Zimní stadión v Chotěboři

Datum: 24. únor 2006, 15:12
Autor: Maša Miroslav
Rubrika: Náš region
Tímto bych chtěl poděkovat starostovi města a panu Uchytilovi za velmi vstřícný postoj a pomoc při evakuaci ze zimního stadiónu a zajištění provizorního působiště firmy Drupos-projekt. Jejich pomoc byla byla určitě nad rámec jejich povinností a probíhala v době kdy jistě měli dost starostí se zajišťováním záchrany zimního stadiónu a tím zabránila ještě větším škodám na provozu naší firmy.
Zároveň bych chtěl vzkázat všem restauračním sýčkům (kteří u toho nebyli, ale jistě by dělali všechno lépe), že dle mého názoru jen těžko šlo podniknout na záchranu stadiónu více a to jsem celou činnost sledoval přímo na místě z našeho pracoviště a jako projektanti o stavbách i něco víme.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 25.02.06 12:01
Autor: Loleq
Titulek: Rofl
Řekl bych , že šlo a všichni to moc dobře víme.
odpovědět | #2 | 25.02.06 22:11
Autor: ds
Titulek: Sport, sport, sport
V Chotěboři se neumíte bavit o ničem jiném než o sportu a samozřejmě zimním stadionu. Není zřejmě jiných událostí a problémů.
odpovědět | #3 | 27.02.06 13:42
Autor: L@
Titulek: Spatna investice
Kdyby tak dal nekdo alespon kus tech silenych penez, ktere stoji v lete nevyuzity stadion, na opravu silnic...
odpovědět | #4 | 27.02.06 19:08
Autor: Mussa
Titulek: Re:Spatna investice
Kdyby se stalo to co říkáš, tak by zase plno lidí říkalo to samé naopak.Prostě si nevybereš.Peníze se strkají do toho, do čeho se odhlasuje.
odpovědět | #5 | 2.03.06 05:54
Autor: Brožík
Titulek: Poděkovat nebo vyhodit??
Problémy se stadionem v Chotěboři přišly několik týdnů po prvním varování, které se u nás na okrese objevilo v podobě praskliny na střeše plaveckého bazénu v Havl. Brodě.
Pokud by se pan starosta a místostarosta chovaly k obecnímu majatku jako správní hospodáři (mimochodem to jim ukládá zákon!!), tak by po takovém problému v sousedství ihned poslali na střechu zimního stadionu hasiče nebo jiné lidi, kteří mohou a umějí pracovat ve výškách, aby odklízeli sníh.
Místo toho se zástupci města chovali jako velcí suveréni, nám se přeci nemůže nic stát, náš stadión je lepší než v nějakém okresním městě a ouha stačilo možná pár hodin sněžení navíc a Chotěboř by měla podobný stadion jako Humpolec.
Za takovou práci se neděkuje, snad pouze stačilo a odejděte!!
odpovědět | #6 | 2.03.06 09:12
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Poděkovat nebo vyhodit??
Náš stadion je zcela jiné konstrukce než v Humpolci nebo v Havlíčkově Brodě a má také úplně jinak spočítanou statiku. Odklízení sněhu patří do běžné údržby, která je povinností nájemce. Zimní stadion si od města na 20 let pronajal hokejový klub HC Chotěboř. Hasiče lze nasadit pouze v krizové situaci. Dokud krizová situace nenastane, je nutno za odklízení sněhu tvrdě zaplatit. V případě zimního stadionu v Chotěboři by úklid od komerční firmy stál kolem půl milionu korun. Tyto peníze není hokejový klub schopen zaplatit, ale v rozpočtu města je také nenajdete. Chotěboř se již léta potýká s velmi nízkými příjmy, takže rozpočty se v zastupitelstvu schvalují bez kolonky "Rezerva", jsou vyrovnané úplně na haléř. Vedení města nesmí objednat nic, co není v rozpočtu, ani kdyby to stálo pouhých pět korun, natož půl milionu! Když nemáte povinnost (tu má hokejový klub) ani možnost (zastupitelstvem schválený rozpočet města s tím nepočítal) a statik Vám potvrdí, že střecha má rezervu ještě na 25 cm nového sněhu, vyhodíte preventivně z pokladny půl milionu? Ono by to ani nešlo. Muselo by se sejít mimořádné zasedání zastupitelstva a odhlasovat, která položka (případně více položek) v rozpočtu se zruší, aby se vůbec mohlo odklízení sněhu objednat. A to by bylo těžké hledání a velká hádka. Letos totiž Chotěboř nemá peníze ani na jednu pořádnou investiční akci, na všechny větší akce si bude brát úvěr. Nejspíš by se musely skoro úplně zrušit letní opravy chodníků a komunikací (jenom těch děr, co po letošní zimě bude) nebo sáhnout natvrdo do rozpočtů škol, pečovatelské služby apod. Ale kdo zná situaci, ten ví, že všechny rozpočty jsou již léta utažené až na krev. Když to shrnu, Chotěboř si musí konečně přiznat, že sice má zastřešený zimní stadion, ale nemá peníze na jeho provoz a údržbu.
odpovědět | #7 | 2.03.06 09:56
Autor: Mussa
Titulek: Heh
Takže protože nejsou peníze na vyklizení střechy, musí se čekat až bude krizová situace a pak teprve se začne něco dít.Je to ubohé.Ubohé že se něco takového může dít.Když se ten stadion stavěl, měl se hned udělat rezervní fond na takovéto situace.Kterými předcházet ještě větší škodu.Myslíte že oprava, která bude nyní potřeba, aby byl stadion funkční bude levnější než půl milonu ? Myslím , že ne.A pokud by bylo nutné udělat zvláštní krizovou schůzi se zastupitelstvy, určitě by to bylo lepší, než čekat, až bude krizová situace.To je prostě tak, že tady se čeká až problém nastane.Ne jak mu předejít.Je mi jasné, že teď tady zase budete psát, že na to město nemá a podobně.Ale když na to město nemá, tak halu stvět neměla.Protože s tím ,že se postavila hala, nastaly také určitě povinnosti.A to že zimní stadion je v pronájmu hokejového klubu znamená,že tím už jako není města a vy jim můžete říct :" To je váš problém, vyřiďtě si to jak chcete!" Asi tak bych to viděl.Prostě se mělo dřív myslet na ty problémy,které mohou nastat a vymyslet plány na tyto situace.Jenže vy tady pak akorát pořád jaký jste chudáci, že na nic nemáte a že vlastně nic není vaše, ale vše je v soukromí.Možná by jste si měl uvědomit.Že všechno co je v Chotěboři není jenom těch, kteří to vlastní nebo mají v pronájmu, ale také vás, zástupců, starosty a místostarosty.
odpovědět | #8 | 2.03.06 11:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Heh
Především by bylo dobré vědět, že projektanta střechy zimního stadionu ani ve snu nenapadlo, že by někdy bylo potřeba ze střechy odklízet sníh. Proto na tu střechu nevybudoval vůbec žádný přístup a dostanete se na ni jen z vysokozdvižné plošiny. A to ještě ne z každé, například plošina technických služeb je krátká. Na projektantovi si ovšem nikdo nic nevezme, protože podle tabulek měl vyprojektovat únosnost 100 kg na metr čtvereční a on pro jistotu vyprojektoval 140. První tři zimy to bylo v pohodě, takže nikoho ani nenapadlo plánovat nějaké peníze na odklízení sněhu. Letos se tam ale objevilo až 300 kg na metr čtvereční, přičemž stavební norma pro Krkonoše je jenom 250 kg, takže ani to by nestačilo. Opravy pravděpodobně nic stát nebudou, protože žádné trvalé poškození konstrukce není vidět. Poslední slovo ale bude mít statik po podrobné prohlídce. Město si může dovolit provozovat jenom tolik zařízení (kulturních, sportovních), kolik jich ze svého rozpočtu utáhne. A zbytek buď budou provozovat soukromé subjekty nebo tady ta zařízení a ty služby nebudou vůbec. Chotěboř má rozpočet mizerný, takže toho utáhne dost málo. Přesto si občané vynucují, aby město cpalo peníze, které nemá, do dalších a dalších zařízení.
odpovědět | #9 | 2.03.06 13:52
Autor: jakub
Titulek: Peníze, peníze, peníze...
Ano, Chotěboř má zimní stadion a nemá peníze na jeho údržbu a provoz - to je velice přesně řečeno. Spousta lidí to říkalo už předem, padla na to velká část rozpočtu (pokud vím, tak v době kdy se o stavbě rozhodovalo byl rozpočet cca 126 mil. Kč a stadion stál něco přes 20 mil., tehdy se o tom říkalo "Chotěboř je skvělé město, protože dává celou šestinu rozpočtu na sportovní aktivity") a docela by mě zajímalo, kolik stojí stadion město ročně na úrocích, protože (tuším) si město ještě bralo úvěr.

Přes léto je stadion prázdný, ten jeden, dva koncerty toho tolik pro stadion nevydělají a ostatní nápady na využití mě opravdu nezaujaly.

Pronajmout halu vietnamským obchodníkům jako velkou prodejnu a sklad by problémy dost možná vyřešilo a vsadím se, že oni by si ten sníh sházeli, jakmile by napadnul ;-)
odpovědět | #10 | 2.03.06 14:47
Autor: Mussa
Titulek: Re:Peníze, peníze, peníze...
Přesně tak...a hokej by se hrál na přehradě :D
odpovědět | #11 | 6.03.06 13:31
Autor: jakub
Titulek: Hokej na přehradě
Ano, to by bylo ideální, při letošní zimě je to celkem dobrý nápad. Navíc to bude víceméně bez nákladů a případné utopené brusle a do rákosí hozené puky bych hokejistům klidně hradil z nájemného od trhovců ;-).

Pokud tento nápad neprojde (a stadion nespadne) zkusil bych jim na konec hokejky přidelět onu kovovou část lopady a posílat je na střechu jakmile napadne víc než 1 cm sněhu....
odpovědět | #12 | 7.03.06 16:22
Autor: Brožík
Titulek: Re:Re:Poděkovat nebo vyhodit??
To, že je rozpočet Chotěboře napnutý je především výsledek Vašeho působení na radnici. Jasně není úplně přesné porovnávat vesnici s městem, ale když to jde v Jindřichovicích p.S., tak i Vy byste se mohli chomat jako manažeři. Kostlivci typu projektu na metropolitní síť (bezdrátový Internet) nebo plány na aquapark jsou ukázkou toho, že když chcete tak několik stovek tisíc najdete.
A pokud jde o stav ohrožení, tak ten může starosta na svém území vyhlásit pokud jsou ohroženy životy lidí nebo hrozí velká finanční ztráta. Takže by i zásah záchranářů mohl být bezplatný. Tedy pokud byste opravdu chtěli problémům předcházet a šetřit obecní peníze.

P.S.
Minule jsem napsal, že jsou konstrukce v Chotěboři a Humpolci stejné a pokud jde o H. Brod, tak jsem psal o plaveckém bazénu a o tom, že pro Vás mělo být výstrahou, že se objevila na jednom s nosníků broského plavečáku prasklina. To z jednoduchého už můj praděd věděl, že v Chotěboři bylo vždy víc sněhu něž v Brodě!!!
odpovědět | #13 | 7.03.06 21:10
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Poděkovat nebo vyhodit??
Mýlíte se! Obdobný typ konstrukce, dokonce od stejné firmy, má Humpolec a Hlinsko. Jsou to konstrukce kovové. My máme zcela originální konstrukci z dřevěných vazníků. Starosta může vyhlásit stav ohrožení, až když skutečně nastane. Tedy nikoliv týden dopředu, když má střecha ještě 33% rezervu. V dalších dnech už HZS kraje Vysočina řešil situaci tak, že nechal ohrožené stavby i jejich okolí vyklidit, ale výjezdy za účelem bezplatného shazování sněhu byly zrušeny. Okresní velitel HZS nám jasně řekl, že to u nás byla výjimka a příští rok ať si zajistíme stadion sami, na jejich pomoc ať už nespoléháme.
odpovědět | #14 | 7.03.06 21:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Poděkovat nebo vyhodit??
Metropolitní síť není projekt Chotěboře, ale Svazku obcí Podoubraví. Sportovní areál zase byl jedinou reálnou možností, jak dostat do Chotěboře peníze z EU. Tento areál byl v dané lokalitě plánován již od 50. let minulého století a nikdy se na něj nenašly peníze. Kraj vysočina však bude tento areál zařazovat do příštího plánovacího období EU, takže peníze za projekt nazmar nepřijdou. A pokud jde o koupaliště, které honosně nazýváte aqvaparkem: z rozsáhlé ankety, která se uskutečnila mezi občany města v roce 2003 jednoznačně vyplynulo, že lidé požadují buď letní koupaliště nebo krytý bazén jako nejdůležitější investici ve městě. Větu "To, že je rozpočet Chotěboře napnutý, je výsledek především Vašeho působení na radnici." bych prosil vysvětlit. Rozpočet Chotěboře byl mizerný vždycky, ale situace se zhoršuje, protože stát dává obcím v reálném vyjádření stále méně peněz. Stát je totiž zadlužený a rozhodl se, že své dluhy bude řešit na úkor obcí. Ta chudší města a chudší obce, mezi které patříme, to samozřejmě pociťují jako první. Ale žádný seriózní nápad, jak by měla Chotěboř zbohatnout, jsem ještě od nikoho neslyšel!
odpovědět | #15 | 7.03.06 22:59
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:Poděkovat nebo vyhodit??
Peníze, peníze........Tak na co tam jste ? Měl jste ty peníze sehnat a sníh odklidit.Pořád se tady akorát debilně vymlouváte na rezervy a že nemáte prachy.Tak k čemu tam jste, když je neseženete ? Tak to zbourejte a je to !!! To jsou pořád jen samé peníze,nejsou peníze a nejsou.Obyčejnej člověk když nemá peníze tak si je půjčí.Jenže vy jste už město tak zadlužily, že už vám nikde nepůjčej nebo co ?A když hala nespadla letos, tak spadne příští rok.A to jsem opravdu zvědavej na co se budete vymlouvat potom.Nechte už těch nesmyslných vět a začněte vymýšlet rezervní plány na dané krizové situace aby jste jim mohly předcházet než je řešit, když už je téměř pozdě.
odpovědět | #16 | 8.03.06 01:02
Autor: Fujera
Titulek: pane Linharte
Možná byste se měl vrátit do soukromé sféry aby jste konečně viděl, že je potřeba začít přemýšlet manažersky. Nezlobte se na mě, ale už je opravdu neúnosné vše omlouvat rozpočtem, který je na prasknutí. Takhle to vypadá, že přijde nějaká neočekávaná událost a město zbankrotuje! Bylo by dobré, kdyby konečně někdo odpovědný přišel s návrhy, kde a jak přilepšit městskému rozpočtu.
odpovědět | #17 | 8.03.06 09:32
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:pane Linharte
Vážení, obec není fabrika, aby si mohla peníze vydělat tím, že zvedne výrobu a zvýší tržby. Drtivou většinu jejích příjmů tvoří příděl ze státního rozpočtu. K tomu si může přilepšit příjmy z majetku (těžba dřeva, pronájem budov a pozemků), pokud ovšem takový majetek má. Chotěboř samozřejmě něco má, dřevo těží, budovy a pozemky pronajímá, ale moc velké přilepšení do rozpočtu z toho není. Prostě toho majetku za historické období moc nenashromáždila. Pak ještě může mít příjem z poplatků, například za psy, za parkování, za zábor veřejného prostranství, z ubytovací kapacity, na tržnici, za svoz odpadu, ... Občané i firmy vyvíjejí velmi silný tlak spíše na snižování těchto poplatků než na zvyšování. Úvěr jako zdroj příjmů je dobrý, když si za něj pořídíte investici, která bude vydělávat. Zařízení města většinou poskytují dotované, tedy ztrátové služby, takže o návratnosti nelze hovořit. Úroky z úvěru jsou tedy čistým výdajem navíc. Proto zastupitelé jen velmi neochotně zvedají pro úvěry ruce. Laskavě si uvědomte, že o rozpočtu a o finanční politice města nerozhodují manažeři (starosta, místostarosta), ale 21 zastupitelů, přičemž hlas každého z nich má stejnou váhu. Starosta ani místostarosta nemají žádné manažerské kompetence ve vztahu k financím a dokonce ani ve vztahu k zaměstnancům! Starosta ani místostarosta nemají právo rozhodnout, kdo bude na úřad přijmut, jaký dostane plat, jaké bude mít odměny a už vůbec nemohou propustit zaměstnance, se kterým nejsou spokojeni. Ve veřejné správě platí úplně jiná pravidla hry než v soukromé sféře. Když se vrátím k těm úvěrům, v porovnání s jinými subjekty veřejné správy je Chotěboř zadlužená jen velmi málo. Problémem je, že město financuje všechny ztrátové aktivity, všechna ztrátová zařízení (kultura, sport, zdravotnictví, sociální služby, volnočasové aktivity, školství), co jich tady ve městě je. A příděl ze státního rozpočtu nestačí na to, aby město táhlo ztrátový fotbal, ztrátový hokej, ztrátové kino, ztrátový stacionář, ztrátové jesle, ztrátovou pečovatelskou službu, ztrátové hasiče, ... a přitom zajišťovalo údržbu komunikací, sečení trávy na 25 hektarech plochy ve městě a místních částech, platilo 1,6 milionu ročně za veřejné osvětlení, údržbu hřbitova, atd., atd. Nezapomeňte, že se o své příjmy musíme dělit i s osmi vesnicemi - místními částmi, které pod nás patří. Tam také mají místní komunikace, veřejné osvětlení, plochy zeleně, kanalizaci, autobusové čekárny, hasiče a hasičskou zbrojnici apod. A na provozní výdaje se státní dotace neposkytují. Pokud bychom klesli tak hluboko, že si na provozní výdaje začneme brát úvěry, je to začátek konce. Úvěr na provozní výdaje nic neřeší, ty peníze se nikdy nevrátí. To může udělat fabrika, která díky tomu udrží výrobu, pak získá zajímavou zakázku a ty peníze se jí vrátí. Město to udělat nemůže.
odpovědět | #18 | 8.03.06 11:25
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:pane Linharte
Hlavně že jste stavěli krytý stadion, když na to nemáte.Pokud tam máte lidi, kterým nejde o to, aby např. Hala nespadla, tak se na mě nezlobte, ale to je opravdu hodně.To nám chcete říct, že většina hlasovala pro to nechat to být jak je a počkat, jak to dopadne ? To je vážně politujícíhodné chování.Každý z těch jak píšete 21 zastupitelů, by měl zvednout ruku a říct, musí se to řešit, jinak to spadne a na nějaké rezervy vůbec nehledět.Dokola tady pořád opakujete, jak je na tom město finančně špatně, jak jsou slabé státní dotace, že na nic není, není na to aby se opravovali chodíky, silnice, upravovala zeleň a tak.Tak s tím něco dělejte ne ? Nebo to jsme na tom jako stát tak špatně, že se ani nedokáže postarat o obce ?Pokud se státu předloží rozpočet, kde nebudou nějaké nesmysly.Předloží se všechny výdaje a všechno okolo, tak se nic nezmění ? Pokud ne, tak už asi vážně to jde všechno do hajzlu.Město by se také mělo snažit o více těch kulturních akcí, z kterých jsou peníze.Je toho plno co by se dalo dělat.Jenže když nemá město ve vlastnictví ani sokolovnu, tak to jde pak těžko.Pokud se mýlím, že jí nemá ve vlastnictví tak se omlouvám, ale myslím, že nemá.Dají se pořádat koncerty, nejsme zase tak malé město, aby se nesešlo pár lidí kteří příjdou.Není to moc, ale když by to stálo za to, tak se to třeba vyplatí.A zase jsou peníze na něco co městu prospěje.I kdyby se z toho zaplatil jeden chodník novej, pořád lepší, než si tady stěžovat, že peníze nejsou.V létě se dají pořádat Tábory, lokalit je tady dost.Historické panství Rochňovec je kousek od Chotěboře a to že chátrá také nikoho nezajímá.Je na prodej ale pokud se včas neprodá, spadne a bude po památce.To by se město nemohlo starat ? Běžte se tam podívat jak je tam krásná přiroda kolem, ale myslím si , že to tam znáte.Chatky tam se nechají s přehledem používat na tábory, prostory na stany tam jsou taky.Za tábory se také platí.Další peníze pro město.Je to sice nejprve investice, ale nejde o to, aby peníze byly teď hned.Jde o to aby jednou byly.To jsou dva příklady, jak něco udělat.To jsem vymyslel já, student.Tak mi neříkejte, že není nic jak sem přitáhnout prachy.Jde asi o to, jen trošku začít myslet a vymýšlet nápady.Pan Pravda, těch nápadů má určitě stovky.A pokud vy nejste schopný nic vymyslet, pak by tam kde jste vy měl být on.
odpovědět | #19 | 8.03.06 13:40
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:pane Linharte
Krytý stadion stavělo minulé zastupitelstvo a moc dobře vědělo, že město nemá ani na stavbu ani na provoz a že ze stadionu bude zátěž, která jako dělová koule potáhne město pod vodu. Přesto ještě dokázali odhlasovat nájemní smlouvu s HC, která je pro město nevýhodná a kterou nelze vypovědět po dobu 20 let. Psal to nějaký geniální právník. Bohužel, v neprospěch města. Sokolovna paří TJ Sokol, kterému byla vrácena v restituci. Má ji pronajatou firma pana Širokého a jejich vzájemná smlouva je předmětem mnohaletých soudních sporů, protože je ještě horší než smlouva mezi městem a HC. Zastupitele, kteří rozhodují o rozpočtu, si volí občané ve volbách. Vedení města nemá žádný vliv na to, kdo sedí v zastupitelstvu a jak hlasuje. Zastupitelstvo nelze operativně svolávat dle potřeby. Schází se jen jednou za dva až tři měsíce. Lze sice svolat zastupitelstvo mimořádné, ale musíte to udělat 7 dnů dopředu, jinak zastupitelé nesmějí hlasovat a jakékoliv jejich usnesení je neplatné. Na mimořádných zastupitelstvech také bývá menší účast zastupitelů, takže je obtížnější něco odhlasovat. I když přijde třeba jen 13 zastupitelů, musí se zvednout nejméně 11 rukou pro. Je-li pro například 10 lidí ze 13, usnesení není přijato. Vedení města se tedy může pohybovat pouze v mantinelech, které dostane od zastupitelstva předem. Když mu dá zastupitelstvo do ruky rezervu 2 miliony korun, může s ní nakládat. Když má v ruce rezervu 0 korun, nemůže nakládat s ničím. Státu na obcích zas tak moc nezáleží. Naopak, ministr financí řekl starostům do očí, že budou od státu dostávat peněz ještě méně, protože stát nadělal dluhy a hodlá je splácet na úkor obcí! O rozpočtu se se státem nevyjednává. Peníze se přidělují podle jediného kritéria: počet obyvatel. Jestli je Chotěboř 500 m nad mořem a má tady třičtvrtě metru sněhu, zatímco v Čáslavi už je jaro a sníh znají jen z televize, to se nezohledňuje. Čáslav i Chotěboř dostávají od státu stejně, mají totiž stejný počet obyvatel. Vlastně Čáslav dostává víc mimořádných dotací na investice, protože přímo z Čáslavi je ministr průmyslu a obchodu. Z Chotěboře žádný ministr ani poslanec není, tak zase smůla. Koncerty prostřednictvím Městského muzea pořádáme a střídavě se na nich vydělává i prodělává. Dokonce i koncert Beatles Revival na zimáku byl ztrátový. Rochňovec: učili Vás ve škole něco o návratnosti investic? Kdyby tam ta šance na návratnost investice byla, už dávno by to někdo koupil. Vy asi nemáte představu, kolik dnes stojí stavební práce, že? Jinak byste si nemyslel, že pár koncertů může vydělat na opravu chodníku. Když přišlo na sourozence Ulrychovy do kostela 350 lidí, byl výdělek 12 tisíc. Kousek chodníku ale stojí milion. A když to přeženete s výší vstupného, nikdo nepřijde, lidi tady mají hluboko do kapsy.
odpovědět | #20 | 8.03.06 15:33
Autor: roman
Titulek: Re: Zimní stadion
Zdá se, že bude třeba asi volit jiné strany, než co jsou už dost dlouho u moci, anebo naopak jim to nechat pěkně vyžrat. Věřím, že pan místostarosta má pravdu, ale je to takové nějaké beznadějné. Evidentně se zde buduje nesmyslný systém a nějak se mi nezdá, že například ČSSD slibuje jeho zlepšení ( alespoň mezi jejich chvástáním není nic takového slyšet ). Ani KDU-ČSL žádnou razantní změnu neslibuje, ale naopak, na tomto fóru nám ústy pana Linharta pouze popisuje stávající naprosto katastrofální systém. Takže je asi na každém, chce-li to nadále podporovat anebo ne. A to říkám při plném vědomí toho, že současná opozice nijak hvězdně nepůsobí, ale snad alespoň personální změny ( na všech urovních ) jsou určitou nadějí na zvrat situace. Pokud dostává Chotěboř stejné peníze jako Čáslav je to katastrofa - no a kdo to má změnit, já jako občan, anebo politici?
odpovědět | #21 | 8.03.06 17:23
Autor: roman
Titulek: Re: Zimní stadion
Zdá se, že bude třeba asi volit jiné strany, než co jsou už dost dlouho u moci, anebo naopak jim to nechat pěkně vyžrat. Věřím, že pan místostarosta má pravdu, ale je to takové nějaké beznadějné. Evidentně se zde buduje nesmyslný systém a nějak se mi nezdá, že například ČSSD slibuje jeho zlepšení ( alespoň mezi jejich chvástáním není nic takového slyšet ). Ani KDU-ČSL žádnou razantní změnu neslibuje, ale naopak, na tomto fóru nám ústy pana Linharta pouze popisuje stávající naprosto katastrofální systém. Takže je asi na každém, chce-li to nadále podporovat anebo ne. A to říkám při plném vědomí toho, že současná opozice nijak hvězdně nepůsobí, ale snad alespoň personální změny ( na všech urovních ) jsou určitou nadějí na zvrat situace. Pokud dostává Chotěboř stejné peníze jako Čáslav je to katastrofa - no a kdo to má změnit, já jako občan, anebo politici?
odpovědět | #22 | 8.03.06 20:38
Autor: Fujera
Titulek: Sportovní web ichotebor.cz
Řeknu Vám jednu věc. Už se musím hořce usmívat nad tím, že na informačním webu o Chotěboři je nějakých 75% zpráv ze sportu. Přijde mi, že tady ani nic jiného neexistuje. Chápu, že na radnici sedí sportovní nadšenci, ale doufám, že lidé, kteří si takovéto zastupitele zvolili si alespoň nyní uvědomují, že zvolit někoho, kdo mu slíbí stadion, který využijí pár měsíců v roce a ten město finančně neuvěřitelně zatíží na x let dopředu, je totální kiks. Proč bych měl otevřít tento web a jen se dočítat, jak nějací regionální hokejisté zase někde prohráli (nic osobního)? Sport mám rád, ale čeho je moc... Nikde jsem se např. nedočetl, že hokejisté uspořádali nějakou brigádu a za to, jak se o ně město stará, vezmou lopaty a půjdou někam uklízet sníh nebo posypat chodníky, aby se aspoň dalo důstojně chodit v tomto období. A jak už tu někde přede mnou padlo, doufám, že si lidé spoustu věcí uvědomují a o volbách to dají jasně najevo.
odpovědět | #23 | 8.03.06 22:27
Autor: ???
Titulek: Re:Sportovní web ichotebor.cz
Jsi typickej šprt co nikdy nesportoval???
odpovědět | #24 | 9.03.06 09:12
Autor: Fujera
Titulek: Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
A ty jsi bohužel typický čecháček, co se ani neumí podepsat... V jednom máš pravdu. Učil jsem se vždy dobře. I slušnému chování. A co se týče sportu, hraje to v tomto případě nějakou roli? U hlupců ano, já vím.
odpovědět | #25 | 9.03.06 17:38
Autor: Roteiro
Titulek: Re:Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
Nehraje to nic podepsanej Fujero a pravdu v ničem nemá - byla to snad jen otázečka (soudě podle otazníků na konci věty)... tak se hnedka nerozčiluj, nemůžeme za to, že jsi nikdy nezapadl do normalní společnosti!!!
odpovědět | #26 | 9.03.06 18:22
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
Fujera má pravdu, pořád se tady akorát mluví o sportu, nebo o tom, jak město nemá peníze.Hala se neměla stavit.A to říkám já, kterej do ní chodím jak na bruslení, tak občas zahrát hokej.Město to stojí akorát peníze, které jsou potřeba jinde.Navážíš se tady do Fujery zcela zbytečně a bezdůvodně.Protože on má pravdu.To že ty máš jinej názor je věc druhá.
odpovědět | #27 | 9.03.06 18:51
Autor: Roteiro
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
Jak jsi přišel na to, že má pravdu? Jen proto, že má stejnej názor jako Ty? To je dost trapný !!! A čoveče Ty všechno komentuješ, jak kdyby jsi kdy pracoval v zastupitelstvu apod. a prostě do toho všeho vidíš-já si nemyslim, že všechno, tak prostý !!! Jo a já se nenavážel, jen jsem naznačoval, že se tu někdo rozčiluje zbytečne, když si i přes svou nespornou inteligenci neumí vysvětlit co znamenají otazníky na konci věty !!!
odpovědět | #28 | 9.03.06 18:57
Autor: Fujera
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
Viděl bych to tak, že nějaký inteligentní chlapec píše pod více "jmény". Myslíš, že mám potřebu s tebou polemizovat. Máš vůbec nějaký názor? Kromě toho, že se ti nelíbí ten můj?
odpovědět | #29 | 9.03.06 19:01
Autor: Fujera
Titulek: Re:Re:Re:Re:Sportovní web ichotebor.cz
NEMŮŽETE za to, že jsem NIKDY nezapadl do NORMÁLNÍ SPOLEČNOSTI? :-)))))))))))) Tak teď jsi mě opravdu pobavil... :-))))))))) Ty mě znáš? Víš, v jaké společnosti se pohybuji? A co je to prosímpěkně normální společnost? :-)))))) Prober se a polemizuj jako dospělý člověk, ano? Nedělej sportovcům ostudu. :-)
odpovědět | #30 | 9.03.06 19:23
Autor: Roteiro
Titulek: Re: Fujera
By jsi se divil mládenče :-) no mládenče... Prostě Patriku co je normální nevim! Normální totiž neni nic-nechtěl jsem normovat, to nejde...špatně jsem se vyjádřil !!! Myslel jsem společnost, kde se člověk může zasmát a v pohodě třeba u pivka pokecat s kámošema, KTERÝ MÁ!!! A tak...no víš to nejde, tak jednoduše napsat - to by jsi prostě musel někdy zažít !!! tak zatim čau
odpovědět | #31 | 9.03.06 19:37
Autor: Fujera
Titulek: Re: jakýsi Roteiro
Tak aby bylo jasno, mládenče. Víš, že jsem nikdy nezapadl do normální společnosti, ale vlastně nevíš, co normální společnost je. Co tím chtěl vlastně básník říci? Já vyslovím názor, že je v Ch. přesportováno a měly by se investice městu alespoň nějakým způsobem vrátit. Ty se snažíš rádoby vtipně jako dvě různé osoby (ha ha ha) můj názor zesměšnit a teď mě najednou oslovuješ křestním jménem (já ho tady nikde nepsal) a meleš něco o pivě a hospodě? Jak to souvisí s tématem? A máš nějaké jméno, hrdino?
odpovědět | #32 | 9.03.06 19:55
Autor: Roteiro
Titulek: Re: Fujera
Píši, že jsem se špatně vyjádřil-moje chyba! No a zbytek tveho posledního příspěvku posuzovat nebudu, jelikož bych se v podstatě opakoval...jednou to pochopíš, třeba... jo a nemám pocit, že bych tu psal za dva, nebo co...už musim běžet. čus
odpovědět | #33 | 9.03.06 20:08
Autor: Fujera
Titulek: Re:Re: Fujera
Znám pár takových chytrolínků jako jsi ty. Ty už to víš a já možná jednou pochopím... Ó jak moudrý musíš být! :-)))))))) Na žádnou mou otázku jsi neodpověděl a nějak jsi zapomněl na své jméno. Ale víš co? Nejsem rodilý Chotěbořák, takže tu je hodně málo lidí, kteří mě znají. Tudíž pro mě není zase tak těžké přijít na to, kdo jsi. Tak nějak mi to k tobě pasuje...
Takže ještě jednou, když už jsi v diskusi na nějaké téma, řekni svůj názor na ně, a ne na názor někoho jiného. Nebo ti leží v žaludku prostě jen Fujera? To je od tebe hezké... :-)))))
odpovědět | #34 | 26.03.06 08:03
Autor: Helena Hofmannová
Titulek: Spadlá hala
pracuji jako obchodní zástupce stavební společnosti a jedním z našich výrobních programů jsou i haly. Prosím o laskavé sdělení informací o spadlé hale. Firma, která ji dodává, je totiž výrazně levnější než ostatní. Děkuji.
odpovědět | #35 | 26.03.06 08:17
Autor: Mussa
Titulek: Re : Spadlá hala
Nám žádná hala ještě nespadla :D
odpovědět | #36 | 11.04.06 09:58
Autor: jakub
Titulek: Re:Spadlá hala
Konkurence jede ;-).
odpovědět | #37 | 27.04.06 00:18
Autor: 583 01
Titulek: Milan Linhart
Dobrý den,chtěl bych se zeptat proč občas nešetříte tím že se nenecháte nějákou firmou ,,natáhnout" vyhledávejte levnější firmy a nenechávejte si namluvit že je všechno strašně drahý každý víme že jakmile se má něco dělat pro město tak hned každý nahodí tu nejvyšší sazbu : - )
odpovědět | #38 | 27.04.06 00:18
Autor: 583 01
Titulek: Milan Linhart
Dobrý den,chtěl bych se zeptat proč občas nešetříte tím že se nenecháte nějákou firmou ,,natáhnout" vyhledávejte levnější firmy a nenechávejte si namluvit že je všechno strašně drahý každý víme že jakmile se má něco dělat pro město tak hned každý nahodí tu nejvyšší sazbu : - )
odpovědět | #39 | 5.05.06 09:34
Autor: Sportovec
Titulek: Zimní stadión - dotaz na vedení města!
Dobrý den! Měl bych dotaz na to, ajk město bude dále postupovat v otázce střechy zimního stadiónu. Jaký je naplánován další postup? Kdy přijede zkontrolovat střechu statik Bryčka případně jiný odborník? Kolik to bude stát? Už Bryčku někdo pozval? Atd., atd. .....
Protože střecha zimního stadiónu se pohnula a rozhodně se nevrátila do původní polohy. A jestli pan místostarosta a starosta v tisku a na internetu říkají, že je vše v pořádku, tak podle mě lžou a jsou trestuhodní hazardéři se životy občanů Chotěboře. Takže, ještě jednou, jaký bude další postup?
odpovědět | #40 | 10.05.06 09:46
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Zimní stadión - dotaz na vedení města!
Pan Bryčka přijede v pátek 12. května. Pan Bryčka je z Prahy a má spoustu jiných aktivit, takže byl docela problém ho do Chotěboře dostat. Prostě neměl dřív volný termín.
odpovědět | #41 | 12.05.06 10:40
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Zimní stadión - dotaz na vedení města!
Opravuji. Pan Bryčka se omluvil a přijede až v úterý odpoledne.
odpovědět | #42 | 12.05.06 14:24
Autor: Sportovec
Titulek: Podat zprávu
Dobře, pak podejte zprávu
odpovědět | #43 | 17.05.06 11:42
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Zimní stadión - dotaz na vedení města!
jak to vypadá se zimním stadiónem? byl se tady včera odpoledne podívat statik bryčka?
odpovědět | #44 | 17.05.06 16:28
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Zimní stadión - dotaz na vedení města!
Pan Bryčka se opět omluvil. Nebo vymluvil? Už to začíná být podezřelé... Nějak se mu do Chotěboře nechce.
odpovědět | #45 | 18.05.06 09:06
Autor: morous
Titulek: jak dál???
dobře, díky za odpověď. co však s tím budete dělat dál? jaké podniknete další kroky? zkusíte oslovit jiného statika? kdy? podle mě není již příliš času, zima může přijít klidně už v říjnu a do té doby by měla střecha stadionu být vyřešena resp. zajištěna proti případnému spadnutí. jak tedy bude vedení města postupovat dál?
odpovědět | #46 | 18.05.06 19:10
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:jak dál???
Pan Bryčka se pokusí na třetí pokus přijet příští týden.
odpovědět | #47 | 24.05.06 11:43
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:jak dál???
Pan Bryčka přijel, prohlédl, vyfotil, slíbil, že pošle zprávu, co kde posílit, opravit a vyměnit, slíbil, že zkontaktuje nějaké specialisty na prověrku šroubovaných spojů a zase odjel. Jeho zprávu očekáváme do týdne. Je jisté, že se budou muset posílit některé podélně prasklé krokve. Ale celkovou nosnost střechy zvýšit nelze. Takže se zase bude v zimě shazovat sníh, tentokrát už za peníze. Nebo se bude muset střecha vytápět. Technicky je to možné, finančně už to je horší. Anebo nám bude příroda milostivá a tolik sněhu najednou už nikdy nenapadne. To by bylo vůbec nejlepší. Asi se měla hned na začátku spočítat na větší únosnost, i když to platná norma nevyžadovala. Jenže v tom případě by byla střecha o 10 milionů dražší, takže je docela možné, že by dodnes nebyla žádná, protože do tak velké částky by zastupitelé nešli. Projektovaná nosnost je ale zachovaná, k tak závažným poruchám zase nedošlo, jde spíš o přípustnou míru přetížení. Bude-li na střeše do 35 cm sněhu, tak se nic neděje. Za letošní zimu ale napadly v kumulaci 4 m prašanu! Ty se postupně slehávaly a hutnily, aniž by aspoň něco průběžně odtálo. Takový průběh zimy je neobvyklý a spíše výjimečný. Práce na opravě střechy bude komplikovat souběžně probíhající rekonstrukce chlazení a ledové plochy, bude se to špatně koordinovat.
odpovědět | #48 | 24.05.06 17:10
Autor: Martin Hanousek
Titulek: Příští zima
Cituji pana Linharta (viz výše):
Vedení města nesmí objednat nic, co není v rozpočtu, ani kdyby to stálo pouhých pět korun, natož půl milionu! Atd... Pokud tedy bude muset město příští zimu poptávat soukromou firmu (a že by byla mírná zima-nevěřím), mělo by vytvořit příslušnou rozpočtovou rezervu předem, i když to bude těžké. A dotaz: pan Bryčka navrhne, co a jak opravit. Navrhne taky, kdo to zaplatí? Bude se dělat nějaká přístupová cesta, aby tam kluci ze záchraného praporu neviseli na lanech jak opice?
odpovědět | #49 | 24.05.06 17:27
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Příští zima
Potřebné peníze musí nalézt zastupitelstvo a udělat rozpočtovou změnu. Kdybych Vás chtěl hodně naštvat, tak napíšu, že si na uklízení sněhu můžeme vzít úvěr. Totéž platí i pro potřebné práce na střeše před sezónou. Zatím ale není na stole žádný návrh, natož projekt a jeho finanční vyčíslení. Důležité je, že v tom stavu, v jakém je střecha dnes, unese běžné (normované) zatížení bez jakýchkoliv úprav a oprav konstrukce nebo uklízení sněhu. Všechna opatření se budou týkat případného opakovaného přetížení.
odpovědět | #50 | 25.05.06 08:03
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Příští zima
Jenže zapomínáte dodat, že sloupy, které se uhnuly o cca. 20-30 cm ze svislé polohy se vrátily zpátky jen o cca. 5-7 cm. To znamená, že sloupy zůstaly odkloněny od svislice stále o cca. 15-20 cm. Kde tedy pane Linhart berete tu jistotu, že střecha stadiónu unese běžné (normované) zatížení bez jakýchkoliv úprav, když ještě není proveden důkladný statický posudek? Já nejsem statik, ale kdyby se mi v baráku odklonily zdi od svislice o 15-20 cm, tak bych z toho byl pěkně vyděšenej a bál bych se v tom baráku bydlet. Stadión je sice jiná konstrukce, ale sloupy měly být svislé a nyní nejsou! Podle mě, to tedy není v pořádku. Tím, že se odklonily sloupy, tak se přece jakoby natáhly vazníky a zároveň se zmenšilo vyklenutí. Navíc logicky muselo dojít k otlačení šroubových spojů do dřevěných vazníků. V konstrukci střechy došlo k nezvratným změnám. Teď je tedy přece nutné nechat provést důkladný posudek a průzkum. Ať to stojí, co to stojí. Pár fotek pana Bryčky nestačí! A řeči typu: „snad je to dobrý, snad už taková zima nebude, ...“ by se Chotěboři mohly v budoucnu pěkně vymstít. Proto neříkejte, že střecha stadiónu unese běžné (normované) zatížení bez jakýchkoliv úprav. Zatím to nikdo nemůže s určitostí vědět. Ani statik Bryčka ne!
odpovědět | #51 | 25.05.06 11:29
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Příští zima
A kdopak Vám napovídal takové nesmysly, že se sloupy uhnuly o 20 až 30 cm? Vy jste to snad zaměřoval? Nebylo to ani 10 cm. A ta zeď vedle je křivá, na ni moc nekoukejte. Máte pravdu, že přijede specialista, který bude zkoumat, jak moc došlo k zatlačení šroubů do dřeva. Pan Bryčka střechu projektoval a má celý její model v počítači, včetně rozboru, jakým směrem a s jakou intenzitou působí jednotlivé síly, jak se přenášejí různé tlaky, atd. Je tedy schopen posoudit, co ještě střecha vydrží. Ona vydržela 2,5 krát více, než na co byla vyprojektovaná. Příště už by samozřejmě 2,5 násobné přetížení vydržet nemusela. Vymyslím si, že by vydržela "jenom" 1,9 a potřetí už "jenom" 1,45 násobek, atd. Ta únosnost střechy s každým dalším přetížením klesá, ale zátěž,na kterou byla projektovaná, vydrží.
odpovědět | #52 | 25.05.06 12:12
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Příští zima
To mi nemusel nikdo napovídat. Mám oči a těm věřím. A to, že je zeď křivá, a že sloupy takhle vyhnuté byly vlastně i předtím, jsou řeči, které záměrně trousí vedení hokeje. Ta zeď je sice třeba křivá, ale ne o 20 cm. Takto křivé zdi se nestavěli ani v akci Z. Ty sloupy se prostě pohnuly a nevrátily do původní polohy. A už nevrátí. To je fakt, ze kterého se musí vycházet. Proto nevykládejte lidem nesmysly a nesnažte se tajit fakta. A rozhodně nepište, že střecha vydržela 300 kg, příště to bude např. 200 kg a potřetí např. už jen 150 kg. Takhle zjednodušovat by si netroufl ani ten nejlepší statik. V Humpolci stačilo pár šroubů a bylo to. Takže na to POZOR! Každopádně požadujte co nejkvalitnější posudek.
odpovědět | #53 | 25.05.06 13:07
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
Nevím, jestli už v Humpolci uzavřeli vyšetřování, ale povídá se, že vzpěry za to určitě nemůžou, protože v té střeše vůbec nebyly. To jako z toho vtipu, když vyšetřovali, proč spadl most. Písek se bránil, že za to nemůže, že byl labský, jemně přesátý a že ho tam bylo dost. Ocel se také bránila, že byla speciálně vytavená, až z dálné Rusi dovezená. Jenom cement pravil: "Na mně to nehrajte, já za nic nemůžu, já jsem tam vůbec nebyl!" Takže žádných pár šroubů pád střechy v Humpolci nezavinilo, tak jednoduché to zase není, že povolí dva šrouby a dobře udělaná střecha jde k zemi.
odpovědět | #54 | 30.05.06 12:04
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
zde někdo smazal několik celkem nevinných příspěvků. proč?!? kdo manipuluje s veřejností? kdo se snaží něco skrýt? cenzura! fuj!
odpovědět | #55 | 31.05.06 06:08
Autor: pepexx
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
je to tak zase je zde cenzura i můj komentář byl smazán
kdo to maže?? nemá náhodou pan místostarosta prst na tlačítku "DELETE" ?????
odpovědět | #56 | 31.05.06 07:32
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
Pan místostarosta nemá ani přístupové heslo, aby mohl přímo vkládat příspěvky.
odpovědět | #57 | 31.05.06 08:36
Autor: CENZURA!
Titulek: CENZURA!
CENZURA!
odpovědět | #58 | 31.05.06 18:33
Autor: Zbynek Mrkvicka
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
Pokud mate namysli ty hloupe vykriky o "novem mistu statika", zkuste si je kricet treba na namesti. Viz bod c. 4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.
odpovědět | #59 | 31.05.06 18:36
Autor: Zbynek Mrkvicka
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Příští zima
Pan mistostarosta muze, tak jako vsichi ostatni, kdo ma duvod, vyuzivat jednak formular urceny pro publikovani a jednak emailovou adresu redakce.
odpovědět | #60 | 31.05.06 18:47
Autor: Ivos Gajdorus
Titulek: czenzurovany schizofrenik
Pro vykriky, urazky a bezobsazna sdeleni jsme zde funkci komentaru opravdu nedelali, nahore to mate napsane. Jiz zde nekolikrat padlo, ze nazorova cenzura se zde nikdy neobjevi. Placat nesmysly a pritakavat si o cenzure pod ruznymi nicky je docela smesne a svedci to o intelektu potrefene husy. Bohuzel vzdy se najde nekdo kdo zneuzije nabizenou sluzbu a tim to zkazi vsem ostatnim. Cas komentaru jen pro registrovane se blizi...
odpovědět | #61 | 1.06.06 07:41
Autor: Sportovec
Titulek: Jen pro registrované?
Pokud zavedete komentáře jen pro registrované, tím zabijete veškeré diskuse a vlastně i tyto stránky.
Myslím, že se zde objevují mnohem horší a urážející příspěvky než ty, které byly smazány. Ty příspěvky navíc nebyly vůbec vulgární, jen se v nich psalo, že pan místostarosta posuzuje statiku střechy jako kdyby byl nějaký odborník na statiku a to myslím v žádném případě není. Když něčemu příliš nerozumím, tak aspoň nemachruju. Přesvědčovat veřejnost, že je střecha stadiónu vlastně v pořádku, když nemám v ruce žádný fundovaný posudek a jenom si to myslím, je podle mě hazard! A to prosím, hazard s lidskými životy!
Kdyby pan místostarosta místo vykládání vtipů o "cementu, který tam nebyl", raději napsal něco ve smyslu, že bude proveden odborný posudek a bez tohoto kladného posudku nemůže být stadión příští zimu otevřen, tak raději pouští do médií svoje doměnky a teze o tom, že je vše v pořádku. Není! A je třeba to řešit! Řešte to prosím! A do doby než bude jasno, neuvádějte žádné předčasné závěry, protože také můžou být zcela mylné.
odpovědět | #62 | 1.06.06 10:28
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Jen pro registrované?
Nepouštím na Internet žádné domněnky! Pouze jsem se snažil stručně a co nejpřesněji převyprávět obsah zhruba dvouhodinového jednání se statikem Bryčkou. Písemné stanovisko ani návrh dalšího postupu od něho zatím ještě nemáme.
odpovědět | #63 | 1.06.06 11:47
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Jen pro registrované?
dobře. tedy vyčkejme a zatím nedělejme žádné závěry.
odpovědět | #64 | 28.06.06 09:06
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Jen pro registrované?
jak to vypadá se zimním stadiónem. už se statik bryčka ke stavu střechy vyjádřil?
odpovědět | #65 | 28.06.06 12:41
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Jen pro registrované?
Nevyjádřil, proto rada města v pondělí uložila odboru investic hledat řešení nezávisle na architektu Bryčkovi, který své sliby nesplnil.Základem budou jednání s dodavatelem střechy.
odpovědět | #66 | 10.07.06 22:13
Autor: Maša Miroslav
Titulek: Statik amatér
Není pravda, že není možné zvýšit únosnost střechy. Je to dle mne jediné možné řešení, aby byl stadión bezpečný, neboť odhazování sněhu je pro Chotěboř finančně neúnosné. Možným řešením je dle mne použití táhla s upevněním u sloupu a druhého spoje vazníku. Stáhnutím táhla by se mohl částečně narovnat sloup a odlehčit zjevně otalčné šroubové spoje. Možné je i provední sloupu v hledišti a zkrácení rozpětí-zhorší se výhled, ale alespoň to nespadne. Nebo prvést obojí. tímto by došlo k výraznému zvýšení únosnosti střechy. Dělejte s tím už něco!!! Díky
odpovědět | #67 | 11.07.06 07:00
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Statik amatér
Oprava střechy se musí zkoordinovat s opravou ledové plochy. Raději však budeme postupovat podle stanoviska statika profesionála.
odpovědět | #68 | 7.08.06 08:02
Autor: Sportovec
Titulek: ???
Tak co na to statik profesionál? Už se nějaký našel? Již má vedení města nějaké řešení? Informujte nás! Zima se blíží...
odpovědět | #69 | 10.08.06 12:43
Autor: Sportovec
Titulek: ZIMNÍ STADION ???
Vidím, že se pan Linhart opět zapojil do diskuzí na internetu. Takže opakuji svůj dotaz, jak to vypadá dále se zastřešením zimního stadiónu? Už se našlo nějaké řešení? A jak postupují práce na ledové ploše? Stihne se to dodělat do koncertu Arakainu 7.9.2006?
odpovědět | #70 | 10.08.06 21:57
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:ZIMNÍ STADION ???
Vyjádření odborníků, které se zatím podařilo sehnat, je stále stejné. Nic hrozného se nestalo, projektovanou zátěž střecha určitě udrží. Posílit její nosnost nad původně projektovanou zátěž však nelze. Letos tedy unesla skoro 3x víc než měla, ale to se příště nemusí opakovat. Takže jsou dvě řešení, obě poněkud nákladnější. To první je preventivní shazování sněhu za nemalý peníz. To druhé je vyhřívání střechy, například odpadním teplem, aby sníh tál. Letošní zimu to nejspíš vypadá zase na ty lopaty. Jestli bude na zimním stadionu 7.9. koncert, tím si nejsem jist.
odpovědět | #71 | 11.08.06 06:54
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Jste si vědom toho, že když to spadne a někoho třeba zabije, tak současné vedení města (a především Vy, který stále tvrdíte, že je vše v pořádku), za to ponese odpovědnost? Jak můžete vědět, že až tam tisíc diváků bude dupat a mlátit do bubnů, tak nedojde k otřesům, které způsobí to, že střecha spadne? Kde se ve Vás bere ta jistota? Máte v ruce konkrétní papír, nechali jste udělat podrobný průzkum a máte černé na bílém napsáno, že to v současné době unese např. těch 140 kg? Máte tento tak zvaný posudek statika s kulatým razítkem? Pokud ano, snad by mohl být vystaven např. při vstupu na zimák, aby fanoušci hokeje, rodiče malých hokejistů, návštěvníci veřejného bruslení a pracovníci zimního stadionu, věděli na čem jsou. Ještě jednou: máte konkrétní aktuální statický posudek na střechu zimního stadiónu? A kdo je pod ním podepsán? Děkujeme
odpovědět | #72 | 11.08.06 10:04
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Investice a majetek města nespadají do mé kompetence, takže Vás informuji pouze o tom, co vím. Pokud je mi známo, posudek s kulatým razítkem zatím není, ale bude během září. Konzultace s odborníky zatím probíhaly v Praze, čeká se, až přijedou do Chotěboře. Specialistů na tyto stavby je totiž v České republice velmi omezený počet. V praxi to znamená, že se bude muset průběžně několikrát za zimu odstraňovat sníh, aby nepřekročil bezpečnou zátěž. A to bude stát dost peněz, protože to žádný správce stadionu s lopatou sám nezvládne a z bezpečnostních důvodů to nemůže dělat kdokoliv. Musí to být proškolení lezci na lanech, kteří nejsou zadarmo.
odpovědět | #73 | 11.08.06 10:25
Autor: roman
Titulek: Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
A položka v rozpočtu města už na to je? V zimě jste uváděl, že jedno shrnutí střechy vyjde po slevě na cca 250.000,- Kč.
odpovědět | #74 | 11.08.06 11:07
Autor: pepexx
Titulek: Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
takže až to spadne tak za to půjdou sedět p. Uchytil a Bříza a pan místostarosta rada a zastupitelé budou v pohodě.
odpovědět | #75 | 11.08.06 11:08
Autor: Sportovec
Titulek: Posudek razítko
Děkuji za odpověď. Píšete, že posudek by měl být během září. Už je známé jméno osoby, která bude podepsána pod tímto posudkem? Děkuji
odpovědět | #76 | 11.08.06 11:13
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Také mě zajímá, jestli má město v rozpočtu na příští zimu počítáno s odklízením sněhu. Odhadem tak 1 milión. Aby se totiž nestalo, že až napadne v zimě sníh, tak nám město řekne, že na odklízení sněhu nemá peníze a také by se mohlo stát, že střecha spadne a rozbije novou plochu a chlazení za 15 miliónů. A pak by se třeba mohl stát (chlazení je z velké části financováno ze státní dotace) zajímat proč to spadlo a mohl by chtít vrátit dotaci. Ale to jsou jen peníze, to ještě není tak strašné. Horší je, že to může někomu spadnout na palici. tady jde o životy chotěbořských občanů!!!
odpovědět | #77 | 11.08.06 11:13
Autor: jana
Titulek: Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
až napadne 30 cm sněhu za noc tak kde ty "proškolené lezce" ráno tak narychlo seženete nechtělo by již z nějakou firmou jednat a zamluvit si je na celou zimu??
odpovědět | #78 | 11.08.06 17:08
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Uklidí-li se střecha včas, nemá střecha žádný důvod padat, takže nikoho nezavřou. Napsal jsem, že to nespadá do mé kompetence, protože se neúčastním všech jednání, pouze některých. Určité informace mám tedy jen zprostředkovaně nebo s časovou prodlevou. Například jsem nebyl s panem starostou a s panem Uchytilem v Praze. Dřevěnými konstrukcemi tohoto typu se zabývá prakticky pouze jeden jediný profesor na stavební fakultě. Ten je však velmi vytížen a často pobývá v zahraničí. Slíbil však, že v září určitě přijede a na základě projektu a fotodokumentace stavu střechy se předběžně vyjádřil, že nebyla žádným zásadním způsobem narušena. Měl k dispozici fotografie obdobných střech, které dopadly mnohem hůř, a přesto jsou po drobných úpravách provozuschopné. Vzhledem k tomu, že určité typy deformací se na naší střeše vůbec neobjevily, usuzuje, že by měla být vpořádku. Peníze z rozpočtu na úklid sněhu ze střechy bude uvolňovat až nově zvolené zastupitelstvo, které bude schvalovat i rozpočet na příští rok. V nejhorším případě odmítne peníze uvolnit a pak si je buď hokejový klub sežene sám nebo bude stadion za kalamitního stavu uzavřen. Anebo bude tak málo sněhu, že to nebude potřeba. V prvních třech letech také nebylo uklízení sněhu ze střechy potřeba. O prioritách města a o takových věcech, jako je vztah města k zimnímu stadionu, rozhodují jednou za čtyři roky občané ve volbách. Hokejový klub obvykle staví vlastní kandidátku, byť se někdy jmenuje trochu jinak, aby se to na první pohled nepoznalo. Takže komunální volby budou tak trochu i referendem o uklízení sněhu ze střechy zimního stadionu.
odpovědět | #79 | 13.08.06 14:07
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
pan profesor může z fotografií usuzovat co chce. důležité je, jestli vydá kladný posudek a podepíše se pod něj. a jestli má tak zvané kulaté razítko, tzn. jestli je autorizován podobné posudky vůbec vydávat. to, že učí někde na škole, ještě neznamená, že má to správné oprávnění respektive razítko. a co když pan profesor navrhne nějaké stavební úpravy. něco to bude stát, chvíli to bude trvat, než se ty úpravy provedou. a třeba hokejová sezóna letos ani nezačne. má město peníze na případné úpravy?

to, že 3 roky se sníh neodklízel je fakt, ale nikdo nemůže tvrdit, že tam třeba před třemi roky neleželo 200 kg sněhu. tehdy to totiž nikoho nezajímalo. jenže dnes se to bude sledovat a když napadne třeba 20 cm sněhu, tak se bude stadión hned zavírat. přitom třeba předloni by 50 cm nechávalo všechny v klidu. situace dnes je prostě jiná.

další věc je, že když se peníze neseženou, stadión se zavře a střecha třeba spadne. a spadne kam? na tu novou plochu za 15 mega. viz. jak výše píše sportovec. tzn. vracení dotace atd. bacha na to. že to jsou jen katastrofické scénáře? no, doufejme!
odpovědět | #80 | 13.08.06 16:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
S panem profesorem jsem osobně nejednal, ale pochopil jsem, že nějaké razítko má. Bohužel, lidé s razítkem se na náš zimák moc nehrnou. Skoro mám pocit, že si nikdo nechce pálit prsty. Ale deformace, které signalizují snížení únosnosti dřevěných konstrukcí mají dle pana profesora určité charakteristické rysy. Laicky a velmi stručně řečeno: první musí viditelně prasknout to a teprve potom ono. Žádný z těchto příznaků naše střecha nevykazuje, proto odborníci soudí, že je dobrá. Jestli se pod to někdo podepíše, to je samozřejmě další věc. Dnes je evidentní, že měla být postavena na únosnost vyšší. To by bývalo znamenalo další miliony navíc, které město nemělo. Pak se ovšem mělo zvážit, zda střechu vůbec dělat. Ta konstrukce je totiž natolik originální, že ji nelze zesílit. Jedině udělat novou nebo pořád uklízet sníh. Třeba montáží nějakého vytápění, které taky nebude zadarmo. V letošním rozpočtu je rezerva několik set tisíc korun na běžné opravy a údržbu na zimním stadionu, které lze odložit na příští rok. Bude-li to nutné, lze tyto peníze použít na střechu. Dokud nebude hotova nová ledová plocha, nelze se střechou nic dělat. Doufáme, že do doby dokončení ledové plochy budou závazná vyjádření odborníků k dispozici, takže ihned po dokončení ledové plochy proběhnou případné práce na střeše.
odpovědět | #81 | 14.08.06 07:07
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Píšete: "Dokud nebude hotova nová ledová plocha, nelze se střechou nic dělat".
A nemělo to být spíš opačně: "Dokud nebude vyřešena střecha, nebude se plocha vůbec dělat!"
A že si nikdo nechce pálit prsty, to docela chápu. Já bych se pod to taky nepodepsal, i kdybych měl potřebné oprávnění. Je to, jako kdybych měl použít kondom, který předtím někdo extrémně nafouknul a potom ho opět zabalil do krabičky.
odpovědět | #82 | 14.08.06 07:48
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Takto velké dřevěné konstrukce se v Čechách příliš často nepoužívají. Spíše jsou k vidění klasické ocelové. To znamená, že s nimi nejsou zkušenosti a že je málo specialistů, kteří jim opravdu rozumí. Není to sedlová střecha na rodinný domek. Státní dotace na rekonstrukci ledové plochy je časově a účelově vázaná. Dotaci nelze převést na příští rok. Pokud by se akce letos nerealizovala, ztrácíme na ni jakýkoliv nárok. Příště už bychom si museli celou rekonstrukci plochy a chlazení zaplatit ze svého. Zopakuji, proč se ta rekonstrukce dělá. Plocha byla křivá, v jedné části vydutá. To znamená, že se chladila různá vrstva vody aa zbytečně stoupaly náklady na energie. Ty už jsou dnes na 1,5 milionu korun ročně! Nové modernější agregáty a nižší vrstva vody by měli přispět k úsporám. Vždyť už na příští rok se chystá další velké zdražení elektřiny. To by za chvíli mohlo jenom chlazení stát dva miliony ročně, to už byl neúnosný stav. Kvalitnější plocha je zapotřebí i pro využití stadionu v létě, například na koncerty, na volejbal apod. Nezanedbatelné je i bezpečnostní hledisko. Žádný únik čpavku ani solanky sice bezprostředně nehrozil, ale všechno koroduje a po dvaceti letech je dobré chladicí systém vyměnit. Kdybychom nedostali mimořádný příspěvek od státu, museli bychom v nejbližších letech tyto práce provést za své. Problémy se střechou do toho přišly nevhod, obojí se zkumulovalo do jednoho roku. Odložením rekonstrukce plochy bychom si ale nepomohli, jenom bychom hrnuli problémy před sebou.
odpovědět | #83 | 14.08.06 09:04
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Pan Linhart píše: "Nové modernější agregáty a nižší vrstva vody by měli přispět k úsporám". Jak měly by přispět? Buď přispějí nebo nepřispějí! Už žádné "snad, možná, třeba, ..." !!!
odpovědět | #84 | 14.08.06 10:00
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Výpočty k dispozici nemám. Ale je rozdíl, jestli po celé ploše chladím rovnoměrnou vrstvu 4 cm vody nebo jestli místy chladím skoro 20 cm, protože podloží je silně nerovné.
odpovědět | #85 | 14.08.06 13:16
Autor: Sportovec
Titulek: led
Já jen aby to nebylo jako s tou střechou, která je vlastně taky jakoby/snad/možná/zřejmě/určitě v pořádku. Co je jenom jako a možná, to prostě vlastně není.
odpovědět | #86 | 15.08.06 07:05
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
už se ví, kdy přijede pan profesor prohlédnout tu naší střechu?
odpovědět | #87 | 15.08.06 08:19
Autor: roman
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
No ono k té spotřebě: Tak bych velmi rád viděl loňskou a letošní fakturu za chlazení. Myslím, že velký rozdíl v tom nebude a pokud rozpočtete náklady na investici (ať už ji platí kdokoliv - vždy to jde ze společné kapsy ) tak zjistíte, že nejlevnější by samozřejmě bylo nechat to při starém, ať je cena energie jakákoliv. Takže to jsou jenom takové řeči, které mají odůvodnit skutečnost, že ve městě, které je tvrdě "podkapitalizované" ve všech směrech a má velký vnitřní dluh ( tzn. dluh na vybavení, údržbě atd. ) se již druhé volební období sypou státní a obecní prostředky do soukromé zábavy cca 200-300 občanů. V tomto případě ještě do objektu, kterému možná spadne střecha. Tzn. je to stejné jako byste měl narušenu statiku rodinného domku a nebylo jisté, jestli tam budete moci bydlet a vy byste si vybudoval v suterénu bazén.
odpovědět | #88 | 15.08.06 08:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Přijede v září, zatím viděl fotografie pořízené z plošiny statikem Bryčkou. To je ten, který byl u projektu a má naši střechu ve svém počítači.
odpovědět | #89 | 15.08.06 08:43
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
to už všichni víme, kdo je bryčka. to je ten, kdo dal (zcela logicky) od toho ruce pryč. a to, že má naší skvělou atypickou konstrukci v počítači, je sice hezké, ale... co se týče střechy stadiónu, jsme prostě v pěkné bryndě, či v průšvihu. tak už si to konečně přiznejme!
odpovědět | #90 | 15.08.06 10:04
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Pokud jde o plochu, vědělo se o nutnosti její rekonstrukce už v minulém volebním období. Tehdy jsem nebyl v zastupitelstvu, pouze ve finančním výboru. Tuším, že se o zastřešení rozhodovalo v roce 2001. Tehdy jsem ve finančním výboru navrhl usnesení, které bylo přijato, ale nikdo na něj nedbal. V tom usnesení bylo, že peníze určené na zastřešení finanční výbor navrhuje přednostně použít na rekonstrukci plochy a chladicích agregátů, protože této investici se město v brzké době stejně nevyhne. A za zbylé peníze vykoupit pozemky na stavbu rodinných domků za jatkami. Přednost však dostala střecha. Ty plochy se zhruba po 20 letech všude obnovují, tomu se nedá vyhnout. Navíc, zrovna ta naše byla od samého počátku nekvalitní. Nebyly peníze, dělalo se to v akci "Z", místy chyběly určité podkladní vrstvy a izolace, atd. Buďme rádi, že peníze na tu plochu přišly ze státního rozpočtu. Jinak by to město muselo hradit ze svého nebo by se časem zimák musel zavřít i s tou krásnou střechou, která unese míň sněhu, než je potřeba. Prostě byla svým způsobem ošizená plocha i střecha. To je tak, když nejsou peníze a když se věci od samého začátku nedělají pořádně, jenom se hledá, na čem ušetřit. Proto se snažíme u každé investice raději něco připlatit, aby vydržela co nejdéle a už se k ní město nemuselo vracet. Ale zase je to špatně. Jsme podezíráni, že jsou investice předražené, někomu připadají megalomanské apod. Člověk se prostě nezavděčí.
odpovědět | #91 | 16.08.06 13:24
Autor: Ledvinka
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Neví někdo, jak to nyní vypadá se Sokolovnou? Až se v zimě bude muset pracák zase vystěhovat, bude to možné do Sokolovny, nebo jaké jiné prostory má případně město k dispozici? Díky
odpovědět | #92 | 16.08.06 16:18
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Pracák ani Sokolovna pod město nepatří. S náhradními prostorami má město problém, tuto zimu jsme se snažili pracovnímu úřadu pomoci a něco mu nabídnout nebo zprostředkovat. Většina prostor však byla pro pracovní úřad nevyhovujících. Město dlouhodobě nabízí pracovnímu úřadu přestěhování do bývalého objektu bytové správy, ale ministerstvo práce a sociálních věcí na to nemá peníze.
odpovědět | #93 | 21.08.06 11:27
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Jak tedy konkrétně se bude řešit případné rychlé stěhování pracovního úřadu a dalších firem na zimním stadiónu, které jsou tam v nájmu, až nastane v zimě krizová situace? Má město nějaké varianty?
odpovědět | #94 | 21.08.06 12:05
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Firmy jsou v nájmu u hokejového klubu.
odpovědět | #95 | 21.08.06 12:27
Autor: Ledvinka
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
A úřad práce a sociálka?
odpovědět | #96 | 21.08.06 13:05
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ZIMNÍ STADION ???
Úřad práce a sociálka také. Majetkové vztahy k budově zimního stadionu se opírají o trochu zvláštní smlouvu mezi městem a hokejovým klubem, která byla uzavřena již v minulém volebním období díky přítomnosti zástupců hokejového klubu v zastupitelstvu. Občas z ní není jasné, které povinnosti má ještě hokejový klub a které už má město. V každém případě si hokejový klub pronajal stadion od města na dobu 20 let a hospodaří si tam sám na svůj účet.
odpovědět | #97 | 3.09.06 09:55
Autor: Sportovec
Titulek: ZIMNÍ STADION
Tak kdy už přijede ten odborník na dřevěné konstrukce se podívat na náš zimák?
odpovědět | #98 | 3.09.06 10:50
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:ZIMNÍ STADION
Až mu udělají pod nohama beton, na který vjede vysokozdvižná plošina. Přesný harmonogram má k dispozici Odbor investic, ale vypadá to na konec září.
odpovědět | #99 | 10.09.06 14:15
Autor: M. Horák
Titulek: Dotaz
Pane Linharte, nevíte prosím jestli práce na ZS probíhají podle harmonogramu a bude tak dodržen konečný termín?
Kdy by mohl být začátek sezóny, kdy by jsme mohli poprvé na led ?
Děkuji.
odpovědět | #100 | 10.09.06 20:20
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Dotaz
Momentálně to vypadá, že koncert Arakainu 7.10. se stihne a pak už poběží normální sezóna.
odpovědět | #101 | 11.09.06 07:57
Autor: sportovec
Titulek: Re:Re:Dotaz
A co když hlasitá hudba metalového Arakainu rozechvěje narušenou střešní konstrukci tak, že spadne. Vy tam opravdu bez kladného vyjádření nějakého statika hodláte pustit lidi? kdo si to vezme na hrb?
odpovědět | #102 | 11.09.06 08:22
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Dotaz
Až přijede Arakain, tak už bude posudek na světě. Ale docela by mne zajímalo, kdo viděl narušenou konstrukci střechy? Čím a kde je narušená? Narušená konstrukce vypadá úplně jinak.
odpovědět | #103 | 11.09.06 08:56
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Dotaz
Dobře, připouštím, že nevím, jestli je konstrukce narušená. Ale připusťte i Vy, že třeba také narušená být může. Tak jako já nevím, jestli je konstrukce střechy narušená, tak stejně tak Vy nemůžete vědět, že narušená není. Pokud připustíme, že do koncertu Arakainu (tzn. slavnostního otevření stadiónu) bude posudek na světě, jak můžete vědět, že ten posudek bude kladný? Z čeho tak soudíte? Podle předběžného prohlédnutí fotek odborníkem na dřevěné konstrukce, na kterých nejsou vidět typické trhliny? Není to však málo? Co když odborník nechá třeba vyměnit některé trámy – např. vzpěry. Stihne se to? Také ale může nechat vyměnit třeba dva vazníky, nebo klidně všechny. Počítá se i s touto variantou? A v případě, že nastane v budoucnu nějaký problém. Kdo ponese odpovědnost? Současné vedení města nebo až to příští povolební?
odpovědět | #104 | 11.09.06 09:43
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
A co takhle vedení města, které nechalo střechu postavit? Sice v dobré víře, že únosnost střechy je dostatečná, ale jak se záhy v praxi ukázalo, nebyla to pravda. Ti, kdo nechali stadion zastřešit, úplně zapomněli na vyčíslení každoročních provozních nákladů spojených se zimní údržbou střechy. Jestliže statik, který byl u projektu střechy, dnes tvrdí, že únosnost střechy nejde žádným způsobem zvýšit, jsou jen dvě řešení: 1) udělat novou střechu s vyšší nosností, 2) pravidelně a za těžké peníze ze střechy odklízet sníh. Jedno řešení je horší než druhé, protože ani na jedno městská pokladna nemá a mít nebude.
odpovědět | #105 | 11.09.06 10:46
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Máte jistě pravdu. Já vaši prekérní situaci chápu. Vy nám v podstatě předkládáte dvě možné varianty řešení. Obě velice nákladné. V praxi ale realizujete jakousi třetí neoficiální variantu. Totiž tu, že je vše v naprostém pořádku. Že se vlastně nic nestalo, a že taková zima jako byla letos, už zase dlouho nebude. S tím já ale naprosto nemůžu souhlasit. Až tam můj kluk půjde hrát hokej, tak potřebuji na 100% vědět, že je střecha v pořádku. A to zatím nevíme ani já ani Vy. A nechci být pesimista, ale do koncertu Arakainu 7.10. to ani Vy ani já vědět nebudeme.
odpovědět | #106 | 11.09.06 12:12
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
To není žádná třetí varianta. To je varianta číslo 2). Celou zimu se bude průběžně uklízet sníh, aby znovu nenastalo letošní přetížení. A to průběžné uklízení sněhu bude stát několik set tisíc korun. Žádné nosné prvky konstrukce prasklé nejsou, takže není obava, že by střecha neunesla normované zatížení nebo nižší. Jak jsme se ale mohli letos přesvědčit, může zatížení prudce narůst během jedné jediné noci. Takže asi bude nutno sníh odklízet preventivně a někdy tím pádem i zbytečně, protože by ho za pár dní odklidilo sluníčko zadarmo. Ale to nikdo nemůže vědět, takže ze střechy zimáku bude nová díra na peníze.
odpovědět | #107 | 11.09.06 12:48
Autor: Petra
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Má město připravené ty peníze na odklízení sněhu? Kolik těch peněz je připravených?
odpovědět | #108 | 11.09.06 13:09
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Rozpočet na rok 2007 už bude schvalovat nové zastupitelstvo. V rozpočtech na roky 2002 - 2006 tam na odklízení sněhu ze střechy zimáku nebyla ani koruna. Projekt s žádným uklízením sněhu nepočítal a v letech 2002 - 2005 se sníh také neuklízel, až letos. Bude to tedy úplně nová položka navíc.
odpovědět | #109 | 11.09.06 13:32
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
pane místostarosto, jak můžete tvrdit, že žádné nosné prvky konstrukce prasklé nejsou? vždyť přece zatím nikdo neudělal detailní průzkum. nebo se snad mýlím? ono to zespoda z plochy může vypadat jinak, než potom zblízka. a na fotkách už to není vidět vůbec... po vaznících zatím nikdo nelezl a už vůbec nikdo nekontroloval jednotlivé šrouby.
odpovědět | #110 | 11.09.06 13:51
Autor: Sadám
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Zdá se že se pan místostarosta dobře baví tím jak má na všechno odpověď. Ale zase taková prča to není.
odpovědět | #111 | 11.09.06 15:06
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Statik Bryčka kontroloval konstrukci z vysokozdvižné plošiny a osobně fotil detaily. Tyto fotografie pak posuzoval specialista na dřevěné konstrukce, který má přijet koncem září do Chotěboře osobně. Rozhodně se však neplánuje rozdělávání šroubů nebo něco podobného. To statici nedoporučují.
odpovědět | #112 | 12.09.06 09:47
Autor: Fištus
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Vrchní vrstva plochy zimáku ještě není vybetonována. A jaká je doba zrání betonu? Podle odborníků 21-28 dní. Tancující máničky na koncertu skupiny ARAKAIN by mohli tedy udělat co? No ano, rozdupat nám tu novou plochu za 15 mega. Nebo je snad vykážeme na tribunu?
odpovědět | #113 | 12.09.06 12:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Betonáž probíhá dnes. Zrání umožňuje postupné zatěžování. Samozřejmě, že tam za 14 dní nemůže najet plně naložená Tatra.
odpovědět | #114 | 12.09.06 12:39
Autor: M. Horák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Docela by mě zajímalo, co udělá beton vyzrálý cca měsíc po zmrazení. Jeho relativní vlhkost jistě nebude v normálu...
odpovědět | #115 | 12.09.06 15:06
Autor: roman
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Při pokládce parket vždy vlhkost podkladního betonu měříme. Dle našich zkušeností beton schne v interiéru cca 4-6 týdnů. U betonu se nehovoří o vlhkosti relativní ale objemové a udává se v procentech. Norma považuje beton za suchý, má-li objemovou vlhkost 4%. Měření se provádí různými metodami, my například používáme chemickou ( tzv. karbidovou metodu ). Na Váš dotaz tedy lze říci, že budou-li podmínky pro schnutí příznivé ( a zatím se zdá, že budou ) neudělá tento beton po zmrazení asi nic.
odpovědět | #116 | 12.09.06 18:01
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Chladí se už při betonáži.
odpovědět | #117 | 13.09.06 11:09
Autor: M-Horák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Cooo???
Je to asi proti zdravému rozumu, chladit již při betonování...
Ale zřejmě je správná technologie...alespoň v to doufám.
odpovědět | #118 | 13.09.06 11:59
Autor: Rascar Capac
Titulek:
Komentujte bez CENZURY !!Vše na novém WEBU www.mussa.wz.cz
odpovědět | #119 | 13.09.06 12:34
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Nepleťte si slova chladit a mrazit.
odpovědět | #120 | 13.09.06 13:41
Autor: Fištus
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Také moc nerozumím tomu, proč již nyní (den po vybetonování) se začíná chladit. Z jakého důvodu? Je to snad proto, aby se snížilo hydratační teplo vznikající při zrání betonu? Nebo proč se již chladí?
odpovědět | #121 | 13.09.06 13:48
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Pro zrání betonu je předepsána optimální teplota. Musí se počítat s budoucím chováním namrazených trubek uvnitř toho betonu. Ty chladicí trubky totiž nejsou pod betonem, ale přímo v něm.
odpovědět | #122 | 13.09.06 13:57
Autor: Fištus
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
A nějak konkrétněji by to nešlo. Tohle je až příliš moc obecně a možná i méně.
odpovědět | #123 | 13.09.06 15:41
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Konkrétněji se musíte zeptat specializované firmy, která betonáž provádí.
odpovědět | #124 | 13.09.06 22:15
Autor: Vašek
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Podle mých vcelku chabých znalostí, se beton musí při zrání chladit. Při betonáži velkých staveb se zabudovávají chladící trubky, aby se zamezilo mikrotrhlinám. Doma stačí překrytí plachtou a časté kropení.
Více by snad osvětlili absoloventi brodské stavebky. Akademik Bechyně - náš největší propagátor betonu.
Vašek
odpovědět | #125 | 14.09.06 22:33
Autor: M.Horák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Jsou součástí rekonstrukce plochy i nové mantinely a plexi, nebo se tam zase zpátky naroubují ty prastaré...???
odpovědět | #126 | 15.09.06 07:11
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Dotaz
Všechno bude nové.
odpovědět | #127 | 18.09.06 14:30
Autor: M.Horák
Titulek: Pokračování...
Tak jak pokračují práce na zimním stadionu, víte někdo podrobnější informace? Jede vše zatím podle představ? Nejsou problémy?
Díky.
odpovědět | #128 | 18.09.06 15:03
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Pokračování...
Práce běží podle harmonogramu, předání díla je plánováno na 5. října.
odpovědět | #129 | 19.09.06 08:56
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Pokračování...
5.října bude vše dostavěno, předáno a slavnostně otevřeno, ale ... Bude v tu dobu již existovat papír (odborný posudek) povolující vstup do haly?
odpovědět | #130 | 19.09.06 13:39
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Pokračování...
Kladete otázku, jako by teď snad existoval nějaký papír, který vstup do haly zakazuje...
odpovědět | #131 | 19.09.06 14:17
Autor: Sadám
Titulek: Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Vy si z toho stále tropíte pro sebe velké pobavení. Už jsem to jednou psal, není to žádná prča!!!
odpovědět | #132 | 19.09.06 16:20
Autor: V.Horák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Pánové, tentokráte musím dát za pravdu panu Linhartovi, který se nevyjádřil asi dost jednoznačně.
Po zákazu vstupu do haly byla hala prohlédnuta a nafocena statikem a ten tento zákaz zrušil. Nyní se čeká na vyjádření statika, jaké případné úpravy musí být na konstrukci střechy provedeny. Momentálně nic nebrání vstupu a pohybu v hale a nebude tomu ani v budoucnu. První problém může nastat s první vrstvou sněhu na střeše, do té doby je ale dost času provést případná opatření. Nepropadal bych hned panice, momentálně nejsme ve stavu před spadnutím.
odpovědět | #133 | 19.09.06 18:16
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pokračování...
"Nepropadejte panice" - to říkali Vogoni taky... a pak zbourali Zemi kvůli mezigalaktické dálnici :-D
odpovědět | #134 | 19.09.06 18:33
Autor: V.Horák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Se vší úctou k Vám pane Mrkvičko,
co to je za bláboly???
Na to tady jsou jiné debaty, od pana Knoba tuším.
Tohle je debata k zimnímu stadionu ane k mezigalaktické dálnici.
Já jen až tady budete zase někoho cenzurovat za příspěvek mimo mísu!!!
odpovědět | #135 | 19.09.06 18:38
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Uff, to je kalibr ;) To nebyl blábol, ale Douglas Adams ;)
odpovědět | #136 | 20.09.06 09:01
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Jestli žádný takový papír zakazující vstup do haly není, tak je to bohužel, protože střecha se pohnula a nevrátila. Respektive se vrátila o kousek, ale ne do původního stavu. A vy pane Horák jste mimo mísu, tak raději nepište nesmysly. Jaký statik vstup do haly zrušil? Prosím napište jeho jméno? A kdy byl tento zákaz zrušen?
odpovědět | #137 | 20.09.06 09:31
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Pokračování...
Vstup do haly zakázal ing. Cakl a po oblevě ho znovu povolil. Kdyby zákaz stále platil, nemohli by se tam celé léto pohybovat stavební dělníci, to dá rozum. Bez sněhu na střeše nebo s malým množstvím sněhu není žádný problém. Problém bude, když sněhu napadne víc najednou. Jediné řešení zatím je průběžně shazovat sníh. Jednoduché, ale velmi drahé.
odpovědět | #138 | 20.09.06 13:49
Autor: Maša Miroslav
Titulek: Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Statik Cakl povolil užívání budovy vedle zimního stadiónu. Nikdy nepovolil vstup do zimního stadiónu. Toto potvrzeno statikem dne 20. 9. 2006 v 13.35.
Kdo je trestně odpovědný za případnou havári? Kdo povolí koncert Arakainu? Nebo to není nutné?
odpovědět | #139 | 20.09.06 19:14
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
To tedy žasnu! Proč ty stavební dělníky z haly někdo okamžitě nevyžene? Vždyť už se tam s těžkou technikou pohybují uvnitř celé dva měsíce!!!
odpovědět | #140 | 20.09.06 19:54
Autor: Problém
Titulek: Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Tak mám takový pocit, že takto už žasnete celé volební období. A my bohužel žasneme s Vámi.
odpovědět | #141 | 20.09.06 21:03
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Jestli to má být tak, že statik vstup do haly nikdy nepovolil, začínám pochybovat, jestli ho vůbec někdy zakázal. Příslušné dokumenty má k dispozici pan starosta, ale byl jsem na většině zasedání krizového štábu i na jednáních s oběma statiky ohledně dalšího osudu střechy. Nikdy tam však nezaznělo, že je zákaz vstupu haly i budovy a potom, že se povoluje vstup jenom do budovy, zatímco zákaz vstupu do haly trvá! Kdyby měl platit zákaz vstupu do haly, nemohly by tam probíhat žádné stavební práce a už vůbec ne s využitím těžké techniky. Práce tam však běží celé léto. Kromě toho jsem na vlastní uši slyšel statika Bryčku z Prahy, který statiku střechy počítal, že střecha si uchovala vyprojektovanou nosnost 140 kg na metr čtvereční, ale že už nemůže zaručit, že by opakovaně unesla stejnou zátěž jako v minulé zimě. Ta zátěž byla více než dvojnásobná, pohybovala se místy až kolem 300 kg na metr čtvereční. Ale do 140 kg na metr čtvereční by podle pana Bryčky neměl být problém. Na písemné materíály s kulatým razítkem jsou ale páni statici skoupí. Já se jim nedivím, každý si chrání svoji kůži. Stejně tak město by si nedovolilo pustit dovnitř stavební firmu s těžkou technikou, když by byla hala oficiálně zavřená. Jestli se střecha vrátila nebo nevrátila do původního stavu, to jsou také spekulace. On totiž ten původní stav není nikde změřen ani zdokumentován, takže současný stav není s čím porovnat.
odpovědět | #142 | 20.09.06 21:09
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Jak můžete vědět, zda-li je povolen vstup do haly, nebo ne, když jste ani nevěděli, že vám na náměstí kreslí žlutou čáru ? Vždyť vy nevíte o ničem.A jak je to se silnicí Na drážkách ? Bude se dělat kompletně celá nová, nebo se jenom zaplátují ty díry, které tam jsou?Pokud se jen zaplátuje, tak počítejte s tím, že tam díry budou na jaře znova.
odpovědět | #143 | 20.09.06 21:29
Autor: Problém
Titulek: Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
To máte tedy velice krátkou paměť pane místostarosto. Proč tedy byl v zimě evakuován Úřad práce a proč ul. Svojsíkova byla uzavřená a proč jí hlídala Městská policie? Proč asi? Že by jen tak cvičně? Asi nějaká branná výchova, nebo co?
odpovědět | #144 | 20.09.06 21:38
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Přečtěte si ještě jednou, co jsem napsal. Statik zimní stadion uzavřel a když roztál sníh, tak do něj zase vstup povolil. Ale nikdy jsem neslyšel, že by povolil vstup jenom do jedné půlky objektu a do druhé ne. Tedy že by se mohlo pouze do budovy, zatímco do haly nikoliv. Pokud by to statik doopravdy takto myslel, musel by nám zakázat, abychom celé léto prováděli v hale stavební práce. Práce však v klidu běží a statik neprotestuje. Takže nechápu, kde se v někom bere domněnka, že je hala stále uzavřená.
odpovědět | #145 | 20.09.06 21:55
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
To Mussa: O věcech, které si domluví úředníci mezi sebou jen tak na chodníku opravdu vědět nemůžeme. To by nás totiž museli napřed informovat, že se chystají o něčem jednat. A protože jim žádný zákon ani jiný předpis takovou povinnost neukládá, nemohou být ani potrestáni, že něco rozhodli bez našeho vědomí. To je stav české legislativy a s tím ani Mussa nic neudělá! Jenom pro zajímavost, na zítřek je svoláno další jednání o žluté čáře. Dozvěděl jsem se o něm náhodou od jednoho občana, který je účastníkem řízení. Samozřejmě tam půjdu, ale od úředníků jsem žádnou informaci o jednání opět neobdržel. Někteří úředníci nás prostě informují jen o tom, co sami uznají za vhodné, nebo o tom, co jim nějaký zákon či předpis přímo ukládá. Informace "navíc" však pouštějí jen velmi neradi. Není to jejich povinnost a volené orgány ani nemohou nijak ovlivnit výši jejich odměn, takže proč by to dělali. Firmu, kde ředitel nemůže nijak ovlivnit výši platu zaměstnaců, si asi neumíte představit. Ale státní správa přesně takto funguje. Oficiální zasedání krizového štábu je ale věc jiná, to má svoje přesná pravidla. Ulice V Drážkách není investicí města, ale Vodovodů a kanalizací. Až skončí, doopraví si město zbytek, protože VAK nebude dělat ulici v celé šíři.
odpovědět | #146 | 21.09.06 06:39
Autor: Sportovec
Titulek: Statik
A proč by statik protestoval? Statik dělá jen to, za co ho někdo platí.
odpovědět | #147 | 21.09.06 13:38
Autor: Honza L.
Titulek: Článek
Článek je na:

http://66.102.9.104/search?q=cache:XmCL8-VIl-kJ:www.tiscali.cz/spor/tis_aktualita.phtml%3Fclanekid%3D103473+zimn%C3%AD+stadi%C3%B3n+chot%C4%9Bbo%C5%99+sloupy&hl=cs&gl=cz&ct=clnk&cd=8
odpovědět | #148 | 22.09.06 09:26
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
asi by bylo vhodné, kdyby pan místostarosta zašel za panem starostou a požádal ho, jestli by byl tak hodný a seznámil ho se složkou, týkající se havárie na zimním stadiónu. a potom nás může přesně seznámit s tím, co zjistil. v oněch dnech přece zasedal krizový štáb, prováděly se jistě zápisy ze zasedání krizového štábu. musí tam být zapsáno uzavření stadiónu, otevření atd. proč pořád píšete, že všechny papíry má pan starosta a vy nic. každý ví, že pracujete na radnici vedle sebe, v podstatě máte propojené kanceláře, tak prosím za občany, aby jste u pana starosty zjistil přesné podrobnosti a nepsal jen vaše doměnky a polopravdy.
odpovědět | #149 | 22.09.06 10:02
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
Počkáme si na pana profesora z Prahy, ten nám to poví přesně! Ono tomuhle typu dřevěných konstrukcí jinak nikdo moc nerozumí, proto okolo naší střechy všichni chodí jako kolem horké kaše. Přitom o nic nejde, protože bez pořádného zatížení sněhem ta střecha prostě spadnout nemůže. Dokud nezačne pořádně sněžit, je to celé zbytečně nafouknutá bublina. Ale až sněžit začne, tak nám nepomůže ani deset profesorů z Prahy s dvaceti razítky. Město bude muset sáhnout hodně hluboko, až úplně na dno pokladny, a začít s pravidelným úklidem sněhu od samého začátku zimy.
odpovědět | #150 | 22.09.06 10:13
Autor: morous
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vstup do haly statik Cakl nikdy nepovolil!!!!!!
to je ale pořád to samé.

jak víte, že "bez pořádného zatížení sněhem ta střecha prostě spadnout nemůže". jak toto můžete vědět? můžete si to myslet, můžete to tušit, ale nemůžete na základě tohoto tušení, pustit do haly tisíc lidí na hokej! souhlasím, že počkáme na pana profesora. ale divím se, že je dnes hala otevřená pro stavební firmu.

a jak je to tedy s tím dokumentem od statika cakla? byl, nebyl? pokud byl, tak na co přesně? na celou arénu nebo jen na přilehlou budovu? podívejte se k panu starostovi do té složky. nebuďte lenoch!
odpovědět | #151 | 22.09.06 11:10
Autor: Mussa
Titulek:
Prosimvás, proč by to teď pan Linhart řešil ? Až to spadne, tak pak řekne, že to bylo jasný, že to spadne.Nebo se mýlím ? To jsou pořád samé výmluvy a výmluvy.
odpovědět | #152 | 25.09.06 10:07
Autor: morous
Titulek: Re:
mám dotaz, kdy už konečně přijede se podívat na střešní konstrukci stadiónu ten odborník z čvut z prahy?
odpovědět | #153 | 25.09.06 11:46
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:
Až se konstrukce pod vlivem těžkého sněhu pohne :-D
odpovědět | #154 | 26.09.06 08:15
Autor: V.Horák
Titulek: Bundes
Nevíte někdo kdy by měla začít odborářská bundes liga ?
Samozžejmě když se nebudeme zabývat tím, jestli bude stadion přístupný kvůli střeše.
Díky.
odpovědět | #155 | 26.09.06 11:26
Autor: Milan Linhart
Titulek: Návštěva specialisty
Dlouho očekávaná návštěva specialisty z ČVUT probíhá za účasti statika ing. Cakla právě dnes. Závěry a doporučení obdržíme v nejbližších dnech písemně. Pan docent je velmi vytížený a spěchá ještě do Přelouče, takže se tu nemůže zdržet k delšímu jednání.
odpovědět | #156 | 26.09.06 13:37
Autor: Luboš
Titulek: Dotaz
Nevíte někdo proč nelze komentovat článek o volbách? Snad se redakce nebojí tohoto tématu?
odpovědět | #157 | 27.09.06 09:02
Autor: morous
Titulek: posudek
bude chotěbořská veřejnost seznámena s posudkem na zimní stadion od specialisty z čvut? jak se tento odborník jmenuje?
odpovědět | #158 | 17.10.06 08:38
Autor: Lubošek
Titulek: Re:posudek
Tak jak to vypadá s tím papírem (posudkem) na střechu zimáku. Už ho někdo vydal? A co z toho plyne? Je tam přesně specifikováno, při kolika centimetrech sněhu se musí začít odklízet?
odpovědět | #159 | 17.10.06 09:57
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:posudek
Posudek z Prahy jsem zatím neviděl. Místní statik povolil dočasný vstup do haly do konce října. Dál se bude postupovat podle posudku pana docenta z ČVUT.
odpovědět | #160 | 18.10.06 12:43
Autor: nikol12
Titulek: Re:Re:Re:posudek
to je neuvěřitelné posudek z Prahy není ale co naženem tam děti trénovat no a uvidíme co to vydrží gratuluji to se jinde nevidí!!!!!!!!
odpovědět | #161 | 18.10.06 13:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Re:Re:posudek
Posudek z Prahy se týká situace, až napadne sníh. Na provoz haly bez sněhu kulaté razítko statika máme. K žádnému viditelnému porušení konstrukce nedošlo a za celé léto se střecha ani nepohnula, nic v ní neprasklo apod. Jenom se neví, kolik teď po novu unese sněhu. Loni unesla 2x víc, než na kolik byla spočítána. Letos už by tak výrazné přetížení zvládnout nemusela, proto se sníh bude odklízet častěji. Jak často a co s tím udělat, aby to tak často být nemuselo, na to právě odpoví posudek pana docenta z ČVUT. A statik se na základě toho rozhodne, za jakých podmínek povolí provoz haly v zimních měsících.
odpovědět | #162 | 18.10.06 21:14
Autor: Milan
Titulek:
prosím nešlo by zařídit , aby byl na internetu rozpis obsazení zimního stadionu po týdnech
odpovědět | #163 | 19.10.06 09:13
Autor: Milan
Titulek: Re:
Už to vidím, co Ti z HC odepíší, že si můžeš dojít k zimáku a tam si to přečíst :-)
odpovědět | #164 | 19.10.06 09:25
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:
Cha, cha, cha! To mě rozesmálo. Podívejte se někdy na ručně psaný rozpis (kde nejsou ani dobře rozeznatelné začátky a konce jednotlivých zápasů a tréninků) a pochopíte, že chtít tento rozpis na internetu je z oblasti sci-fi.
odpovědět | #165 | 19.10.06 12:41
Autor: Milan
Titulek:
asi jsem chtěl moc
odpovědět | #166 | 19.10.06 14:51
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Re:Re:
Pokud bude mít odpovědná osoba z HC (či kdo to má na starosti) zájem, rozpis rádi zveřejníme.
odpovědět | #167 | 19.10.06 17:04
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:
To bych uvítal :) a spolu s tím vždy i plakátek utkání A týmu :)
odpovědět | #168 | 19.10.06 18:36
Autor: V.Horák
Titulek: Bundes
Nevíte někdo kdy začne letos místní "bundesliga" ?
Díky.
20.10.06 16:55
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #170 | 25.10.06 10:34
Autor: hokejka
Titulek: stadion po rekonstrukci
Tak jsem byl važení poprvé na ledě naeho zrekonstruovaného stadionu. Podělím se o své zážitky.
Ledová plocha a mantinely jsou perfektní, to tu mělo stát už řadu let. Ovšem kvalita ledu až tak skvělá nebyla. Nevím čím to, ale led byl dost měkký. Venku je sice teplo, ale v jiných arénách mají kvalitu ledu o pár stupínků víše.
Dále díky teplému počasí venku bylo v hale strašné dusno a větrat jaksi nikoho nenapadlo.
K téměř nedýchatelné atmosféře ohromnou měrou přispívá naše prastará rolba a její zplodiny, které si o emisních normách Euro můžou nechat leda tak zdát. Kdy se stímhle něco udělá, ví pánbůh. Ale je to asi největší slabina stadionu.
A poslední poznatek, z jakéhosi důvodu došlo k přistavění příčky za zády na střídačkách. Tím se ten prostor neuvěřitelně zůžil a otevírání dvířek na zaplněné střídačce se jeví jako skoro nadlidský víkon. Zde si zaslouží antipochvalu architekt, či člověk co o tomto řešení takto rozhodl.
Ale jinak tocelkem jde, pořád lepší než předtím
odpovědět | #171 | 25.10.06 11:43
Autor: Sportovec
Titulek: Re:stadion po rekonstrukci
Taky nechápu, proč tam tu zeď přizdili. Ta střídačka je vážně úzká. Kdo to vymyslel?
A ještě, co střecha? Už se řeší?
odpovědět | #172 | 25.10.06 12:13
Autor: hokejka
Titulek: střecha
K tý střeše asi tolik:
V zimě tam bylo o mnoho více sněhu, než byla naprojektovaná a k tomu ještě váha lidí co ten sníh odklízeli.
Takže teď je to tak, že pokud se bude vrstva sněhu blížit dané projektované nosnosti, bude tam muset naskočit parta lidí a sníh odházet. Jinak nic nehrozí, všechno drží jak má.
A ještě, co se týká sloupů, ty se opřely o nosnou zeď budovy vedle. Do své polohy se však už nevrátily a díky budově jim nehrozí další posun = jsou pořád opřeny o budovu a tím pádem pevné.

Ale to zúžení střídaček by mě fakt zajímalo, proč to vlastně dělaly ?
odpovědět | #173 | 26.10.06 08:44
Autor: Sportovec
Titulek: Re:střecha
I Vy jeden chytrolíne! 1.Ty sloupy už o budovu opřeny nejsou. 2.Jak můžete vědět, že budova další opření sloupů vydrží? 3.Jak můžete vědět, že se sloupy např. nezačnou ohýbat? 4.Jak můžete vědět, jestli nejsou narušeny vazníky?
Otázek je mnoho, ale Vaše "vědecká" odpověď mě vůbec neuspokojila. Vy si klidně seďte na té zúžené střídačce, ale jestli já na stadión pustím svého syna hrát hokej, to si ještě rozmyslím.
odpovědět | #174 | 26.10.06 16:03
Autor: Jirka B.
Titulek: rozlosovani
Tak v nedeli zacina nasim hochum soutez a nikde se krom pozvani na zapas se Skutci nedoctete vubec nic.Mam tim na mysli rozlosovani,kadr A muzstva,prichody,odchody.Vedeni mlci,o fanousky nema asi vubec zajem.Nebo je to z toho,jak dopadla ve volbach kandidatka nestraniku z rad hokeje?Prosim alespon P.Marka,zda by nam sem neco nenapsal.Moc diky.
odpovědět | #175 | 26.10.06 20:40
Autor: hokejka
Titulek: Re:Re:střecha
Sportovče, prostě tomu věřte a nepátrejte. Stejně Vám nic jiného nezbyde...
To aby jste se bál pustit kluka přes přechod. Taky nikdy nebudete vědět jestli za okamžik pojede kamion a stihne to ubrzdit...a když na horách lezete na lanovku, taky vyžadujete speciálně kvůli Vám okamžité potvrzení o přezkoušení. A druhý den by bylo potřeba vystavit nové, protože co když se s tím přes noc něco stalo.
Asi těžko by si kdokoliv odvážil pustit lidi do haly, kde je střecha narušená a hrozí spadnutím.
odpovědět | #176 | 27.10.06 10:37
Autor: Pavel Marek
Titulek: Re:rozlosovani
Jirko napíši,klidně - ale je to neoficiální:-) Chotěbořský kádr nedoznal přílišných změn: Brankáři -Trtík (H.Brod), Hájek - Obránci - Vomela, Hospodka V., Kudláček, Mečiar, Novák (H.Brod), Hájek (Junior) Utočníci: Fink, Pavliš, Tulis (Žďár), Pokorný, Kubát D., Blažek (H.Brod), Vlasák, Řehoř D., Svoboda, Hospodka J., Fejfar, Musílek, Slavík, Bílek, Ondráček (oba Junioři)....Možný je prý ještě příchod dalších hráčů (Kubát J., Cachnín, Srnský....)Snad sem na nikoho nezapoměl...No a odešli: Souček, Marek P., Marek T., Šimoňák - Všichni hostování Skuteč :-) Jinak je to asi jako loni, jen Fíca prý maká v Praze, takže asi nebude...
odpovědět | #177 | 27.10.06 11:39
Autor: Sportovec
Titulek: Re:Re:Re:střecha
Jenže když jdu přes silnici, tak se můžu rozhlédnout. Lanovka je řádně zkolaudovaná stavba tj. měla by být v pořádku. Ale náš stadion má posunuté sloupy, to je prostě vidět a vtip je v tom, že ty sloupy se pohnuly až po kolaudaci. To znamená dodatečně. Vy nepište nesmysly a klidně na té střídačce čekejte až Vám to spadne na hlavu.
odpovědět | #178 | 27.10.06 11:41
Autor: Spotovec
Titulek: Re:Re:rozlosovani
A co Bohouš Koubku?
odpovědět | #179 | 27.10.06 11:41
Autor: Jirak B.
Titulek: Re:Re:rozlosovani
Dik P.Markovi.Ten je zatim jedinej,kdo nam sem dokazal ohledne A muzstva neco napsat.A to i presto,ze bude hostovat ve Skutci.Tady bude vedeni mlcet asi stale.Kdyz se podivam na stranky Litomysle,Zdaru,M.Trebove a dalsich,tak tam najdu jejich rozlosovani,kadr,disk.forum,atd.To nemluvim o rozpisech ledu(napr.Hlinsko,Zdar)na 14 dni dopredu.Asi tu chceme po mistnich funkcionarich moc.No nic,kazdopadne v nedeli v 17 na zimaku.
odpovědět | #180 | 27.10.06 12:07
Autor: Pavel Marek
Titulek: Re:Re:Re:rozlosovani
Bohouš K. bude možná v Č.Bělé. A co se týká Chotěboře, tak stránky tu nikdy nebyly, ale pokud bude zájem HC tak je rádi uděláme, třeba podobně jako fungovaly dříve na Harrym. Ale zatím nás nikdo neoslovil a nebýt Bohouše Baumgartnera, tak nevíme nikdo nic, ani bruslení:-) Věřím ale, že se to změní, protože stránky má i HC Skuteč:-) a my, skoroligisti (jak někteří říkají) nemáme nic,,,:-) ....jinak ještě trenéři Áčko: Halamka,Hospodka, Junioři: Koubek, Souček, Chudoba Žáci: Turek, Elevové: Kopecký, Coufal, Přípravka: Bříza, Němec, Albrecht, Marek, Hospodka......a třeba donesu i další info...půjde li to:-)
odpovědět | #181 | 27.10.06 14:01
Autor: nick
Titulek: Re:Re:Re:Re:střecha
Ty jsi sportovče tragéd!
Takoví jako ty jen rejpou, buzerují a ve všem hledají problémy.
Např. s tou lanovkou napíšeš:"Lanovka je řádně zkolaudovaná stavba tj. měla by být v pořádku."
Upozorňuji na slova MĚLA BY BÝT, protože ta mi ke tvému hnidopišství moc nesedí. Co když se ta lanovka taky po kolaudaci vyklonila, ale není to nebezpečné. A ty o tom nebudeš vědět, tím pádem budeš zticha a bude dobře všem.
Tobě doporučuji, aby jsi ty ani tvoje děti a ostatní příbuzní místní halu nenavštěvoval, nikomu to chybět nebude.
A raději se odstěhuj někam na samotu do lesů. Ale pozor na medvědy a na meteority, těm nikdo kolaudaci nedává a pohybují se jak chtějí.... :-)))
odpovědět | #182 | 27.10.06 15:46
Autor: Pavel Marek
Titulek:
Pro Jirku doplnění: na http://hcskutec.wz.cz/ najdeš kompletní a přehledné rozlosování všech věkových kategotií pro letošní ročník.
odpovědět | #183 | 27.10.06 15:52
Autor: Jirka B.
Titulek: Re:
Diky Pavle,uz mam rozlosovani z netu HC Skutec opsany.Docela slusny stranky,rozpis ledu skoro kazdy den do pozdnich vecernich hodin,za hodku dyl vecer 1200Kc,takhle kdyby to jednou bylo tak u nas.Ale jsem asi velikej snilek.
odpovědět | #184 | 27.10.06 16:02
Autor: Pavel Marek
Titulek: Re:Re:
A přitom stačí tak málo! Kdyby někdo z HC oslovil mě nebo někoho z redakce, dal mu podklady atd. domluvil co a jak bude fungovat v průběhu sezony, tak tu máš mimo sekce hokej i sekci HC Chotěboř - bez komentářů a diskuse a oficiálně...jen tak, jak si to HC bude přát. Ale to je o komunikaci a domluvě a já nemám tolik času, abych ještě navíc chodil někomu něco vnucovat...bohužel...Myslím ale, že i ve vedení je několik schopných lidí, kteří jsou schopni pomoci (vis. Bohouš B. a další) , kteří by na něčem mnou zmiňovaném měli zájem. Sezona sice již začala, ale nikdy není pozdě! Do té doby budou puze články v sekci hokej, a to jen o týmech, které podají info o zápasech atd.. Uvidíme jak to dále bude:-)
odpovědět | #185 | 27.10.06 23:12
Autor: Milan Knob
Titulek: Re:Re:Re:
Já samozřejmě jsem ochoten podávat zprávy, ale bylo by to jen neoficiální. Jak píše Pavel, musel by někdo z HC chtět a pak by nebyl problém, rozlosování mám samozřejmě k dispozici a je možno ho sem umístit. Milan
odpovědět | #186 | 29.10.06 13:23
Autor: Znalec
Titulek: Re:rozlosovani
Nenechte si ujít dnešní zápas se Skutčí.Očekává se dost ostrá výměna názorů mezi ve Skutči hostujícím Simonákem a našim Adamem, Mečiarem a Pokorným.Jsou prej na něho dost nabroušený,tak uvidíme.A ještě taky nechápu,proč se třeba takovej P.Marek a Souček pouštěji na hostování jinam a tady bude hrát skokan Plášek a Musílek.No Mostík asi ví co dělá....Koupí hotový z H.B.
odpovědět | #187 | 29.10.06 20:26
Autor: Pavel Marek
Titulek: Re:Re:rozlosovani
Tak za mě ti řeknu: Plášek by nebyl špatnej, ale když deset let nedostává šanci, tak je to težké. Ale to je trošku jinde! Hrát by měli takový jako Můsa, Fejfi, Plášek, Hospodka, Souček a spol. Stavit na Brodu se může, ale bohužel jen do určité míry. A co se týká mě, tak za A na to už nemám, za B protože Netrénuji, za C nejsem zdravotně stopro OK (proto jsem třeba dnes nehrál), a hlavně za D mám dvě malé děti, věnuji se přípravce a nemám čas trénovat a z toho se odvíjí i ty předchozí věci..... Ale dle mého názoru, měla by hrát minimálně jedna lajna místních, aby mladí měli důvod se zlepšovat a měli šanci se dostat do chlapů a ne končit v dorostu!


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-27 15:07:30 Milan Stránský
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky