Stolní kalendář - Krajem řeky Doubravy 2010

Datum: 20. září 2009, 20:14
Autor: Miloslav Vaněk
Rubrika: Náš region
Tradičně již v srpnu se na pultech objevil další regionální stolní kalendář, tentokrát pod názvem Krajem řeky Doubravy 2010. Svým obsahem je podobný loňskému Podoubraví 2009 – mapuje oblast od městyse Havlíčkova Borová až po městys Vilémov – objevují se v něm ale i obrázky dalších obcí regionu. Vedle již loni prezentovaných obcí se v kalendáři objevují i snímky z České Bělé, Horní a Dolní Krupé, Rozsochatce, Vepříkova… Úvodním slovem kalendáře je úryvek z knihy Marie Hruškové Tam kde teče Doubrava. Autorka poutavým způsobem popisuje zrození řeky v ranských lesích a zahajuje tím obrazovou pouť obcemi a krajinou na jejích březích, která bude trvat celý rok 2010.

Kalendář zůstal u klasického ležatého formátu, naleznete v něm na 60 stranách 56 velkých fotografií, plánovací kalendář, list pro poznámky či telefonní čísla a jmenná kalendária 2010 a 2011 (obě stránky na jednom listě). Novinkou je mapka míst pořízení snímků pro jednotlivé týdny. Listy mají formát 297×150 mm a jsou tištěny na lesklém křídovém papíru.

Kalendář byl slavnostně pokřtěn již 21. července a je stále ještě dostupný – v době vydání článku vstoupil do poslední čtvrtiny prodeje. K dostání je v jeho obvyklých prodejních místech v Chotěboři – na náměstí v knihkupectví pana Šafránka a v informačním centru městské knihovny, v papírnictví paní Ježkové (u Herrmanna), k dostání je též přímo u autora.

Kalendář byl opět realizován především díky zájmu a podpoře Svazku obcí Podoubraví, jehož obce svým odběrem spolu s některými chotěbořskými a ždíreckými firmami jej umožnily i přes krizové problémy vydat za rozumnou cenu. Chtěl bych jim i touto cestou poděkovat sám za sebe i za občany, kteří si kalendář mohou zakoupit. Někteří ho prý sháněli v prodejních místech již v červenci! Děkujeme.

Věřím, že další kalendář bude opět další rok v mnoha kancelářích a mnoha domácnostech propagovat zajímavá místa našeho regionu či domácím připomínat známá místa v jejich okolí a některá budou hledat i v přiložené mapce. Dle ohlasu je patrné, že regionální kalendář je lidem bližší i přes mírně vyšší cenu a někteří jej po ukončení roku archivují pro jeho obrazovou hodnotu, která je pro mne především důvodem jeho vydávání.

Celý kalendář si můžete prohlédnout na webové stránce www.oachot.cz/kal.htm v demoverzi včetně demoverzí předchozích kalendářů.

Těm šťastnějším, kteří ho již vlastní, přeji příjemné listování novým kalendářem. Možná za rok ještě jednou.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
24.12.19 10:08 Jaroslav Ludvík
18.12.19 11:29 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
2020-02-01 10:06:10 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky