krásné ceny, které jim určitě udělaly radost.

Tento smolný rok chceme zakončit opět velkým Mikulášsko – vánočně – silvestrovsky – maškarním dováděním, které by letos mělo být opět trochu jiné, s opravdovým peklovatým peklem. Kolik budeme moci dětem dopřát radosti, závisí na úspěchu taneční zábavy, kterou právě připravujeme.

Naším hlavním cílem je přinést opravdu pohodový večer s klasickou country hudbou a písničkami Waldemara Matušky, našim dospělým příznivcům. Pokud se nám podaří na této akci neprodělat, budeme spokojení. Pokud ale pár korunek i vyděláme, o to lepší bude čertovský dětský karneval. Slibujeme, že nebudeme děti strašit, ale že bude naopak hodně veselo.

Už nyní děti vyzýváme, aby si sehnaly čertovské masky. Mohou přijít i malé čertice, rohaté princezny nebo čertovské babičky, čertíci malí i velcí, chlupatí umouněnci i ďábelští fešáci. Strašidelné masky ale necháme raději doma. I když se čerti nemusí čertů bát, ti nejmenší by to nemuseli pochopit a strach by jim mohl pokazit zábavu.

Všichni čertíci obdrží malý dárek hned u vstupu do sálu. Další dárky přinesou Mikuláš s andělem a určitě se i nějaké objeví pod vánočním stromečkem. Ti nejroztomilejší a nejveselejší čertovské masky vyhrají pěknou cenu. Více zatím neprozradíme. Doufáme, že smůla je za námi a vše, co je ještě letos před námi, se vydaří. Přejeme si to, hlavně pro vás všechny, kteří se s námi rádi bavíte. Protože my se rádi bavíme s vámi.

Více na www.fantazaci.cz
x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-27 15:07:30 Milan Stránský
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky