Volný čas

Datum: 18. červen 2012, 09:47
Autor: Miroslav Gura
Rubrika: Úvahy a glosy
Patřím spíše k těm, co se systematicky sportu vyhýbají. Narazil jsem, pochopitelně na přátele, kteří mají ke sportu zcela opačný názor a svůj volný čas netráví podepíráním si zad gaučem a zíráním na monitor počítače nebo televize. Omluvit svůj „nepohyb“ jsem se pokusil argumentem, že nejsem hazardér se zdravím, abych se motal po silnici autům pod koly. Mým zadosti učením bylo, uznali, ježdění po hlavních silnicích není úplně bezpečný sport. Byl jsem přesvědčen, abych se jel podívat na cyklotrasy v obci Přibyslav. Překvapením bylo, kolik lidí se věnuje pohybu a ježdění a dokonce i to, co všechno se dá vidět v klidném prostředí bez aut.

Pokusil jsem se totéž opakovat v okolí Chotěboře a ejhle, v Chotěboři není kam si v klidu zajet bez toho, abych nemusel hazardovat jízdou po silnici. Je to podivné, ale město, s počtem obyvatel jako je Chotěboř a okolí, nemá nikde prostor pro projížďku na kole nebo na in-line bruslích. Přitom okolí Chotěboře je plné zajímavých míst, která by bylo zajímavé opakovaně navštěvovat, pokud by k nim vedla vhodná trasa. Není načase zapřemýšlet, jestli město nemá investovat něco do volného času prožitého zdravě, tak aby lidé poznali i své okolí a jeho krásy?

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Kontrolní otázka:
Kolik je jedna a deset?

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.06.12 22:40
Autor: Gregor
Titulek: Stará pravda
To už se tady párkrát řešilo. A nemusíte jezdit jenom do Přibyslavi. Dalším tipem je např. Ždírec (cyklostezky na všechny strany - Studenec, Benátky, Krucemburk, Ransko ...). V současné době se chystá k realizaci dlouhá cyklostezka ve Světlé atd.
A cyklostezky a Chotěboř ??? Bohužel, jen jedno velké a prázdné nic.
To samé by se dalo napsat např. u hřištích s umělým povrchem. To už je dávno také všude (dokonce i ve Vepříkově, v Jílmu,.... !!!)
Když tady se všechny peníze vybryndají na přiblblé městské oslavy, poloprázdné metropolitní opery a další kraviny...
odpovědět | #2 | 19.06.12 07:37
Autor: Ludva
Titulek: Re:Stará pravda
Gregore, jsi nejen mimo mísu, ale naprostý...
Chtělo by to nejen blábolit, ale taky se dívat kravino.
odpovědět | #3 | 19.06.12 12:40
Autor: Ilona
Titulek: Re:Stará pravda
Naprosto souhlasím: Chotěboř a cyklistika = ubohost
odpovědět | #4 | 19.06.12 14:41
Autor: Ludva
Titulek: Re:Re:Stará pravda
Dopr....sledujete vůbec, že je předaná vlečka s napojením směru na Ždírec, nebo jenom rejpat, rejpat, rejpat.
odpovědět | #5 | 19.06.12 16:28
Autor: Marťas
Titulek: Proč?
Přemýšlím o tom, proč člověk, který se pohybu systematicky vyhýbá najednou bojuje za budování cyklotras v Chotěboři. Vypadá to, že v Chotěboři nám začíná volební kampaň (ODS??) a budování cyklotras bude jedním ze slibů na jejich volebním letáčku :-)! Takže s tím rýpáním jsi to Ludvo vystihl celkem trefně! Já na kole jezdím téměř každý den a nádherných tras a cílových zastávek je tu v okolí i bez cyklostezky spousta!
odpovědět | #6 | 19.06.12 22:44
Autor: Roman Juránek
Titulek: Re:Re:Re:Stará pravda
Nějak nejsem v obraze. Co znamená ta vlečka s napojením na Ždírec?
odpovědět | #7 | 20.06.12 07:59
Autor: Ludva
Titulek: Re:Marťas
Takže se máme těšit na další modrá tykadla s kontakty až někam nahoru??
odpovědět | #8 | 20.06.12 08:39
Autor: Miroslav Gura
Titulek: Re:Proč?
Je to téma k zamyšlení a pokud je bezpečných tras dostatek tak považuji věc za uzavřenou. Očekaval bych, že právě sportovec se k tématu vyjádří obšírněji.
odpovědět | #9 | 20.06.12 08:46
Autor: Ilona
Titulek: Re:Proč?
Myslím, že tahat sem politiku je docela zbytečné a je velmi jednoduché na ni svalovat cokoliv. Já také jezdím na kole skoro každý den, už spoustu let a také si umím najít krásné trasy a krásná místa. Ale nebylo by fajn se někdy projet jen tak v pohodě po cyklostezce bez neustálého strachu, kdy mne někdo na silnici srazí?
odpovědět | #10 | 20.06.12 09:49
Autor: Frank
Titulek: For Ludva
Ludva by měl/a napsat, co myslí tou vlečkou. Ale předpokládám, že se jedná o vybudování cyklostezky po bývalé vojenské vlečce směr Bílek. Jestli je tomu tak, tak se ptám, v jaké je to nyní fázi. A i kdyby to už bylo nějakým způsobem aktuální (což já osobně nepředpokládám, byť se třeba mýlím), tak se dále ptám: proč až nyní?
Proč až teď, když dotace na cyklostezky se rozdávaly už před lety - viz. např. zmiňovaný Ždírec, Přibyslav, kde zřejmě vystihli přesně dobu, kdy se peníze na cyklostezky daly sehnat. Nyní to bude velký problém, a tak případná cyklostezka směr Bílek může zůstat jenom snem na papíře. Případně to město zacvaká za své tak, jako se v minulosti vybudoval např. zimní stadion...
A ještě k cyklostezkám versus cyklotrasám. Cyklotrasy tady máme pěkné, Vysočina je v tomhle nádherná a míst, kam se dá vyrazit na kole je v okolí Chotěboře dost. Problém ale nastává v případě, že chcete vyrazit na kolo s malými dětmi a už vůbec nemluvím o in-line bruslařích. Ti v Chotěboři prostě mají absolutní smůlu.
odpovědět | #11 | 20.06.12 10:02
Autor: Ludva
Titulek: Re:For Frank
Franku, kolem sportu se taky pohybuju a zajímá mě, co se děje.. Na zimák se dostalo minimálně 6 melounů z medvěda a pozemky se teprve teď převedly od vojáků na město. Takže ono to jde rychle jako všude v Česku. A že to budou zachraňovat zase bojovníci za změnu? Chacha..
Výkup pozemku není levný, ani jednoduchý. Ahoj, ono to v Chotěboři docela ujde.
odpovědět | #12 | 20.06.12 10:50
Autor: Frank
Titulek: Re:Re:For Frank
Každé peníze, které přijdou z venku, jsou dobré. Ale 6 mega v poměru, co celkově se do zimáku narvalo, jsou drobné. Normální je velké stavby stavět pomocí dotace, která ale (aby to pro město/obec mělo smysl a bylo to ufinancovatelné) musí být 60 % a více! Nejlépe 80-90 %. S takovouto dotační podporou se například financovali cyklostezky ve Ždírci. Tzn., že na cyklostezku, jejíž náklady byly 5 milionů, dal Ždírec ze svého jen 500 tisíc. A to je prostě cena, za kterou má smysl do toho jít.
Co se týká vojenského majetku (vlečky) v areálu Bílek. Tam je ten problém, že město vůbec nenapadlo se o to zajímat. Proto k tomu dochází zřejmě až nyní. Podle mě tedy s křížkem po funuse. Protože s dotacemi je to dnes na draka.
odpovědět | #13 | 20.06.12 12:14
Autor: Ludva
Titulek: Info
Chotěboř snad nemá nikoho, kdo by se pochlubil úspěchem. Fotbal postoupí do kraje a asi to chce ututlat, o hokeji radši nemluvím, to je kapitola sama pro sebe. Takže bacha - buď se občan anonymně projevuje, nebo vůbec. Jedno nám jde - kritika všeho.
Ono je to ale prý ve všech městech...
odpovědět | #14 | 20.06.12 13:56
Autor: Miroslav Gura
Titulek: Re:Ludva
Článek nebyl kritika, ale námět k diskusi a né k osočování "co bylo", "kdo koho" nebo "kdo s kým".
odpovědět | #15 | 20.06.12 14:17
Autor: Ludva
Titulek: Re:Re:Gura
No tak dobrá. Diskuse končí, protože je všechno OK.
odpovědět | #16 | 21.06.12 17:48
Autor: Filipes
Titulek: Re:Ludvo
Ludvo, ty jsi pěkný kretén!
odpovědět | #17 | 22.06.12 07:53
Autor: Ludva
Titulek: Filipes
Když už tak: Vy jste pěkný kretén. Je vidět, že to máš v hlavě pomatené - kretén není pěkný, podívej se před večerníčkem do zrcadla.
odpovědět | #18 | 2.07.12 00:30
Autor: pan Uher
Titulek: Re:Filipes
Ludvo ty vemeno vymletý...


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Semifinálové utkání HC Chotěboř
28.02. 22:45 - Hokejový klub HC Chotěboř zve všechny své fanoušky na druhé semifinálové utkání play-off o pohár Vladimíra Martince mezi hokejisty Chotěboře a Moravské Třebové, které se uskuteční v neděli 1. března 2015 od 17:00 na zimním stadionu v Chotěboři. V prvním semifinálovém utkání byla úspěšnější Moravská Třebová, která Chotěboř zdolala 9:5. Do semifinále chotěbořské mužstvo postoupilo po vyřazení hokejistů Hlinska.
Přehled událostí na březen
28.02. 22:32 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled událostí tentokrát na měsíc březen.

Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Divadelnický ples
27.02. 20:23 - Vážení přátelé.
V sobotu 7. března 2015 se od 19.30 hodin uskuteční v chotěbořské sokolovně další z divadelnických plesů. K tanci a poslechu vám opět zahraje skupina TRIK. Těšit se můžete opět na tradiční společná vystoupení divadelníků, soutěž a tombolu. Vstupenky na tento ples jsou ještě k zakoupení v prodejně SOLETA na náměstí T.G.M. v Chotěboři.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Nabídka pronájmu nebytových prostor
25.02. 11:50 - Nabízíme pronájem nebytových prostor za účelem provozování restauračního zařízení.
Adresa pronajímatele: CEKUS Chotěboř, Svojsíkova 333
Umístění: budova víceúčelové haly ARÉNA, Chotěboř 1.nadzemní podlaží Výměra: 82 m2
Kritéria pro výběr nájemce:
- výše nabídnuté ceny (minimální cena měsíčního nájemného a plateb za služby 13.000,- Kč)
zajištění nekuřáckého prostředí
- provizi 15% z celkových tržeb na akcích pořádaných pronajímatelem
Nabízíme: smlouvu uzavřenou dle občanského zákoníku na dobu určitou dle dohody až na 3 roky s možností jejího prodloužení
Adresa a termín přijetí nabídek:
Nabídky v listinné formě doručte nejpozději do 13. 3. 2015 do 12 hodin na adresu CEKUS Chotěboř, Tyršova 256, 583 01 Chotěboř.
Kontaktní údaje pro bližší informace:
GSM : 731 520 637; e-mail: reditel@cekus.eu
Sjezdovka Svatá Anna opět v provozu
3.02. 10:22 - Dne 3. února 2015 bude zahájen provoz na sjezdovce Svatá Anna. Provozní doba o prázdninách bude od 14:30 – 19:00 hodin. Aktuální informace naleznete zde.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
8.01.15 21:00 Dobrá Společnost
11.01.15 20:32 Jakub Hübner
7.01.15 10:04 Milan Stránský
11.01.15 21:40 Tomáš Dostálek
14.01.15 13:30 Milan Stránský
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2015-03-06 14:20:36 obguquioname
2015-03-03 09:57:26 Překvapený
2015-02-27 18:50:16 Veve
2015-02-27 08:42:20 XRumerTest
2015-02-23 12:13:32 AlbertoRoruplip
FACEBOOK
WEBCAM
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER