Fantazáci vyhlásili soutěž o lákavou cenu

Datum: 10. únor 2010, 19:30
Autor: OS Fantazáci
Rubrika: Náš region
Členové občanského sdružení Fantazáci připravují již čtvrtou benefiční akci ve prospěch celonárodní sbírky Pomozte dětem!. Nazvali ji „Autogramy pro kuře“. S přípravami začali loni v listopadu. Podařilo se jim ukořistit několik autogramů od významných českých osobností, například od manželů Havlových, legendárního českého fotbalisty Antonína Panenky, světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové, fotografa Jana Saudka a několika českých herců a zpěváků. Tyto autogramy jsou součástí originálního, ručně vyrobeného „Autogramiáře“, který má spoustu prázdných listů pro další rozšiřování sbírky. Kniha nyní vzniká v uměleckém atelieru Niss pod rukama mladé výtvarnice a bude jediným exemplářem na světě. Jejím novým majitelem se stane vítěz právě vyhlášené soutěže.

Mohou se jí zúčastnit žáci základních škol a přihlásit se mohou s pomocí rodičů, učitelů nebo i sami. Stačí si v knížkách, časopisech či na internetu najít kratší text, který vystihuje široké téma „Svět dětí“ a pak jej pěkně, na pódiu před diváky, přednést. Nemusí jít o text, jehož autorem je některá známá literární osobnost. Naopak, může být napsaný i naprostým amatérem, a dokonce i samotným soutěžícím. Možná že některý z žáků dokáže vymyslet a napsat pěkný text, ale je slabší právě v přednesu. Ani to nemusí být problém. S jeho vlastním dílkem může vystoupit starší kamarád, nebo sourozenec. Jinými slovy, soutěžící musí být žákem základní školy a soutěží jako autor textu, interpret nebo obojí. Spolupracovat však může pouze s osobou, která již základní školu opustila. Logicky největší šanci na vítězství bude mít ten, kdo text sám vymyslí, napíše i přednese. Ovšem, kdo ví?

První kolo soutěže se uskuteční 27. března, v sále KD v Jeřišně, před divadelním představením, na které budou mít soutěžící vstup zdarma. Právě herci z Častrova, kteří se v Jeřišně představí, zasednou nejprve v porotě a vyberou deset soutěžících, kteří postoupí do velkého finále. Tím bude zaručeno skutečně nestranné hodnocení. V tento den také Fantazáci poprvé veřejnosti ukáží cenu, která bude ve hře.

Z finálového odpoledne ale neodejde žádný soutěžící s prázdnou. To se uskuteční opět v sále KD v Jeřišně. Přesný termín jeho konání ještě není znám. Pořadatelé jej stanoví, podle možností hlavního hosta, na některý den od prvního, do dvanáctého dubna. Všichni dostanou potřebné informace včas. Hlavním hostem nebude nikdo jiný, než oblíbená a populární zpěvačka, herečka, moderátorka a tanečnice Lucie Vondráčková, která ochotně přijala pozvání, bude předsedat porotě a určitě přidá i několik svých písniček. Ráda také podepíše památníčky. Soutěžící se s Luckou blíže seznámí a prožijí s ní celé odpoledne. Vystoupení soutěžících doplní další pozvaní účinkující, mladí tanečníci a hudebníci. Diváci nebudou platit pevně stanovené vstupně, ale podle svých možností věnují určitou finanční částku do sbírkové pokladničky.

Veškerý výtěžek akce poputuje na konto celonárodní sbírky Pomozte dětem!.

Zbývá jen poradit, jak se do soutěže přihlásit. Stačí zavolat na telefonní číslo 603576046 nebo vyplnit jednoduchou přihlášku na stránkách www.fantazaci.cz. Na podání přihlášky je čas do 20. března.

Fantazáci radí, aby děti nejprve popřemýšlely nad textem a přednesem, případně našli pomocníky a teprve až bude jasné, že nebudou muset již nic měnit, vyplnily přihlášku. Několik svých zástupců mohou vyslat do soutěže třeba i školy nebo třídní kolektivy, které jim pomohou s přípravou. V případě vítězství může Autogramiář patřit všem. Podpisy do něj pak mohou žáci sbírat společně, třeba na školních výletech.

„Máme krásné zkušenosti z předešlých let, kdy jsme se přesvědčili o tom, že žáci základních škol se ochotně a rádi zapojují do akcí, jejichž cílem je pomáhání. Mnozí mají zásluhu na tom, že se nám podařilo na konto sbírky Pomozte dětem! zaslat již více než 45 tisíc korun. Také víme, že ve školních lavicích sedává mnoho šikovných a talentovaných mladých osobností. Cena, kterou do soutěže věnujeme, nevznikala lehce a má pro nás skutečně velkou hodnotu. Rádi se jí však vzdáme a předáme ji do rukou toho, kdo bude pro své vítězství ochotný trochu potrápit hlavu, obětuje čas a překoná trému,“ dodal Fantazák, Leoš Doležal.


Komentáře k tomuto článku nebyly povoleny autorem.

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v září
29.08. 07:51 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci a srpnu
1.07. 07:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíce červenec a srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
DNES! - Vernisáž jednodenní výstavy!
13.06. 13:51 - Ve čtvrtek 13. června v 17:00 proběhne v prostoru Zastavkafe vernisáž jednodenní výstavy s názvem DOUBRAVKA. Jedná se práce studentů SUPŠ Jihlava - Helenín z prostředí údolí Doubravky a Chotěboře.
ČTENÁŘSKÁ DÍLNA - Nabarvené ptáče
7.06. 11:29 - V pondělí 17.6. proběhne v prostorách Zastavkafe další Čtenářská dílna, tentokrát budeme diskutovat nad knihou J. Kosinského Nabarvené ptáče.
Kulturní akce v červnu
27.05. 21:49 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
9.08.19 21:40 Dobrá Společnost
1.09.19 13:22 Petr Kletečka
7.09.19 15:22 Dobrá Společnost a Zastavkafe
28.07.19 23:37 Dobrá Společnost
28.08.19 10:28 TK Ella Chotěboř
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2019-08-03 11:58:21 Josef Vogel
2019-06-25 08:13:42 Milan Stránský
2019-06-13 23:14:25 Ondra
2019-06-12 12:43:57 Pepan
2019-05-12 19:20:10 Petr
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky