STOCK DOBROHOSTOV ve znamení jižanského rocku

Datum: 1. únor 2016, 10:51
Autor: STOCK Dobrohostov
Rubrika: Co se děje u sousedů
Festival STOCK Dobrohostov vstupuje do jedenadvacáté festivalové sezóny. Po ukončení pořádání Rockové Lipnice v předminulém roce se STOCK stal nejdéle pořádaným hudebním festivalem na Havlíčkobrodsku.

Přestože pořadatelé původně počítali s tím, že loňské rozšíření programu na tři dny bude jen mimořádnou oslavou dvaceti let trvání festivalu, velký úspěch pátečního programu s tříhodinovým koncertem ARGEMY (záznam konceru naleznete zde) je přesvědčil, aby třídenní programové schéma zachovali.

Festival se uskuteční v areálu letního parketu v obci Dobrohostov u Havlíčkova Brodu v tradičním srpnovém termínu 12. – 14. srpna 2016. A konkrétní program pořadatelé právě v těchto dnech zveřejnili. Na koho se můžeme těšit?

Letošní ročník bude oslavou žánru označovaného termínem „jižanský rock“. STOCK DOBROHOSTOV představí dva nejznámější české představitele tohoto svébytného hudebního žánru – kapely ŽLUTÝ PES a PUMPA.

Kapela ŽLUTÝ PES, kterou v roce 1978 založil frontman Ondřej Hejma, má na svém kontě Zlaté desky i Ceny akademie populární hudby Anděl. Nejlepším kouskem Žlutého psa bylo v loňském roce vystoupení před historicky prvním koncertem LYNYRD SKYNYRD v České republice. Živá psí vystoupení jsou vždy zážitkem. Můžeme se těšit na největší hity, které za 38 let působení kapelu proslavily: Indiánská dýmka míru, Zůstaň klidná, Sametová či Modrá je dobrá. Páteční program doplní tři regionální kapely (TRAFFIC JAM, NICE NAVELS, EL´BRKAS).

PUMPA se vrací na Vysočinu po mnoha letech. Nejspíš prvním koncertem této kapely v Havlíčkově Brodě bylo její památné vystoupení v roce 1986 na soutěžní přehlídce amatérských rockových skupin v KD Ostrov s názvem Rocková Vysočina. Kapela v čele s dlouholetým leaderem Michalem Němečkem slibuje na sobotní večer pořádný nářez včetně nejznámějšího hitu – Tak tradá (viz ukázkové video). V sobotním programu dále vystoupí regionální kapely EXIT, VIGO, GUFERO, SHOUT THE BLUES BAND, FORTUNA a E.M.I.L.

Nedělní program koncipovaný jako festival dechových hudeb představí skutečnou hvězdu žánru. MISTŘÍŇANKA s kapelníkem Františkem Pavlušem má na kontě mj. první místo na Mistrovství světa dechových hudeb ve Švýcarsku (1990), první místo v soutěži O zlatou křídlovku (1975 jako první moravská kapela) a v diskografii neuvěřitelných 65 položek (vydaných nosičů). V nedělním programu dále vystoupí dechové hudby REBELKA, VYSOČINKA a MALÁ LESANKA.

Podrobné informace o programu na webových stránkách festivalu.

Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny na všechny tři festivalové dny bude zahájen v červnu. Předprodejní místa: Městské informační centrum v Havlíčkově Brodě, Vinotéka SONG Jihlava a Městské informační centrum v Humpolci.

x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Svátek práce
28.04. 14:29 -

Vzhledem k aktuální situaci nebudeme moci tak jak tomu tradičně od r. 1990 bylo, pořádat oslavy 1. máje. Pevně ale věřím, že příští rok budou oslavy o to příjemnější!!! Všem přeji pevné zdraví. Více informací o aktuálním dění můžete získat sledováním našich www stránek - http://www.cssdchotebor.cz/. Všechny zdraví Milan Žák
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
6.04.20 19:28 Táňa Lálová
12.04.20 09:18 Zdeněk Janovský
12.05.20 12:57 Café Kohout
1.04.20 07:44 Michaela Pavlasová
12.05.20 22:19 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-05-31 08:25:04 Petr H.
2020-05-30 08:26:27 Milan Stránský
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
2020-02-29 11:19:11 Franta
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky