Projekt pro zaměstnanost

Datum: 9. březen 2006, 09:15
Autor: Pavel Marek
Rubrika: Náš region
Klient by měl ze všeho nejdřív zjistit, pro jakou práci se nejlépe hodí!
Prvních 400 nezaměstnaných se v rámci kraje Vysočina účastní projektu společnosti bit cz training s. r. o. Podstatou projektu je udržet na Vysočině pracovní síly, které by jinak odcházely hledat štěstí jinam.

Podpořit nezaměstnané uchazeče z Vysočiny při hledání pracovního místa je podstatou projektu nazvaného Najdi si práci na Vysočině, který nabízí zájemcům společnost bit cz training s. r. o. "Projekt spolufinancuje Evropský sociální fond a státní rozpočet České republiky. Uskutečňují ho úřady práce kraje Vysočina ve spolupráci se společností bit training. Je určený obyvatelům kraje Vysočina. Začal v únoru a bude končit posledního května. Školící střediska jsou v každém okresním městě,"podává na začátek základní informace zástupce společnosti Martin Prášek. Jak upřesnil, podstatou věci je nabídnout nezaměstnaným uchazečům z Vysočiny práci, která by jim vyhovovala, a přitom se za ní nemuseli stěhovat desítky kilometrů.

Zabránit vylidňování
Odliv pracovních sil může mít časem pro regiony Vysočiny neblahé důsledky. S takovým problémem se potýká například město Chotěboř. "Hlavně mladí absolventi škol odcházejí jinam, na počtu obyvatel města je to znát rok od roku víc, Chotěboř stárne,"stěžuje si často místostarosta Milan Linhart. "Jestli to nezaměstnaným pomůže, proč ne. Jenom nevím, kde a jak chce ta společnost hledat pracovní místa, když na Vysočině nic pořádného není,"myslí si Věra Matějková z Chotěboře. Jak upřesňuje Martin Prášek, bit cz training nemůže okamžitě nezaměstnaným nabízet volná pracovní místa. Chce především poradit a pomoci klientům, jak se na trhu práce orientovat.

Poznat sám sebe
"V poradenském programu pomůžeme nezaměstnaným ujasnit si, v čem jsou dobří, jaké mají schopnosti a jaký druh práce by jim nejlépe vyhovoval. Zájemci si mohou vybrat z množství rekvalifikačních kurzů, pomůžeme jim napsat životopis a připravit se na pohovor se zaměstnavateli,"vysvětluje Prášek. Projekt je určený osobám nad 25 let, které jsou v evidenci úřadu práce víc než rok, ale také mladším 25 let evidovaným méně než půl roku, dokonce i těm, kteří se obávají ztráty zaměstnání a ohlížejí se včas po jiné šanci.

Řešit nezaměstnanost
V současné době se do projektu zapojilo asi 400 zájemců, z toho asi pět desítek na Havlíčkobrodsku. Účast je bezplatná, z projektu se dokonce klientům hradí cestovné, hlídání dětí, v případě nutnosti i ubytování. Podle Martina Kouřila, vedoucího oddělení trhu práce Úřadu práce v Havlíčkově Brodě, takové projekty významně přispívají ke snižování nezaměstnanosti na Vysočině.
ZDROJ: Noviny Havlíčkobrodska, Autor: ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 9.03.06 14:25
Autor: Tony
Titulek: A kolik za to?
Pokud se tu lidem bude nabízet stále 8-10000 kč hrubého,tak ty projekty jsou na nic a bude se jezdit za prací pryč a sem se budou stěhovat jen důchodci,co chtějí zdravé prostředí,ale na daních nic nepřinesou.Platy v regionu Vysočina jsou ubohé .A to je potřeba změnit!!!!
odpovědět | #2 | 10.03.06 22:11
Autor: DS
Titulek: Co na to mistostarosta?
Haha, to zase pan Nejdeto bude mit nejaky kriticky pripominky. :-) Ze by zmenilo vysku platu napojeni Chotebore novou supersilnici na Havlickuv Brod a dale na D1. Nebo jiny zazrak?


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-27 15:07:30 Milan Stránský
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky